Corona virüsü tedavisi

İlk olarak Çin’in wuhan kentinde görülen corona virüsü, kısa süre içerisinde diğer dünya ülkelerine yayıldı. Virüsü taşıyanlar kısa süre içerisinde hayatını kaybettiği için dünya genelinde yer alan ülkelerin tamamı corona virüsü tedavisi için ciddi çalışmalar yürütmeye başladı. Tahminlere göre korona virüsünden 18 bin civarında insanın etkilendiği, bunlardan 400 kadarının hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Corona virüsü tedavisi bulunmaması halinde bu sayının her geçen gün artması beklenmektedir. Yaşanan ölüm vakalarının artması ile birlikte dünya sağlık örgütü uluslararası acil durum ilan etti. Yaşanan ölümlerin büyük bölümü Çin’de gözlemlendi. Çin dışında ölümle sonuçlanan corona virüs vakası sadece 1’dir. Bu da Filipinlerde görülmüştür.

Corona virüsü insan sağlığını tehdit ettiği gibi dünya ülkelerinin ekonomilerini de tehdit etmeye devam ediyor. Corona virüsü nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin ekonomisinde ciddi çatlaklar ortaya çıktı. Bu yüzden corona virüsü tedavisi için daha fazla mücadele ettikleri biliniyor.

Beklenen haber Taylandlı doktorlardan geldi. Taylandlı doktorlar çeşitli ilaçları karıştırarak bu ilacı corona virüsü taşıyan hastaya verdi. Hasta üstünde yapılan gözlemler sonucunda corona virüs testi pozitif olan hastanın bir süre sonra yapılan testinin negatife döndüğü gözlemlendi. Bu da kullanılan ilacın corona virüsü tedavisi için olumlu sonuç verdiği anlamına geliyor.

Tayland’ın başkenti olan Bangkok ta yer alan Rajavithi Hastanesine Çin’de corona virüsünü kapan bir hasta getirildi. Özel yöntem geliştirilerek corona virüsü taşıyan bu hastanın hastanede tedavi edildiği iddia edildi.

Hastanenin önemli doktorlarından olan Kriangsak, corona virüsünü taşıyan 71 yaşında bir hastayı tedavi etmeyi başardıklarını açıkladı. Bu açıklama sonrasında ilgili haber tüm dünyada manşetlere taşındı.

Yapılan açıklamaya göre hastaneye gelen 71 yaşındaki hastanın durumu çok ağırdı. Yani yakın zaman içerisinde ölmesi muhtemeldi. Bunun üstüne doktorlar AIDS ve grip hastalıklarında kullanılan ilaçları karıştırdı ve hastaya verdi. 48 saat sonrasında hastanın durumu düzeldi ve test sonucu pozitiften negatife döndü.

Corona virüsünü tedavi edecek yönde bir ilaç geliştirilmediği için Taylandlı doktorların yapmış olduğu bu açıklama yeni bir umudun ortaya çıkmasını sağladı. Taylandlı doktorlar bu yönde açıklama yapmış olsa da henüz bahsi geçen ilacın korona virüsünü yok ettiği dünya sağlık örgütü tarafından onaylanmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here