android ekran fotoğrafı alma

Teknoloji dünyasında Android, kullanıcılar arasında ise akıllı cep telefonu olarak bilinen Android yazılımıyla çalışan cep telefonlarının birçok özelliği bulunmaktadır. Android telefonlar hızla yayılmaya devam ettiğinden dolayı çoğu zaman kişilerin kullanmayı bilmemesinden dolayı sıkıntılar meydana gelmektedir. Ekran görüntüsü alma sorunu da bu sıkıntılardan birisidir. Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır diye merak ediyorsanız ekran görüntüsü alma konusunda hazırladığımız makaleden bilgi alabilirsiniz.

Android telefonlarda ekran fotoğrafı alma konusu her ne kadar toplum arasında yayılmış bir bilgi olsa da insanlar bu özelliği kullanamadıkları zaman yanındakilere mahcup düşmemek adına onlara ekran görüntüsünün nasıl alındığını soramazlar. Telefonunun özelliklerini bilmeyen kişiler bazı münasebetsizler tarafından teknoloji özürlü olarak değerlendirildiğinden sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız. Android cihazlarla alakalı yeni keşfedilmemiş özellikleri bulduğumuz zaman da sizlere bulduğumuz özellikleri sunmaya devam edeceğiz.

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsünün nasıl alındığını öğrenmeden evvel öncelikle ekran görüntüsü almanın ne işe yaradığını öğrenelim. Ekran görüntüsü alma özelliği özellikle internet ortamında dolaşırken beğendiğimiz bir sayfanın ya da makalenin görsel olarak kaydedilmesi işlemine yaramaktadır. İnternet kotası sınırlı olan kişiler bu özelliği kullanarak sürekli internete girmek yerine ekran görüntüsü aldıkları görselleri kaydedebilir ve ihtiyaçlarını internete girmeden aldıkları ekran görüntülerinden karşılayabilirler. Örneğin internet üzerinde yer alan bir makaleden ödev yapacaksınız. Bu tip durumlarda ekran görüntüsünü alın ve kaydedin. Daha sonra hiç internet bağlantısı kurmadan kaydettiğiniz bu makale görselinden ödevinizi yapabilirsiniz. Bu özelliğin en büyük yararı internet kotasının dolmasına engel olmasıdır.

Samsung Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Android Cep Telefonlarında Ekran Görüntüsü Alma

Samsung marka cep telefonlarında ekran görüntüsü almak için home tuşuna ve telefon kapatma tuşuna aynı anda basın. Eğer cep telefonunuz Samsung firmasının en eski ürünlerinden birisiyse home tuşu yer almayabilir. Bu tip durumlarda yan kısımda bulunan ses kısma tuşuna ve telefon kapatma tuşuna aynı anda basılarak ekran görüntüsü alınmaktadır. Şayet kalemi olan bir cep telefonu kullanıyorsanız kalemi ekrana basılı tutarak da ekran görüntüsü almanız mümkün. Samsung firması en fazla Android yazılımı yazıp bunları paylaşan firmalardan birisidir. Ekran görüntüsü almak için hazırlanmış birçok yazılım da bulunmaktadır. Tuşlarla uğraşmak yerine bu yazılımları kurup kolay bir şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz.

HTC Android Ekran Görüntüsü Alma

HTC Android ekran görüntüsü alma

HTC marka cep telefonlar ülkemizde kısmen geri planda kalmış olsa da yurtdışında en çok kullanılan cep telefonu markasının HTC olduğunu bilmenizi isteriz. Ülkemizde İphone tutkusu son bulduğu zaman emin olun en çok kullanılan cep telefonu markası HTC olacaktır. Dünden bu güne üretilmiş olan tüm HTC marka cep telefonlarında ekran görüntüsü aynı şekilde alınmaktadır. HTC Android sisteme sahip olan cep telefonunuzla ekran görüntüsü almak için power tuşuna ve home tuşuna aynı anda basın. Bu işlem sonrasında ekran görüntüsü hafıza kartına kaydedilecektir.

Sony Xperia Android Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia ekran fotoğrafı alma

Sony Xperia serisi özellikle uygun fiyat avantajlarından dolayı ülkemizde en çok satılan telefonlar arasında yer almaktadır. Sony Xperia serisi bir cep telefonuna sahipseniz ekran görüntüsünü almak için ses kısma tuşuna ve power tuşuna aynı anda basın. Bu işlem sonrasında ekran görüntüsü alınacak ve hafıza kartınıza kaydedilecektir. Eğer bu işlemi yapmakta zorlanıyorsanız power tuşuna basılı tutun. Bir süre sonra karşınıza bir menü gelecek ve bu menüde yer alan ekran görüntüsü alma sekmesini tıklayarak ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

LG Android Ekran Fotoğrafı Alma

LG android ekran fotoğrafı alma

LG Android cep telefonlarında da ekran görüntüsü alma işlemi aynı şekildedir. Power tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda basmanız ekran görüntüsünü almanızı sağlayacaktır. LG Android cep telefonları üstün özellikleri olan en ucuz cep telefonlarından birisi olduğundan en çok satanlar listesinde baş sıralarda yer almaktadır.

Android telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır hakkında ekstra model istediğiniz varsa bunu bizlere bildirmeniz durumunda ilgili markaların ekran görüntüsü nasıl alınır konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Aslında neredeyse her modelde ekran fotoğrafı alma işlemi aynı şekilde yapılıyor. Bu yüzden eğer farklı marka android sistemli bir cep telefonunuz varsa buradaki bilgilerden yola çıkarak ekran görüntüsü almaya çalışın. Büyük ihtimalle sizin telefonunuza uygun olan bir fotoğraf alma işlemi burada vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here