Kilo problemi olan kişilerin imdadına koşan açlık otu ideal kilosunu yakalamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tüketiliyor. Açlık otunun faydaları sürekli dile getirilse de açlık otunun zararları da bulunmaktadır. Bu yüzden insanların bilinçli bir şekilde bu şifalı bitkiyi tüketmesi gerekmektedir.

Açlık otu; müshil etkisi göstererek kişinin zayıflamasına neden olur. Bir nevi kişinin ishal olmasına neden olur da diyebiliriz. Afrika’ya has bir bitki olan bu bitki bağırsakların aktif bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu durum da kişinin sıklıkla tuvalete çıkmasına neden olmaktadır. İçeriğinde yer alan maddeler bu bitkiye yağ yakma özelliği kazandırmıştır. Bu yüzden fazla kiloları olan kişiler açlık otunu tüketecek olursa daha kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde kilo verebilir. Tabi ki bu bitki sadece zayıflamak için kullanılmaz çünkü bu bitkinin insan sağlığına daha çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bu bitki yüksek tansiyon değerlerinin düşmesini yani kan basıncının dengelenmesini sağlar. Ayrıca böbrek kumunu dökme konusunda da faydalı olduğu düşünülüyor.

Açlık otunun faydaları

açlık otunun faydaları

• Açlık otu kişinin acıkmasını engeller yani kişiye tokluk hissiyatı kazandırır. Çok yemek yemekten dolayı kilo alıyorsanız açlık otu tüketerek iştahınızın kapanmasını sağlayabilirsiniz. Daha az yemek tüketmeye başlayacağınız için de hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

• Makalemizin başında açlık otunun sindirim sistemini aktif ettiğini söylemiştik. Sindirim sisteminizin yeterli oranda çalışmamasından dolayı çeşitli sindirim sistemi sıkıntıları yaşıyorsanız sindirim sisteminizi açlık otu tüketerek aktif edebilirsiniz. Bu sayede hazımsızlık gibi çeşitli sindirim sistemi problemleri ortadan kalkacaktır.

• Açlık otu hem yağ yakmaya yardımcı olur hem de vücutta yağ oluşmasını engeller. Birçok kişinin bu bitki sayesinde ideal kilosuna kavuştuğu konuşuluyor. Vücudunuzda biriken yağlar ciddi anlamda şişman görünmenize neden oluyorsa kesinlikle açlık otuyla zayıflamanızı tavsiye ederiz.

• Birçok kişi bağırsaklarında aşırı gaz biriktiğinden dolayı karın şişkinliği yaşar. Bağırsaklarda biriken bu gaz ciddi anlamda bedensel huzursuzluklara neden olmaktadır. Birçok şeyi denemiş olmanıza rağmen vücuttaki bu gazdan kurtulamadıysanız açlık otunun gaz alıcı özelliğinden de yararlanmanızı tavsiye ederiz.

• Açlık otu kabızlık sıkıntısı olanlara da yardımcı olan bir bitkidir. Bu bitki içerisinde yer alan maddeler sayesinde dışkının sıvı hale gelmesini sağlar. Bu sayede dışkılama kolay hale gelir yani kabızlık problemi ortadan kalkar.

Açlık otunun zararları

açlık otu

Açlık otunun birçok yararı olsa da bu bitkiyi kullanan kişiler açlık otunun çeşitli zararlarının da olduğunu belirtmektedir. Açlık otu aklınızın almayacağı kadar fazla ishal sorununun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sürekli olarak tuvalete gitme gereksinimi ortaya çıktığından dolayı anal bölge aşırı derecede zorlanır. Sırf sürekli ishal olduğundan dolayı anal bölgesinde yaralar oluşan kişiler dahi bulunmaktadır.

Açlık otu kullanıyorsanız ve şiddetli ishal durumu ortaya çıktıysa çok fazla su kaybedersiniz. Susuz kalan vücut metabolizma faaliyetlerini tam anlamıyla yerine getiremez. Bu yüzden ishal nedeniyle kaybedilen suyun en kısa süre içerisinde geri alınması gerekmektedir. Ayrıca kronik ishal yakınması olanlar kişiler bu bitkiden kesinlikle uzak durmalıdır. Çeşitli sağlık yakınmalarının ortaya çıkmasına neden olabilme ihtimali olduğu için açlık otu kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gereken bir bitki türüdür. Bu verilen bilgilerin hiçbirisi reçete değildir. Doktorunuza danışmadan sağlığınızı etkileme ihtimali olan bu tarz besinleri tüketmeyin.

8 YORUMLAR

  1. lütfen, bana açlık otunun latince ismini verebilirmisiniz çünku yurt dışında yaşıyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler …

  2. Ben kullanıyorum çokta memnunum göbek yaglarım eridi mide ağrısı çekmiyorum gastrit ve reflü var kabızlıkta çok çekiyordum bu bitkiyi keşvedenden Allah razı olsun ama şöyle bişey var bir hafta için ikinci hafta 2yada 3 gün kullanın diğer günler vücudunuza su girsin bol su tüketirseniz hiç bir problem olmuyor

  3. Ben kulanıyorum ama gunluk kulanıyorum sızden rıcam ben tıroyıt hastasıyım mıdemde kastırıt olusuyor kabızlık devamlı suruyor sıskınlık devam edıyordu ıdrar sokucu kulanıyordum bu bıtkıyı kulanınca rahatladım ıdrar sokucu kulanmaz oldum bana zararı ne olur bılglendırırsenız sevınırım saykılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here