çemen faydaları

Anadolu’nun neredeyse her yerinde kendiliğinden çıkan çemen otu faydaları ile bilinen bir bitki türüdür. Çemen otu göğsü büyütür mü konusu göğüsleri aşırı derecede küçük olan bayanlar tarafından merak edilmektedir çünkü alternatif tıp dünyasında yer alan uzmanlar bu bitkinin östrojen hormonunu arttırdığını ve bu sayede göğüslerin büyümesine yardımcı olduğunu belirtiyor. Çemen otu boy uzatma konusunda da kullanılan bir bitki türüdür.

Yaşam alanlarımız betonarme hale geldiğinden dolayı doğadan şifalı ot temin etmekte zorlanıyoruz. Bu yüzden çemen otu nerede satılır sorusu bu otu bulamayan kişiler tarafından soruluyor. Birçok derde derman olan çemen otu ilginin yoğun olmasından dolayı aktarcılarda satılmaya başlandı. Ayrıca semtinize kurulan köylü pazarlarına gidecek olursanız buralardan da bu otu temin edebilirsiniz. Çemen otu fiyatı düşüktür çünkü doğada yabani bir şekilde yetişir ve özel bakım istemez. Baklagiller familyasında yer alan çemen otunun birçok hastalığa iyi geldiği bilindiğinden dolayı sizlere çemen otunun faydaları hakkında bilgi vereceğiz.

Çemen bitkisinin faydaları

• Bu otun içerisinde yer alan maddeler östrojen hormonu üretimini arttırır ve bu sayede göğüslerin büyümesini sağlar. Östrojen hormonu yetersizliği nedeniyle ortaya çıkan sağlık problemlerini gidermek için östrojen hormon seviyesinin arttırılması gerekmektedir ve bu özelliğinden dolayı çemen otu ana tedaviyi destekleyici olarak kullanılabilir.

• Bazı kadınlar mens dönemlerini aşırı derecede ağrılı geçirir. Bu durum adetin sökülememesinden kaynaklanır. Çemen otu adetin kolay bir şekilde sökülmesini sağlar ve adet dönemlerinin daha rahat bir şekilde geçmesine yardımcı olur.

• Günümüzde evlilikler artık ilerleyen yaşlarda yapıldığından dolayı yeni evli birçok çift cinsel gücünün yetersiz olmasından yakınır. Çemen otu cinsel gücü arttırıcı etkiye sahiptir. Anadolu’da çemen otu faydaları denildiği zaman akla gelen ilk şey budur.

• Kadınlık hormonu seviyesinin artmasını sağlayan çemen otu ayrıca emzirme döneminde anne sütünün artmasını sağlar. Bu otu kullanan bazı anneler sütü artmış olmasına rağmen tadında acılaşma olduğundan dolayı bebeğinin emmek istemediğini belirtiyor. Eğer sizlerde de böyle bir şey olursa çemen otu kullanımını sonlandırın.

çemen faydaları

• İnatçı kuru öksürükleri yok etme konusunda etkili olan çemen otu ayrıca balgam söktürücü özelliği olan bir bitki türüdür. Soğuk algınlığı nedeniyle meydana gelen boğaz ağrılarının da geçmesini sağlar. Vücudun direnç kazanmasını sağladığı ve bunca sağlık sorununa iyi geldiğinden dolayı çemen bitkisi kesinlikle herkes tarafından kullanılmalıdır.

Çemen otunun kanıtlanmış olan herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Buna rağmen çemen otu kullanımı sonrasında çeşitli sağlık sorunlarınız ortaya çıkarsa direkt olarak bir hekime danışın ve bu otun kullanımına son verin. Gebelik döneminde bebeğin gelişimine olumsuz etkileri olabileceği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Bu yüzden gebelik sürecinde kullanılmamasında fayda var. Bitkileri iyi bir şekilde tanımıyorsanız kesinlikle doğada bulduğunuz otları bu çemendir diyerek tüketmeyin. Çemen otuna aşırı derecede benzeyen ve insan sağlığına zararlı olan çeşitli bitki türleri de vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here