anestezi uzmanı

Anestezi uzmanları hastanelerde anestezist olarak ameliyat hanelerde görev alan kişilerdir. Anestezi doktoru maaşları birçok doktora oranla yüksek olduğundan dolayı doktor olmak isteyen kişiler anestezi uzmanı maaşlarını merak ettiğinden dolayı ilgili meslek grubu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Anestezi uzmanlığı, çok az sayıda üniversitede yer aldığından dolayı arz talep dengesi oluşmamıştır yani piyasada çok sayıda anestezi doktoruna ihtiyaç bulunmaktadır. Yaşanan bu durum da her geçen gün maaşların artmasına neden oluyor. Bu yılı referans alarak alınan maaşlar hakkında bilgi verecek olursak ilgili doktorların aylık ortalama olarak 10 ila 15 bin TL civarında maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Hasta potansiyeli yüksek olan yerlerde döner sermaye de yüksek olduğundan dolayı maaşlar 25 bin TL dolaylarına kadar da yükselebiliyor.

Birçoğumuz maaşların neden bu kadar yüksek olduğunu merak ediyoruz. İlgili meslekte yer alan kişilerin bu denli yüksek maaş almasının en büyük nedeni mesleğin zor ve tehlike arz ediyor olmasıdır. Hastaya az miktarda ya da gereğinden çok miktarda anestezi uygulanırsa ciddi sorunlar meydana gelmektedir. Fazla anestezi nedeniyle hayatını kaybeden çok hasta bulunmaktadır. Bu durumda bu mesleğin riskli meslekler sınıfında yer almasına neden oluyor.
anestezi uzmanıÖzel sektörde aktif bir şekilde ameliyatlar yapıldığından dolayı birçok özel hastane anestezi uzmanına ihtiyaç duymaktadır. Çoğu Doktor devlet hastanelerinde çalışmayı tercih ettiği için özel hastaneler mecburen maaşları arttırmak zorunda kaldı. Potansiyeli yüksek olan bir özel hastanede anestezi uzmanlarına yaklaşık olarak 50 bin TL civarında maaş verildiği bilinmektedir. Eğer mesleğinizde kendinizi kanıtlamış olan bir kişiyseniz özel hastanelerden gelen teklifleri yüksek maaş almak adına kesinlikle değerlendirmenizde fayda var.

Anestezi uzmanı maaşları ne kadar konusunda sizlere aktaracaklarımız bu şekilde. İlgili meslek grubunda zaman içerisinde arz talep dengesi sağlanacak olursa maaşlarda düşüş yaşanacaktır ancak yakın zaman içerisinde böyle bir şeyin olması beklenmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here