Aura

Dünya üzerinde yaşam süren canlıların tamamı ele alındığında bu canlıların bedenlerinin etrafında elektromanyetik bir alanın yer aldığı görülmektedir. Canlı bedenini tamamen kuşatmış olan bu manyetik alana bilim dünyasında aura denilmektedir. Aura adı verilen bu manyetik alan canlıyı birçok etkiye karşı korumaktadır bu nedenden dolayı auraya güç kalkanı denildiği de bilinmektedir. Aura bazı insanlarda aşırı derecede güçlü, bazı kişilerde ise aşırı derecede güçsüzdür. Aurası zayıf olan kişilerin aurası güçlü olan kişilere oranla daha çabuk hasta oldukları gözlemlenenler arasında yer almaktadır.

Auranın insan sağlığı açısından aşırı derecede önemli olduğu bilimsel olarak tespit edildiğinden bu yana aura üzerinde ciddi çalışmalar yapılmaktadır. Yapılan bilimsel incelemeler sonucunda auranın iki farklı türde ortaya çıktı gözlemlenmiştir. Aura çeşitleri denildiği zaman akla spritüel ve etektik aura gelmektedir. İnsanlara en çok etektik aura gizemli gelmektedir. Durumun böyle olmasındaki temel neden bu auranın insanlar tarafından gözlemlenebiliyor olmasıdır. Bu auranın gözlemlenebiliyor olmasındaki temel neden bedenin iç kısmında yer almamasıdır. Etektik aura canlı bedeninin yaklaşık olarak 20 santim dış kısmında yer alır. İlgili aura tabii ki cansız nesnelerde de vardır ancak cansız nesnelerde olan aura aşırı derecede güçsüz olduğundan dolayı gözlemlenebilmesi kolay değildir. Bu nedenden dolayı aura gözlemlemesi yapmak adına canlı varlıkların ele alınması gerekmektedir.

Canlı bedeni ele alındığında bedenin içerisinde çok sayıda güç merkezlerinin yer aldığı görülmektedir. Çok sayıda güç merkezi yer aldığından dolayı ilgili güç merkezlerine çakra denilmektedir. Canlı bedeninde yer alan auraları çakralar ile birlikte bir uyum içerisinde çalıştığı gözlemlenmiştir. Auralar beyaz ışığı emme niteliği olan manyetik alanlardır. Çevreden emilen beyaz ışıklar güç merkezi olarak kabul edilen çakralara gönderilmektedir. Sistemin genel olarak bu şekilde çalıştığını söylemek mümkündür.

Canlıların sahip olduğu auralar çeşitli renklerden meydana gelmektedir ancak auraların tamamının aynı renkte olduğunu söylemek mümkün değildir çünkü auralar çevresel faktörlerden dolayı renk değiştirebilmektedir. Ruhsal durum, çevrede yer alan diğer canlılar gibi faktörler aura gücünü ve rengini değiştirme konusunda etkilidir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi insanların aurasını gözlemlemek mümkündür. Kendi auranızın nasıl göründüğünü merak ediyorsanız yarı karanlık bir odaya geçin. Rahat bir şekilde oturmanızı sağlayacak bir koltuğa oturup ellerimizi birbirine sürtün. Daha sonra ellerinizi gözlerinizle aynı hizaya getirip yaklaşık olarak 30 santim ötede tutup ellerinizin arasına odaklanmadan bakın. Ellerinizin arasındaki mesafe yaklaşık olarak 20 santim olmalıdır. Ellerinize bir süre sonra baktıktan sonra bir dumanın ortaya çıktığını göreceksiniz. Hafif bir şekilde ellerinizi sürtüyormuş gibi hareket ettirdiğinizde dumanı daha net bir şekilde görmeniz mümkündür. Duman olarak nitelendirdiğimiz şey sizin auranızdır. Bu durumu periyodik olarak yapacak olursanız bir süre sonra auranızın renklerini de görebilmeniz mümkündür.

Aura

Kendi auranızı gözlemleyebildiğiniz gibi başka kişilerin de aurasını gözlemlemeniz mümkündür. Eğer bir kişinin orasını gözlemlemek istiyorsanız bu kişi ile aranızda 2 metre mesafe olması gerekmektedir. Sabit şekilde kalan bu kişiye bir süre odaklanmadan baktığınızda kişinin aurasını görmeye başlayacağınıza emin olabilirsiniz. Aurasını gözlemlediğiniz kişi mutlu bir insansa aurasında çok sayıda renk olacaktır ancak bu kişi aşırı derecede sıkıntılar içerisinde olan yani umutsuz bir kişi ise aurasının gri ve mat bir renge sahip olduğunu göreceksiniz. İnsanların aurasını gözlemleyerek psikolojileri hakkında az da olsa bilgi almak mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here