Deniz Uğur

Oyuncu Deniz Uğur, hem güzelliği hem de oyunculuk alanındaki başarısı ile tanınan bir isimdir. Deniz Uğur 17 Ekim 1971 tarihinde İstanbul ilinde doğdu. Halen İstanbul ilinde yaşam süren oyuncu Deniz Uğur, ekranların popüler dizilerinden Kara Kutu dizisinde Canan karakterini canlandırıyor. Dizi, sinema ve tiyatro alanında oyunculuk yapan Deniz Uğur’un ayrıca senaristlik yaptığı biliniyor.

Deniz Uğur, küçük yaşlarda oyuncu olmaya karar verdiğinden dolayı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölüne gitti ve buradan mezun oldu. 1997 senesine gelindiğinde kendisinin herkes tarafından tanınan bir isim olmasını sağlayan 9. Ankara Film Festivalinde Bir Erkeğin Anatomisi filmindeki rolü ile umut veren yeni kadın oyuncu ödülünü aldı.

Birçok kişi kendisini mesleki kariyerinde zirveye ulaştıran Adını Feriha Koydum dizisinde canlandırdığı Sanem karakteri ile tanıyor. Ayrıca Umutsuz Ev Kadınları adlı projedeki performansı da görmezden gelinemeyecek kadar iyiydi.

Umutsuz Ev Kadınları, Emir’in Yolu, Adını Feriha Koydum Emir’in Yolu, Bu Son Olsun, Adını Feriha Koydum, Baba Oluyorum, Ertelenmiş Hayatlar, Hayatım Sana Feda, Sahte Prenses, Zümrüt, Yağmur Zamanı, Benimle Evlenir Misin, Bana Şans Dile, Mert Ali, Yalan Dünya, Kurtlar Sofrası, Gülerken Ağladık, Güldüren Cazibe, Bir Erkeğin Anatomisi, Yaz Evi, Tabancamın Sapı, Islak Güneş, Mecnun adlı projelerde rol almış olan Deniz Uğur, ayrıca Benimle Evlenir Misin adlı projenin senaristliğini yapmıştır.
Deniz Uğur

Deniz UğurŞu anda Kara Kutu dizisinde Canan karakterine hayat veren oyuncunun büyük bir hayranıysanız ve kendisi ile alakalı daha çok bilgiye ulaşmak istiyorsanız twitter.com/denizugur2014 bağlantısı üzerinden başarılı oyuncu ile iletişime geçip kendisini takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here