cilt beyazlatma

Bazı basit karışımlar sayesinde cildinize herhangi bir zarar vermeden cildinizin rengini açabilirsiniz. Cilt beyazlatma yöntemleri her geçen gün daha fazla ilgi gördüğü için kozmetik firmaları tarafından çeşitli cilt beyazlatıcı ürünler geliştirilmiştir. Bu kozmetik ürünlerin fiyatları yüksek olduğu için bu tip doğal cilt rengi açıcı yöntemlere başvurabilirsiniz.

Cilt rengi nasıl açılır sorusu genelde cilt rengi koyu esmer olan kişiler tarafından soruluyor. Özellikle bayanlar kusursuz ve parlak cilt rengine sahip olmak istediklerinden dolayı cildini güzel gösterecek neredeyse her şeyi denemektedir. Cilt beyazlatıcılar da sadece bunlardan birisidir. Sizlere sunacağımız cildi beyazlatma yöntemleri sayesinde özellikle güneş kaynaklık olarak ortaya çıkan koyu kahverengindeki lekelerin rengini açıp bir süre sonra tamamen yok olmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu cilt beyazlatma yöntemleri sayesinde hiperpigmentasyon kaynaklı olarak ortaya çıkan koyu lekeler de ortadan kaldırılabilir.

Doğal cilt beyazlatma yöntemlerini kozmetik ürünlerden üstün kılan en önemli şey içerlerinde cilde zarar verici nitelikte olan maddelerin yer almıyor olmasıdır. Kozmetik ürünler birçok kimyasalın bir araya getirilmesiyle elde edilir ve Pazar satış fiyatları yüksektir. Bu doğal cilt beyazlatıcıların içerisinde zararlı maddeler olmadığı gibi temin edilmeleri kolaydır. Bu da doğal cilt beyazlatıcılara olan ilginin artmasını sağlamaktadır.

Doğal cilt beyazlatıcılar

Limon suyu: cilt için faydalı şeyler sayıldığında limon her zaman en çok ilgiyi görmüştür. Limon suyu içerisinde yer alan maddeler sayesinde cildin doğal yollardan beyazlamasını sağlar. Arındırıcı özelliği olduğu için ayrıca cilt üzerinde biriken zararlı maddeleri yok ederek cildin daha rahat bir şekilde nefes alıp vermesine yardımcı olur. C vitamini bakımından zengin olan limon suyu cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak cildin daha genç görünmesine de yardımcı olmaktadır. Bu etkisinden dolayı yaşlılık belirtileri nedeniyle ortaya çıkan cilt kararmalarını limon suyu beyazlatmaktadır diyebiliriz. Limon suyunu sıktıktan sonra karışımı daha etkili hale getirmek için içerisine bir miktar gül suyu ilave edin ve pamukla cildinize uygulayın. Bu karışımı 10 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Bu uygulamayı belirli zaman aralıklarında yaparsanız cildinizde ciddi oranda beyazlama meydana gelecektir.

Domates suyu: Cilt için faydalı olan birçok vitamini içerisinde barındıran domates limon suyunun göstermiş olduğu etkiyi göstererek cildin beyazlamasını sağlar. Cildin siyahlaşması yani kararması cildin aşırı derecede yağlı olmasından dolayı da olmaktadır. Domates suyu ile cildinize maske yaparsanız bu maske cildinizin yağ dengesini sağlayacaktır. Bu sayede cilt kararmaları da bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Domatesi dilimler halinde kestikten sonra bu dilimleri cildinize koyup 5 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.

Yoğurt ve Portakal: Cildi beyazlatma yöntemleri arasında bulunan, yoğurt ve portakal ile yapılan cilt maskesi en etkili cilt beyazlatma yöntemlerinden birisidir. Bu maskeyi yapmak için bir kap içerisine bir miktar yoğurt koyun. Daha sonra portakal kabuklarını yoğurdun içerisine ekleyip güzelce karıştırın. Bu karışımı cildinize bakı yapmadan sürün ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Bunu her akşam yatmadan önce yaparsanız cildinizin renginde ciddi bir açılma olacaktır.

cilt beyazlatma

Süt Bal ve Limon Suyu: Süt içeriğinde bulunan laktik asit sayesinde cildin üzerinde yer alan kırışıklıkları yok eder. Bu karışımda yer alan bal ise cildin nemlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede bu cilt beyazlatıcı maske içerisinde yer alan limon suyu cilde daha etkili bir şekilde temas eder ve cildin daha kısa süre içerisinde beyazlamasını sağlar.

Aloe Vera Jeli: Makalemizin başında sizlere cildin hiperpigmentasyon nedeniyle kararabileceğini söylemiştik. Aloe vera jeli içeriğinde yer alan maddeler sayesinde hiperpigmentasyon kaynaklı kararmaları yok ederek cildin beyazlamasını sağlar. Aloe vera jelini cildinize sürdükten sonra 10 dakika bekleyin ve akabinde cildinizi yıkayarak temizleyin. Bu organik yöntem sayesinde cildinizde ciddi anlamda beyazlamalar olacaktır. Cildinizin renginde açılma olacağı gibi ayrıca cildinizin temizlenmesini de sağlayacaktır.
Kaynak:Skin Whitening

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here