Arkadaşımla Barışmak İçin Ne Yapabilirim?

Arkadaşımla küsüm barışmak için ne yapmalıyım konusu özellikleri canından çok sevdiği bir arkadaşı ile basit bir nedenden dolayı arası bozulan kişiler tarafından merak edilmektedir. Çoğu zaman hırslarımızın kurban olarak çevremizde yer alan kişileri kırıp dostluğumuzun son bulmasına neden olabiliriz. Yaptığımız hataların farkına vardığımızda arkadaşımla barışmak için ne yapabilirim sorusunu kendimize sormaya başlarız. İslamiyet küs kalmayı kötü karşılandığına dolayı sizlere arkadaşınızın gönlünü tekrardan nasıl kazanabileceğiniz hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Küs olduğunuz bir arkadaşınızla tekrardan barışmak istiyorsanız ona değer veriyorsunuz demektir. Böylesine güzel bir dostluğunuz yani arkadaşlarınız varsa kesinlikle karşınızda yer alan kişiyi iyi tanıyorsunuzdur. Barış için ilk adımı atmak istiyorsanız arkadaşınızın nelerden hoşlandığını analiz edip listeler halinde notalar alın. Daha sonra arkadaşınızın en çok sevdiği şeyi tespit edin ve kendisine küçük bir sürpriz hazırlayarak tekrardan arkadaşlığınızı geri kazanmak istediğinizi söyleyin. Özür dilemek ya da af dilemek birçoğumuz için gurur zedeleyici bir durum olsa da arkadaşınızı geri kazandığınız zaman kendinize iyi ki arkadaşımdan özür dilemişim diyeceksiniz.

Arkadaşlıklar üzerinde yaptığımız incelemeler sonrasında küslüklerin büyük bölümünün kibirden kaynaklandığını gördük. Birçok kişi kendisini ön plana çıkarmak için arkadaşını basamak olarak kullandığından dolayı kalp kırıklıkları meydana gelmektedir ve bu durumda insanların birbirine küsmesi neden olmaktadır. Kibir kaynaklı bir küslük yaşadıysanız öncelikle üzerinizde yer alan kibri atın. Daha sonra kibir hissetmenize neden olan durumu lehinize çevirmeye çalışan. Mesela arkadaşınızı küçük düşürecek bir söylemde bulunduysanız, söyleminizin yanlış olduğunu etrafınızda yer alan kişilere belirtin. Bu sayede arkadaşınız olan kişi iyi niyetinizi görecek ve küslüğünüz sona erecektir.
arkadaşÇok kötü bir zamanda yaşadığımızdan dolayı insanlar birbirine güvenmemekte ve bu nedenden dolayı birçok kişinin hiç arkadaşı olmamaktadır. Böylesine kötü bir zamanda arkadaş edindiyseniz bunun değerini bilin ve arkadaşınızı kaybetmemek için mücadele edin. Şimdi düşündüğünüzde gururunuzun zedelenmesine neden olacak şeylerin aslında ileride mutlu olmanızı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Arkadaşımla barışmak için ne yapabilirim konusunda aklımıza gelenler bu şekildedir. Küslüğü sonlandırmak için sizlerin daha parlak fikirleriniz varsa fikirlerinizi dinlemeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Dostluk kavramının her daim değerini bilmenizi temenni ederiz.

Yorum yapın