Ayı yavrusunu severken öldürürmüş

Ayı yavrusunu severken öldürürmüş atasözü, insanların çevresinde yer alan sevdikleri kişilere karşı farkında olmadan kırıcı olduklarını anlatmaktadır. Ayı yavrusunu severken öldürürmüş atasözünün anlamı herkes tarafından biliniyor olsa da insanlar nedensiz bir şekilde çevresinde yer alan kişiler kırmaya devam etmektedir.

Ayı yavrusunu severken öldürürmüş sözünü daha iyi anlamak adına konuyu bir örnekle taçlandırmakta yarar var. Örneğin şirin mi şirin, tatlı mı tatlı olan bir çocuğu ele alalım. Birçoğumuz bu çocuğu severken suratını sıkar ve yanağını ısırır. Yapılan bu şeyler sevgi göstergesi çerçevesi altında ele alınıyor olsa da bu tarz durumlarda çocukların canı ciddi anlamda yanmaktadır. Bir yakınının sevmesi sonucunda ağlayan çocukların olduğunu eminiz birçoğunuz gözlemlemiştir. Bu yüzden çevrenizde yer alan kişilere karşı daha dikkatli davranmanızda fayda var.

Ayı yavrusunu severken öldürürmüş ile ilgili kompozisyon örneği sizlere bu sözü daha iyi anlatacaktır. Bu yüzden makalemizin devamında güzel bir kompozisyona yer verdik.

Ayı yavrusunu severken öldürürmüş ile ilgili kompozisyon

Yaşayan varlıklar arasında yer alan insan, şüphesiz sınırları en çok zorlayan varlıktır. Sevgimizi dahi gösterirken çevremizde yer alan varlıklara ve kişilere zarar verdiğimizi düşünürken bunun bir gerçek olduğunu anlayabiliriz. Birçoğumuz sevgi gösterisi yaparken çevresinde yer alan kişilere ciddi zararlar verir. Özellikle bu zararlardan nasibini alan kişiler şüphesiz bebeklerdir.
Ayı yavrusunu severken öldürürmüşHer şeyin fazlası zarar olduğu gibi sevginin de fazlası zarardır. Mesela ayıları ele alalım. Ayılar yavrularına en düşkün olan hayvanlardır. Ayılar yavrusunu severken o kadar sınırları aşmaktadır ki birçok ayının istemeden de olsa yavrusunu öldürdüğü bilinmektedir. Birçok kişiye sevgi gösterisi yaparken söylenen sözlerin başında da Ayı yavrusunu severken öldürürmüş sözü yer almaktadır. Bu sözün temel sebebi de yukarıda belirttiğimiz gibi ayıların sevgi gösteri yaparken şiddet uygulamasıdır.

Çevrenizde yer alan kişileri sevginizle bunaltmamak, onları sevginizden dolayı kaçırmamak ve yaptığınız sevgi gösterileri ile onlara zarar vermemek adına bir şey yaparken iki defa düşünmenizde yarar var. Bu duruma dikkat ederseniz “Ayı yavrusunu severken öldürürmüş” sözünü duymak yerine daha güzel sözleri duyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here