bacak baldır inceltme

Bacakların ve baldır bölgesinin kalın bir yapıda olması kişinin olduğundan daha şişman görünmesine neden olur. Bacak inceltme ve baldır inceltme hareketleri sayesinde ilgili kısımların inceltilip daha zayıf görünmek mümkün olduğundan dolayı bacak ve baldır nasıl inceltilir konusunda sizlere bilgi vereceğiz. İnsanlar bacak ve baldır inceltme egzersizleri konusunda bilgi sahibi olmadıklarından dolayı baldır ve bacak bölgelerini inceltmek için spor aletlerine tonlarca para yatırmaktadır. Sizlerin de bacaklarınız ve baldırlarınız aşırı derecede kalınsa spor aletlerine para vermek yerine çeşitli egzersizler yaparak bu bölgeleri inceltebilirsiniz. Bu sayede giydiğiniz pantolonlar ve etekler daha güzel duracaktır ve alımlı bir bayan haline geleceksinizdir.

İlk egzersiz hareketimiz ön bacak bölgesini inceltmek için yapılmaktadır. Düz bir şekilde karşı tarafa bakıp ellerinizi öne doğru uzatın. Daha sonra ellerinizi aynı konumda tutmaya özen göstererek oturup kalkın. Bunu gün içerisinde ortalama 5 dakika civarında yapacak olursanız ön ve arka bacaklarında ciddi anlamda bir incelme meydana gelecektir. Ön ve arka bacakta yer alan kasları en etkili çalıştıran hareket bu harekettir. Periyodik olarak yapılması ön ve arka bacak bölgesinde yer alan yağların yakılmasını ve bu sayede bacağın incelemesini sağlayacaktır. İlgili inceltme egzersizler sayesinde olduğundan dolayı incelme meydana geldiği zaman derinizde herhangi bir sarkma meydana gelmeyecek ve bu durum da daha güzel ve pürüzsüz bir bacak yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Arka bacak ve bel bölgenizde bir kalınlık söz konusuysa ilgili bölgeleri inceltme konusunda etkili olan egzersizlerden faydalanın. Yere sağlam bir meyve kasası koyun. Daha sonra merdivene çıkar gibi tek bacağınızı kasanın üzerine koyup yükselin. Aynı anda serbest halde olan bacağınızı kendinize doğru çekin. Bu hareketi bacak değiştirerek yapacak olursanız hem arka bacağınız hem de bel bölgeniz ciddi anlamda incelecektir. Bu sayede giydiğiniz her elbise eskisine oranla size daha çok yakışmaya başlayacaktır.

Zaman zaman bacakların kalın görünmesi yan bacaklarda yağ birikmesinden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Aynı şekilde sağlam bir kasayı karşınıza alın ve tek bacağınız ile bu kasanın üzerine çıkın. Serbest haldeki bacağınızı da yana doğru açabildiğiniz kadar açın. Bunu 10’lu tekrarlar halinde bacak değiştirerek yapın. Bu egzersiz yan bacaklarda birikmiş olan yağların yanmasını ve bir süre sonra bacaklarınızın ciddi anlamda incelmesini sağlayacaktır.

Baldırların kalın olması kişinin aşırı derecede kilolu görünmesine neden olur. Baldır bölgenizi inceltmek için yapılacak olan egzersizde bir sandalyeden destek almanız gerekmektedir. Öncelikli olarak sandalyeye oturun ve kollarınızı karşıya doğru uzatın. Daha sonra bir ayağınızı dizinizin üzerine koyup olduğunuz yerden kalktın ve bir süre bekledikten sonra oturun. Bu hareketli 10’lu tekrarlar halinde bacak değiştirerek yapın. Baldır bölgenizde yanma hissiyatı meydana geliyorsa bu hareketten olumlu sonuç alıyorsunuz demektir. Bu hareketlerin nasıl yapıldıklarınızı aklınızda canlandıramadıysanız galeride yer alan görsel anlatıma da bakmanızda fayda var.

Hem baldır hem de bacak bölgenizi kısa süre içerisinde inceltmek istiyorsanız her gün 1 saat kadar hızlı tempoda yürüyüş yapın. Yürüyüş esnasında baldır ve bacak bölgesinde yer alan kaslar aşırı şekilde aktif hale gelir. Kasların aktif hale gelmesi enerji gereksiniminin artmasına ve doğal olarak yağ yakımının hızlanmasına neden olur. Uzmanlar kısa süre içerisinde baldırlarının ve bacaklarının incelmesini isteyen kişilere periyodik olarak hızlı tempoda yürüyüş yapmalarını tavsiye etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here