Günlük yaşantı bireyleri oldukça sıkıntılı bir süreçten geçirmektedir. Hem çalışan hem de başka işler ile meşgul olan bireyler gün boyu stres ile baş etmek durumunda kalırlar ve bu stresten uzaklaşabilme, deşarj olabilmek adına yeni arayışlar içerisine girerler.

Bu arayış sürecinde toplum tarafından yoğunluk ile kullanılan sigara sözde deşarj olmak adına bireyleri karşılamaktadır. Kullanılan bu maddenin bireylerde bağımlılık yaratığı biliniyor olmasına rağmen hem psikolojik hem de fizyolojik nedenlerden dolayı bireyler kendilerini bu maddeye teslim etmektedir.

Sigaranın içeriğinde yer alan maddelerden biri olan nikotin, insanları tıpkı eroin de olduğu gibi bağımlı hale getirmektedir. Bu bağımlılık ile de sigara ihtiyacı giderilmediğinde ani krizler yaşanabilmektedir. Sigaranın bedenlerinizde yol açtığı sayısız hasarı önleyebilmek adına üretilmiş olan mucizevî cihaza değinmek istiyoruz. Evet, tahminleriniz doğru, elektronik sigara. Elektronik sigara, sigaranın bedenlerinizde açmış olduğu tahribatlara son vermek adına üretilmiş olan mucizevî bir cihazdır. Şimdi ise sizlere elektronik sigara hakkında bira daha detaylı bilgi verelim.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik Sigara

Elektronik sigara ile bedenlerinizde oluşan bağımlılığı yenebilmeniz artık mümkündür. Sigara kullanıcılarının birçoğu sigara bırakma alternatifi olarak elektronik sigarayı tercih etmiştir. Elektronik sigara alanında gerekli eğitimleri almış danışmanlarımız ile sizlerde sigara bırakma sürecini daha kolay atlatabileceksiniz. Şimdi kullanıcısının çok olduğu fakat detayları hakkında bilgi sahibi olunmadığı konulara değinebiliriz.

Elektronik sigara 3 aksamdan oluşmaktadır. Şimdi bunları sırası ile ele alalım. Pil, atomizer ve kartuş. Pil elektronik sigaranın ısınarak çalışmasını sağlıyor iken, kartuş içerisinde likit bulunduran haznedir. Atomizer ise kartuştan aldığı sıvıyı buharlaştırmaya yarayan mekanizmaya denilmektedir. Kartuşun içeriğinde ki sıvıya likit denilmektedir. Likit sigara bağımlılığına son verme sürecinde son derece etkili bir maddedir.

Birbirinden lezzetli aromalar ile oluşturulmuş olan likit tamamen ağız tadınıza ve tercihinize göre belirlenebilmektedir. Kullanıcıların sigara bırakma sürecinde ki önerilen likitler referans alınarak yine alanına hakim danışmanlarımız tarafından likit seçimi konusunda destek alabileceksiniz.

Likit seçiminin nikotin bağımlılığına son verme sürecinden bahsetmiştik. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Örneğin bir tarafta bağımlısı olduğunuz bir madde var diğer tarafta ise bağımlısı olduğunuz bu maddeden kurtulmak için yaptığını seçim var ve fakat ne yazık ki yapmış olduğunuz seçim ne ağız tadınıza uyuyor ne de sizi kendisine çekiyor. Bu sayede sizler de hoşunuza gitmeyen bu madde kullanımından vazgeçip yeniden bağımlısı olduğunuz maddeye yönelebiliyorsunuz.

Zaten bu süreç sizin için oldukça kolay olacaktır çünkü yeniden sigaraya yönelmek için bahaneler arıyorsunuzdur. Sigaranın bedenlerinizde yarattığı tahribatlardan bir an evvel kurtularak hayatınıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmek adına sizler de bu enfes lezzet çeşitliliği olan aromalara yönelebilir hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here