Aşık Olduğum Kişi Beni Sevmiyor Ne Yapabilirim?

Aşk karşılıklı olduğu zaman güzeldir ancak her zaman insanın istedikleri gerçekleşmediğinden dolayı aşık olduğum kız beni sevmiyor ve aşık olduğum erkek beni sevmiyor ne yapabilirim sorusu gündeme gelmektedir. Aşkın karşılıksız olmasının en büyük nedeni insanların birbirinden elektrik alamaması ya da karşı tarafa bir şans vermek istememesidir. Bu nedenden dolayı dünya genelinde yaşanana aşkların neredeyse %70’lik kısmı karşılıksızdır. Halk böyle olunca da aşk acısı çekmek kaçınılmaz hale gelmektedir. Bu tip durumlardan yakınanlara yardımcı olmak adına aşık olduğum kişi beni sevmiyor ne yapabilirim sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Eğer karşınızdaki kişi onu sevdiğinizi bilmiyorsa öncelikle yapmanız gereken ilk şey kendisini sevdiğinizi söylemenizdir. Yüreğinizde ona karşı beslemiş olduğunuz duyguları dışa vurmanız kendisinin etkilenip sizden hoşlanmasını sağlayabilir. Tabi ki bu durum bazen sert tepkilerin de oluşmasına neden olabilir ancak yüreğinizden geçenleri söylemediğiniz zaman acı çekmeye devam edeceksiniz. Ayrıca karşınızdaki kişi başka biri ile birlikte olmaya başladığında hayatınız çekilmez bir hale gelebilir. Bu yüzden duyguların saklanması yerine söylenmesi gerekmektedir.

Karşınızdaki insana onu sevdiğinizi söyledikten sonra olumsuz cevap dahi alsanız artık hareketleriniz onun gözlem çerçevesi içerisinde olacaktır. Çünkü her ne olursa olsun her insan kendisini seven kişilerin daimi olarak kendisini sevmesini ve değer vermesini ister. Bundan sonra yapacağınız her harekette kendisi için bir şeyler arayacaktır. Bu nedenden dolayı onun sevdiği şeyleri yapmanız onun etkilenmesini ve sizden hoşlanmasını sağlayabilir. Birçok insan olumsuz cevap aldığı zaman geri çekilmektedir ancak aşk pes etmeyi kabul etmez. Cevap her ne olursa olsun mücadeleye devam etmeniz bu aşkı kazanmak için yapmanız gereken en önemli şeydir.

Tüm bunları yapmanıza rağmen karşınızdaki kişi hiçbir şekilde size olumlu yönde yaklaşmıyorsa kendisine neden benden hoşlanmıyorsun ya da neden beni sevmiyorsun sorusunu sorun. Vereceği cevaplar doğrultusunda kendinize çeki düzen verebilir ve onun istediği gibi bir kişi haline gelebilirsiniz. Mesela belki sigara içmenizden hoşlanmıyordur ya da karakterinizde yer alan bazı özelliklerden. Sorunu bir türlü bulamadıysanız sorunu ortadan kaldırmak için yapacağınız en önemli şey budur.

Aşık olduğunuz kişinin seveceği neredeyse her şeyi yapmış olmanıza rağmen olumlu bir sonuç alamadıysanız bu hayatın sonu değildir. Siz mücadelenizi verdiniz ama olmadı. Durumu bu şekilde düşünerek kendinizi teselli edin ve bir süreliğine de olsa uzaklaşın. Göstermiş olduğunuz ilgiye karşı taraf alıştığından dolayı birden geriye çekilmeniz onun hayatında bir eksikliğin oluşmasına neden olacaktır. Bazen bu tip durumlarda geri çekilmez karşıdaki kişinin kalbinde aşk kıvılcımını yakmak için iyi bir taktiktir. Bu yüzden bir süreliğine de olsa geri çekilmenizi tavsiye ederiz.
aşkKendinizi geri çekmenize rağmen olumlu bir gelişme meydana gelmiyorsa maalesef bu aşkta hiçbir umut yoktur. Bu yüzden içinizdeki aşkı yüreğinizden atıp farklı kişilere yönelmelisiniz. Uzun süre daha bu şekilde davranmanız yüreğinizdeki kırıklıkların artmasına neden olacaktır. Kendinizi bir aşk için yıpratmanızın gereksiz olduğunu hayatınıza başka bir kişi girdiği zaman daha iyi anlayacağınıza emin olun. Bu yüzden aşkı bulana kadar mücadele edin ve bir kişide takılıp kalmayın.

Yorum yapın