Dilek Serbest

Dilek Serbest, oyunculuk alanındaki başarısı ile kendisini kanıtlamış olan kişidir. Dilek Serbest 17 Mart 1981 tarihinde dünyaya geldi. TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı Devletinin kuruluş dönemini anlatan Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği İzadora karakteri ile popülerliğine popülerlik katmayı başardığından dolayı Dilek Serbest biyografi bilgileri makalemize eklendi.

Dilek Serbest, İzmir ilinde dünyaya gelmiş olup mankenlik ve oyunculuk mesleği ile uğraşan bir kişidir. Makedonya göçmeni bir ailenin kızı olan Dilek Serbest, popülerliğini bir zamanlarda saçlarını kazıtarak mankenlik yapmasına borçludur. Birçok kişi kendisini dazlak manken olarak bilmektedir.

Uzun zaman boyunda modellik dünyasında yer alan Dilek Serbest, 2002 senesine gelindiğinde oyunculuk alanındaki ilk performansı olan Seda karakterini Yarım Elma dizisinde canlandırdı ve büyük beğeni aldı. Türk halkının ilgini çeken bir isim haline geldiğinden ötürü çok sayıda teklif alan oyuncu gelen teklifleri değerlendirdi ve bu sayede herkesin severek izlediği birçok projede rol almış oldu.

Dilek Serbest denildiği zaman şüphesiz akla gelen ilk proje Fetih 1453 adlı projedir. Bir sinema filmi olan bu projede canlandırdığı Era karakteri takdire şayandı. Bu denli başarılı olan oyuncu benzer bir proje olan Diriliş Ertuğrul dizisinde İzadora karakterine hayat veriyor.
Dilek Serbest

Dilek SerbestFetih 1453,Tramvay, Büyü, G.O.R.A., Ulan İstanbul, Şüphe, Kanıt, Dedektif Biraderler, Gurbet Yolcuları, Kaybolan Yıllar, Gümüş, Yarım Elma ve Diriliş Ertuğrul projelerinde rol almış olan Dilek Serbest Hanımefendi sosyal paylaşım sitelerinde pek aktif birisi değildir. Kendisi hakkında güncel bilgilere ulaşmak için hayranları tarafından oluşturulmuş olan facebook.com/DilekSerbestFun sayfasını takibe alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here