Elvin Aydoğdu

Oyuncu Elvin Aydoğdu, Paramparça dizisinde Derya karakterini canlandıran bayan oyuncudur. Kimdir bu Elvin Aydoğdu sorusunun sorulmasının temel nedenleri arasında Elin Hanımın performansının yüksek olması yer almaktadır. Daha evvel çok sayıda projede rol almış olmasına rağmen mesleki kariyerindeki en hızlı çıkışı yakalayan oyuncu nereli ve kaç yaşında diye merak ediyorsanız Elvin Aydoğdu vikipedi bilgilerine birlikte göz atalım.

Elvin Aydoğdu doğum tarihi 29 Haziran 1979’dir. İstanbul doğumlu olan oyuncu bu ilde yaşamaya devam ediyor. Temel eğitimlerini yaşadığı şehirde alan oyuncu, hep hayalini kurduğu oyunculuk alanında başarılı olmak için Kadir Has Üniversitesi oyunculuk bölümüne giderek buradan başarılı bir şekilde mezun oldu.

1,65 boyunda olan oyuncunun üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi sinema ve televizyon bölümünde yüksek lisans eğitimi aldığı biliniyor. Ayrıca kendisini oyunculuk alanında uç noktalara ulaştırmak adına William Esper Acting School’da oyunculuk eğitimi aldığı bilinmektedir.
Elvin Aydoğdu

Elvin AydoğduÇıplak Gerçek, Balkan Düğünü, Parmaklıklar Ardında, Karayılan ve Asi adlı projelerde rol almış olan oyuncu şu anda Paramparça dizisinde Derya karakteri ile izleyici karşısına çıkmaktadır. Elvin Aydoğdu Hanımefendiye meslek hayatında başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here