banko asistanı

Banko asistanları, bankacılık sektörünün kilit elemanlarıdır. Bu yıl çok sayıda bankanın büyümeye gidip çok sayıda yeni şube açmasından dolayı banko asistanı alımlarının artmasını sağladı. Banko asistanı nedir sorusu ise bu alanda yer almak isteyen kişiler tarafından merak edilmeye başlanmış durumda. Banko asistanı ne iş yapar ve banko asistanı maaşları ne kadar diye merak ediyorsanız eğer sizlere bankacılık alanında faal olan birisi olarak açıklayıcı bilgiler vereceğim.

Bankalarda sürekli olarak karşılaştığımız gişe memurları, bankacılık sektöründe banko asistanı olarak anılmaktadır. Yani gişe memurlarına meslek alanında verilmiş olan mevki banko asistanlığıdır. Halk Bankası ve Ziraat Bankası en çok banko asistanı alımı yapan bankalardır. İlgili kuruluşlardan bu mevkide çalışan kişiler hesap açma, hesap kapatma ve ödeme alma gibi işlemlerden sorumlu olan kişilerdir.

Banko asistanı maaşları yer alınan bankadan bankaya göre değişiklik gösterse de alınan maaşlar ortalama olarak 2000 TL civarındadır. Bu maaşın altında maaş veren banka sayısı yok denilecek kadar azdır.

Bankacılık alanında çalışan birisi olarak sisteme en çok yorulan kişilerin gişe memurları olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Gün içerisinde sorunlu birçok insan ile muhatap olunuyor olunması ciddi anlamda psikolojik sorunların baş göstermesine neden oluyor. Yaptığım incelemeler sonucunda bu mesleği icra edecek olan kişilerin kesinlikle aşırı derecede sabırlı olan kişiler olması gerektiğini gözlemledim. Agresif bir yapıya sahip olan kişilerin bu alanda maksimum olarak 1 yıldan daha fazla dayanamayacağı inancındayım.
banko asistanıYurt genelinde işsizlik sayısının giderek artması ve artan nüfusa paralel olarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmaması insanları sevmedikleri meslekleri yapmaya zorlamaktadır. Özellikle Banko asistanı olan kişiler ile yaptığımız sohbetler sonrasında birçoğunun iş bulamadığından dolayı bu meslekte yer aldığını gözlemlemiş bulunuyoruz. Banko asistanı olmayı düşüyorsanız eğer Halk Bankası personel alımı sayfamıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here