basura diş macunu sürülürmü

Basur ağrısı çekilmez ağrıların oluşmasına neden olduğu için bu ağrıyı yaşayan kişiler ister istemez dertlerine derman olacak şeyleri hiç tereddütsüz bir şekilde dener. Basura diş macunu sürülmesi de bunlardan birisidir. Basura diş macunu sürüldüğü zaman ağrının geçtiğini söyleyen çok kişi var. Diş macunu uygulaması ağrıların gerçekten de büyük oranda geçmesini sağlıyor ancak bu sadece bizlere geçici bir çözüm sunuyor. Sonrasında daha çekilmez ağların ortaya çıktığı biliniyor.

Basura diş macunu sürünce ağrıların ilk etapta kesilmesi, sonrasındaysa daha kötü ağrıların oluşması normal bir durumdur çünkü diş macununun içerisinde yer alan maddeler basurun daha fazla tahrip olmasına neden oluyor. İlk etapta kimyasal maddeler ağrılarınızın azalmasını sağlayacaktır. Bu size derinden gelen bir rahatlık hissiyatı verdiği için diş macununun basura iyi geldiğini düşüneceksiniz ve bunu kullanmaya devam edeceksiniz. Kesinlikle bunu yapmayın yani basura diş macunu sürmeyin çünkü ilerleyen zamanda daha büyük sorunlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

Diş macunu basur ağrısını keser mi?

diş macunu basur ağrısı

Bu bahsettiklerimizden yola çıkacak olursak açık olan yaralara kesinlikle diş macununun sürülmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Basur kanamalı bir yara türü olduğundan açık yaralar sınıfında değerlendirilir. Açık yaraya diş macunu sürmeniz yaranın enfeksiyon kapmasına ve yaşadığınız ağrıların daha da şiddetlenmesine neden olabilir. Eğer bu söylemlerimizi önemsemeyip basura diş macunu sürecek olursanız ciddi ağrılar ile mücadele etmek zorunda kalacaksanız. Size bunu öneren kişilere ağrılarınızın arttığını söylediğiniz zaman ise yanlış marka diş macunu kullandın şu markayı kullansaydın böyle olmazdı diyeceklerdir.

Hayat kalitenizi düşürmemek ve geri dönüşü olmayan problemlerle bir ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmamak adına doktor tavsiyesi olmayan hiçbir şeyi şifa bulmak adına basurun yer aldığı bölgeye sürmeyiniz. Bu dertten muzdarip çok sayıda kişi olduğundan sizlere basur ile alakalı güzel bir makale sunmuştuk. Basur tedavisi bağlantısını kullanarak basura nelerin iyi gelip gelmediğini öğrenmeniz mümkün.

Basur, birçok kişinin utanç verici olarak gördüğü hastalıklardan birisidir. Utanmayı bir kenara bırakıp diş macunu gibi batıl şeylerden şifa bulmak yerine en kısa zaman içerisinde doktora gidiniz. Ayrıca basurunuz hafif türdeyse eczanelere giderek basur kremi alıp ilgili bölgeye sürebilirsiniz. Basur kremleri yüksek oranda kortizon içermektedir. Bu kortizon kanser gibi hastalıkları tetikleyici etkisi olan bir maddedir. Ciddi sorunların oluşmaması için kesinlikle bu tarz kremler uzun süre kullanılmamalıdır. Bir sür krem kullanmanıza rağmen ağrılarınız bir türlü geçmiyorsa tek çözüm yolu cerrahi müdahaleler olabilir.

Basur memeleri nasıl yok edilir diyen herkes şüphesiz doktora gitmekten utandığından dolayı internet ortamında bu tarz bilgileri arıyor. Çörek otu, patates, bal ya da tahin helvası gibi gıdalar kesinlikle basuru tamamen ortadan kaldırmak için etkili değildir. Bunun bilincinde olun ve kesinlikle durum kötüye gitmeden bir doktora görünün.

Basur için öneriler

basur için öneriler

Basur hastalığının ilerlemesini durdurmak büyük ölçüde sizine elinizdedir. Hayatınızda kısmi değişiklikler yaparak semptomların azalmasını ve ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Basur problemi olan kişiler gün içerisinde uzun süre sabit bir şekilde oturmamalıdır. Vücudunuzun ağırlığı kalçalarınıza uzun süre baskı yaptığı zaman bu durum basur sorununun artmasına neden olur. Eğer oturmanız gereken bir işiniz varsa yarım saat aralıklarla yerinizden kalktın ve 5 dakika dolaşın. Bu rahatlamanızı sağlayacaktır. Eğer böyle bir imkanınız yoksa oturma simidi alabilirsiniz. Ayrıca ortopedik özellikte olan sandalyeler de bu tarz problemlerin oluşmasını büyük ölçüde engeller. Tüketmiş olduğunuz gıdalar da semptomların artmasına neden olabilir. Aşırı derecede acı olan baharat türleri yakınmalarınızın artmasına neden olur. Özellikle karabiber gibi baharatlardan uzak durmanız hastalığınızın hızlı bir şekilde iyileşmesi için önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here