diş macunu sivilce

Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceleri geçirmek için birçok kişinin diş macunu kullandığı bilinmektedir. Aynı sıkıntıları olan kişiler diş macunu sivilcelere iyi gelir mi diye sürekli olarak bizlere sormaktadır. Uzmanların bazıları diş macunu kesinlikle sivilcelere iyi gelmez derken bazı uzmanların kullanılan diş macununa ve cilt tipine göre sivilcelere iyi gelebileceğini söyledikleri göze çarpıyor. Cilt tipinize uygun bir diş macununu sivilcelere sürecek olursanız bu durum sivilcelerin küçülüp kurumasını sağlayacaktır. Ayrıca diş macunu sivilce üzerine sürüldüğü zaman sivilcenin dış ortam ile bağlantısı kesilir yani sivilcenin üzerinde bir film tabakası oluşmuş olur. Bu sayede sivilcenin yer aldığı bölge dış ortamın kötü etkilerinden muhafaza edilir ve bu da sivilcenin iyileşme sürecini ciddi anlamda hızlandırır.

Cildinizde yer alan sivilcelerden kurtulmak için sizler de diş macununu denemek istiyorsanız kesinlikle içerisinde peroksit olmayan diş macunlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca cilt uzmanları beyaz renkte olan diş macunlarının kullanılması gerektiğini söylemektedir. Diş macunlarının içerisinde çok sayıda kimyasal madde bulunuyor. Bu kimyasal maddeler sivilcelerin daha da kötü bir hale gelmesine neden olabilmektedir. Özellikle içerisinde alkol, peroksit, florid ve methanol bulunan diş macunları cildinizin tahriş olmasına neden olur. Bu yüzden bu maddeleri içeren diş macunlarından uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Cildiniz aşırı derecede hassassa kesinlikle cildinizde diş macunu kullanmayın. Özellikle cildi aşırı derecede hassas ve kuru olan kişiler diş macununu ciltlerinde kullanacak olursa bu durum cildin yıpranmasına ve diş macununun sürüldüğü kısımda kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilir. Birçok kişi diş macunu sayesinde sivilcelerinden kurtuluyor olsa da sizler hassas bir cilde sahip olduğunuzdan dolayı diş macunu yerine sadece bu tip ciltlerde yer alan sivilceleri geçirmek için geliştirilen kremleri kullanın. Bir cilt doktoruna gidecek olursanız sizlere bu konuda yardımcı olacaklardır.

Cildim hassas ve kuru değil diyorsanız cildinize uygun olan ve yukarıdaki maddeleri içermeyen diş macunlarını temin edip cildinizde uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan önce sivilcelerin yer aldığı kısımlara bu diş macununu sürün ve sabah kalktığınızda ılık suyla yıkayın. Eğer cildinizde aşırı kuruma ya da kızarma meydana geldiyse diş macunu kullanımını bırakıp bir cilt doktoruna görünün. Durumu önemsemeyip diş macunu kullanmaya devam ederseniz ciddi derecede kalıcı özellikteki lekeler ile mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

diş macunu sivilce

Günümüzde neredeyse her diş macununun içerisinde cildin tahriş olmasına neden olacak kimyasal maddeler vardır. Bu kimyasal maddeler dişlerinizin temizlenmesinde etkili olabilir ancak aynı başarıyı cildinizde gösterecek diye bir kaide bulunmamaktadır. Bu yüzden cildinize eğer diş macunu sürmeye niyetlendiyseniz bitkisel diş macunlarını tercih edin. Birçok kozmetik firması içerisinde hiçbir kimyasal madde yer almayan sadece bitki özlerinden yapılmış diş macunlarını satmaktadır. Bu tip diş macunlarını deneme amacıyla kullanabilirsiniz ancak en ufacık bir olumsuz durum ortaya çıkarsa bu kullanımı sonlandırmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here