Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir Nerededir?

Dünyanın en gizemli yerlerinden birisi olarak görülen Bermuda şeytan üçgeni, Atlantik okyanusu içerisinde yer almaktadır. Amerika’nın güneydoğu sahillerine aşırı derecede yakın olan Bermuda şeytan üçgeni, Miami, Bermuda ve Puerto Rico sınırları içerisinde yer almakta ve gökyüzünden bakıldığında üçgen şekline benzemektedir. Bermuda şeytan üçgeni sırrı, ilgili bölgede esrarengiz olayların devam etmesinden dolayı açıklanamamakta ve bir düşünce çıkmazı oluştuğundan dolayı meydana gelen olaylar bir lanet olarak değerlendirilmektedir. Bermuda şeytan üçgeninin yer aldığı bölgede yıl içerisinde birçok uçağın ve geminin kaybolması bu bölgenin sırlarla dolu bir bölge olmasına yetmektedir.

Bermuda şeytan üçgeni hakkında bilgi arayışına girmişken bu bölge ile ilgili çok sayıda belgeselin yapıldığını gördük. İzlediğimiz belgelerden çok çıkarak sizlere Bermuda şeytan üçgeni nedir ve Bermuda şeytan üçgeni nerededir bilgileri dışında bu bölgenin sırları hakkında bilgi vereceğiz. Bermuda şeytan üçgenini daha iyi tanımak için öncelikle elinize bir harita alın ve yukarıda verdiğimiz bilgilerden yararlanarak ilgili üçgeni harita üzerine çizin. Bu sayede ilgili bölgenin nerede olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Bermuda şeytan üçgeninin sırları üzerine yapılan araştırmalar sonucunda uçakların ve gemilerin burada kaybolmasının temel sebebinin okyanus sularının altında yer alan mıknatıs madenlerinden kaynaklandığı düşünüldü ancak ilerleyen yıllarda olayın aslının bu olmadığı bilimsel olarak belirlendi. Bermuda şeytan üçgeninin yer aldığı bölgede mıknatıs etkisi aşırı derecede güçlü olduğundan dolayı bu bölgeye giren uçaklar ve gemiler mıknatısın etkisinde kalarak düştüğüne inanılıyordu. Mıknatıs teknolojik cihazlarda yer alan elektronik aksamlarının bozulmasına neden olmakta ve bu durumdan dolayı gemiler ve uçaklar düşmekteydi. Zaman ilerledikçe Bermuda şeytan üçgeni sırrı çözülmeye başlayınca olayın bundan kaynaklanmadığı öğrenildi.

Zaman içerisinde Bermuda şeytan üçgeni bölgesinde çok sayıda geminin ve uçağın kaybolmasından dolayı bölge derinlemesine bir şekilde araştırıldı ve ilgili duruma neden olan şeylerin büyük kısmı keşfedildi. Bölgeye yapılan dalışlar sonucunda bölgenin taban alanının bembeyaz bir örtü ile kaplı olduğu görüldü ve batan tüm uçak ile gemilerin enkazı ile karşılaşıldı. Bu beyaz tabakanın sırrı çözme konusunda etkili bir ipucu olduğu düşündüğünden dolayı beyaz tabaka araştırıldı ve bu tabakanın suyun zemininde bulunan bir doğalgaz kaynağından dolayı oluştuğu tespit edildi. Doğalgaz kaynaklarından çıkan gaz, deniz zemininde yüksek basınç ve düşük sıcaklık olmasından dolayı katılaşarak hidrat parçaları haline gelmektedir. Bu oluşan hidrat parçaları da Bermuda şeytan üçgeni zemininin beyaz bir örtü ile kaplanmasına neden olmaktadır. Bu parçacıklar zeminde yer alan sıcak su akıntıları ile etkileşime geçerek su yüzeyine çıkmaktadır. Bu durum da zaman zaman Bermuda şeytan üçgeni bölgesinin sularının bembeyaz olmasına neden olmaktadır. İlgili olay esnasında su içerisinde aşırı derecede doğalgaz karıştığından dolayı suyun yoğunluğu aşırı derecede düşer ve bu durumda su gemileri su yüzeyinde tutamaz hale gelir ve gemiler batar. Bermuda şeytan üçgenine giren gemilerin batmasındaki temel neden budur.

Hidrat parçalarının su yüzeyine çıkıp su yoğunluğunun düşmesine neden olan doğalgaz ayrıca gökyüzüne doğru da yol alarak havanın da yoğunluğunun azalmasına neden olmaktadır. Havanın yoğunluğu azaldığından dolayı da adeta hava boşluğuna girmiş gibi hareket eden uçaklar hızlı bir şekilde irtifa kaybederek düşerler. Uçakların düşmesindeki bir diğer temel neden ise uçak motorlarının yanma için gerekli olan oksijeni temin edememesidir. Hava içerisinde doğalgaz aşırı derecede karıştığından dolayı ciddi derecede oksijen yoksunluğu yaşanır ve uçak motorları çalışamaz hale gelir.
Bermuda şeytan üçgeni
Bermuda şeytan üçgeni ile alakalı gerçekleştirilen daha birçok bilimsel araştırma bulunmaktadır. Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözülmüş olarak görülse de durumun doğaüstü güçler tarafından gerçekleştirildiğine inanılan büyük bir kitle bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı gizemli olaylar yaşanmaya devam ettiği sürece çeşitli şehir efsaneleri olanca hızıyla yayılmaya devam edecektir.

Yorum yapın