İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler Sıralaması Önerileri

En iyi yabancı diziler sıralaması yapılırken mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler listeye eklendi. Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler sıralaması özellikle IMDB puanları referans alınarak hazırlandı. Dünya genelinde en çok izlenen yabancı diziler bu listede yer alıyor.

Zamanını boşa harcamak istemeyen kişiler en iyi yabancı diziler sıralaması hakkında verdiğimiz bilgileri incelesin. Yabancı dizi önerileri sayesinde gözünüzden kaçan birçok kaliteli yapım hakkında bilgi sahibi olacaksınız. İzlenmesi gereken yabancı diziler içerisinde işlenen konular, hayatınıza yön verme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

1. The Queen’s Gambit En İyi Yabancı Diziler

The Queen’s Gambit en iyi yabancı diziler
The Queen’s Gambit en iyi yabancı diziler
 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.8
 • Tür: Dram
 • Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp

En iyi yabancı diziler sıralaması yapılırken kesinlikle yeni yapımlara yer vermek önemli. En iyi yabancı dizi önerileri listesinde yer alan The Queen’s Gambit dizisinin konusu, izleyiciyi kendine çekmeyi başardı. Yetimhaneye düşen küçük bir kızın müthiş satranç yeteneğinin ortaya çıkması ve sonrasında olanlar yabancı dizi severleri deyim yerindeyse büyüledi.

1950’li yıllarda Kentucky’de yer alan bir yetimhanede, küçük bir kız çocuğunun sıra dışı satranç yeteneği olduğu ortaya çıkar. Yetimhanede aldığı antidepresan ilaçlar bir süre sonra bağımlılıkla mücadele etmesine neden olur.

The Queen’s Gambit dizisi 8 yaşında yetimhaneye düşen Beth Harmon adlı öksüz bir kızın hayat hikayesini konu alıyor. Dizinin başlarında çok sakin tavırlarıyla dikkat çeken Beth Harmon’ın satranç yeteneği ortaya çıkınca hayatı tamamen değişiyor.

İlk satranç oyununu, yetimhanenin bodrum katında hademeyle oynayan Beth Harmon, sonrasında tüm dünyanın tanıdığı bir satranç oyuncusu oluyor. 16 yaşına geldiğinde, ABD Açık şampiyonasında yarışıyor. Bizi dizi turnuvadan sonra dünya satranç şampiyonu olan rakibini yenerek “Dünya Satranç Kraliçesi” unvanını alıyor. Başarıyı, yoktan var olmayı bu dizide iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

2. The Walking Dead

The Walking Dead yabancı dizi önerileri
The Walking Dead yabancı dizi önerileri
 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.2
 • Tür: Gerilim, Dram, Korku
 • Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride

Nefes kesen yabancı diziler arasında yer alan The Walking Dead dizisinde tipik virüs konusu işleniyor. İnsanların beynine hükmedip onları zombiye (yaşayan ölüler) dönüştüren virüs insanlığı tehdit ediyor. Enfekte olmamış bir grup insanın virüs karşısındaki yaşam savaşı dizide ele alınıyor.

Amerikan yapımı olan The Walking Dead dizisi, her bölümde sürükleyici bir akışa sahip. Bu özelliği en iyi diziler arasında yer almasını sağlıyor. Dram, gerilim ve korku türündeki dizileri seviyorsanız The Walking Dead kesinlikle izlemeniz gereken diziler arasında yer alıyor.

Kasabanın şerifi Rick Grimes, vurulup hastaneye kaldırılır. Rich Grimes, hastanedeyken ortaya çıkan bir virüs bildiği dünyayı tamamen değiştirir.

Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin elindedir. Atlanta’da virüsten etkilenmeyen küçük bir grup insanınsa, kendilerinden başka tutunacak kimsesi yoktur.

3. Sherlock

Sherlock yabancı dizi tavsiyeleri
Sherlock yabancı dizi tavsiyeleri
 • Kanal/Platform: BBC, Netflix
 • IMDB Puanı: 9.1
 • Tür: Gizem, Suç, Dram
 • Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington

Klasik Sherlock Holmes karakterinden farklı olarak bu sefer olaylar modern dünyada gerçekleşiyor. Yabancı dizi tavsiyeleri arasında olması gereken bir başyapıt.

Kimsenin göremediği detayları görebilen Sherlock Holmes, dizide polis danışmanı olarak yer alıyor. Ayrıca toplumdan gelen bilgileri değerlendirerek çözülmesi zor olan olaylardaki gizem perdesini aralıyor.

Sir Arthur Conan Doyle’un eserinden ilham alınarak hazırlanan dizide, Sherlock Holmes bilinenin aksine farklı bir karaktere bürünmüş durumda. Kesinlikle dizide Doktor Watson ile kıyasıya rekabeti izlenmeli. Her kesme hitap eden dizide gizem perdeleri aralandıkça keyif alacaksınız.

Bu dizi Modern dünyayla özdeşleştirilen Sherlock Holmes uyarlamasıdır. Olaylar günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüme kavuşuyor. Adresimiz her zaman olduğu gibi Baker Street…

4. The Witcher

The Witcher yabancı dizi önerisi
The Witcher yabancı dizi önerisi
 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.2
 • Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
 • Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra

En çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan The Witcher, fantastik konusuyla fantastik film ve dizi sevenleri etkilemeyi başardı. Canavarları avlayan Geralt of Rivia’yı (Henry Cavill) ve Prenses Ciri’ye (Freya Allan) ile birbirine bağlı olan hayat hikayesini konu alıyor.

The Witcher dizisinin bu kadar tutulmasının en büyük sebebi şüphesiz kitaptan uyarlanmış olması. Dizinin konusu, ünlü yazar Andrzej Sapkowski’nin romanlarına dayanıyor.

The Witcher dizisinde; uzun yıllar bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasında olan barışın sona erip ırklar arası savaşın ortaya çıkması ele alınıyor.

Dizinin başkahramanı olan The Witcher, vaat edilen çocuğun doğmasını bekliyor. Doğacak olan çocuk tüm dünyanın dengesini tamamen değiştirecek becerilere sahip olacak.

Rivialı Geralt çocuk yaşlarda ailesinden koparılıp mutasyona uğratılmış ve The Witcher adını alacağı yaratık avcısına dönüştürülmüş. Eğer fantastik yapımlar hoşunuza gidiyorsa bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

5. La Casa De Papel

La Casa De Papel en iyi yabancı diziler
La Casa De Papel en iyi yabancı diziler
 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.4
 • Tür: Aksiyon, Gizem, Suç, Dram
 • Oyuncular: Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Pedro Alonso

Banka soygunu nasıl tasarlanır ve hayata geçirilir biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa kesinlikle izleyebileceğiniz en iyi yabancı diziler arasında La Casa De Papel yer alıyor.

Seyirciyi kendisine adeta bağlayan, bir sonraki sezonun gelmesini merak içerisinde bekleyeceğiniz La Casa De Papel hem konusu hem de oyunculuk performansıyla muhteşem bir dizi.

Uzun yıllar üstünde çalışılmış, kusursuz bir plan hazırlanmış, bunun için doğru ekip elemanları bulunmuş harika bir banka soygunu hikayesi…

Ekran başında diziye kendinizi verdiğiniz zaman kusursuz bir soygunun nasıl olduğunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Dizi genel olarak size plan yapmanın başarıya ulaşma konusunda nasıl etkili olduğunu hissettirecek.

Yabancı dizi önerileri arasında bir başyapıt olan La Casa De Papel, kesinlikle her kesimden insanın izlemesi gereken bir yapıttır.

6. Dark

Dark en iyi yabancı diziler

 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.8
 • Tür: Dram, Korku, Fantezi
 • Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari, Jördis Triebel

Yabancı dizi önerisi arıyorsanız ve zamanım boya gitmesin diyorsanız, en iyi yabancı diziler sıralamasında yer alıp 8.8 imdb puanına sahip olan Dark dizisi kesinlikle size göre.

Alman yapımı bir dizi olan Dark, izleyicide kafa karışıklığı oluşturmasıyla biliniyor. Netflix kesinlikle Dark dizisiyle tam bir paradoks oluşturmuş.

Dizi Almanya’nın Winden kasabasında geçiyor. Anlam karmaşası yaşamanıza neden olacak olaylar kasabada küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Dizi zamanda yolculuk gibi doğaüstü olaylara tanık olacaksınız.

Daha önceden Almanya’ya gitmediyseniz ve Alman kültürünü merak ediyorsanız Dark izleyerek Alman aile yapısının nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Zamanda yolculuk temel konu olduğu için karakterlerin hem gençlik hem de yaşlılık hallerini göreceksiniz. Bu kesinlikle kafanızın karışmasına neden olacak.

7. Peaky Blinders

Peaky Blinders yabancı dizi sıralaması

 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.8
 • Tür: Suç, Dram
 • Oyuncular: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson

Peaky Blinders, yükselme arzusuyla yapamayacağı hiçbir şey olmayan birinin ailesini de yanına alıp hızlıca yükselmesini konu alıyor. Tabi ki amacına ulaşmak için tüm illegal yöntemleri deniyor.

1. Dünya savaşında sonra İngiltere’de otorite boşluğu oluşur. Bu durum illegal faaliyetler içerisinde olan çetelerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu çetelerin en hızlı yükseleni Peaky Blinders olur.

At yarışı ve soygun gibi yöntemlerle kısa sürede çok büyük para kazanırlar.

Peaky Blinders dizisinde sizi etkileyen bir diğer şey film müzikleri olacak. İngiltere’nin savaş sonrası çamurlu sokaklarını gezerken arka planda çalan dizi müzikleri, filmi adeta yaşamanızı sağlayacak.

Türlerine göre yabancı diziler bir kategoriye ayrılırsa, Peaky Blinders şüphesiz suç kategorisinde baş sırada yer alır.

8. Gangs of London

Gangs of London yabancı dizi tavsiyeleri

 • Kanal/Platform: Sky Atlantic
 • IMDB Puanı: 8.1
 • Tür: Suç, Aksiyon, Dram
 • Oyuncular: Ray Panthaki, Joe Cole, Lucian Msamati

Bu yıl en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulan Gangs of London, kesinlikle tüm övgüleri hak ediyor. Gangs Of London dizisi, çetelerle küçük parçalara ayrılan günümüz Londra’sında geçiyor.

Bölgedeki güç uzun zamandan beri Finn Wallace elindedir. Ancak bir suikast sonucunda ölür. Bu suikastı kimin yaptığı bilinmemektedir.

Finny’nin oğlu Sean Wallace babasının intikamının peşine düşer. Bu durum çeteler arası savaşı kaçınılmaz kılar. Dizinin başrolünde birçoğunuzun Peaky Blinders dizisinden tanıdığı John Shelby yani Joe Cole yer alıyor.

9. Babylon Berlin

Babylon Berlin yabancı dizi

 • Kanal/Platform: Sky Deutschland
 • IMDB Puanı: 8.4
 • Tür: Suç, Dram, Gerilim
 • Oyuncular: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch

Babylon Berlin dizisi, 1920 yıllarında Berlin’de geçmektedir. O yıllarda yaşanan kriz sonrasında yaşanan olaylar derinlemesine bir şekilde ele alınıyor.

Babylon Berlin dizisi 1920’li (Altın Yirmili Yıllar) yıllarda, çetelerin, uyuşturucunun ve cinayetlerin çokça yaşandığı bir dönemi detaylarıyla ele alıyor. Bu dizi sayesinde zamanında yaşanan dramatik olayları daha iyi anlayacaksınız.

Dizide genel olarak 1.Dünya savaşı sonrasındaki Almanya ele alınsa da sonraki başarılı döneme nasıl ulaşıldığı da izleyiciye yansıtılıyor. Suç, dram ve gerilim türündeki bu dizi, tüm dizi severlerin beğenisini kazanmayı başardı. Kore dizilerine ilginiz varsa en yeni Güney Kore dizileri sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.

10. Chernobyl

Chernobyl izlenmesi gereken yabancı diziler

 • Kanal/Platform: HBO
 • IMDB Puanı: 9.4
 • Tür: Dram, Gerilim, Tarihi
 • Oyuncular: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Paul Ritter

Dünyanın en büyük nükleer felaketlerinden olan Chernobyl, birçok insanın ciddi zararlar görmesine neden oldu. 1986 yılında gerçekleşen felaketin izleri günümüzde dahi görülüyor.

Chernobyl felaketinin tüm detaylarıyla ele alındığı bu dizi sizi ekrana kilitleyecek. Chernobyl, kesinlikle izlenmesi gereken yabancı diziler arasında yer almaktadır.

Chernobyl dizisinde, Çernobil şehrinde yer alan nükleer tesisin patlaması ve sonrasında yaşanan olaylar işleniyor. Sovyet hükümetinin yaşanan olayları gizlemesi, tüm dünyanın Chernobyl felaketinden etkilenmesine neden oluyor.

11. Game of Thrones

Game of Thrones

 • Kanal/Platform: HBO
 • IMDB Puanı: 9.3
 • Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon, Macera
 • Oyuncular: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington

Güç için neler yapabilirsiniz? Düşündüğünüz şeylerin 100 katını taht oyunlarında yani Game of Thrones dizisinde görebilirsiniz. İhanet, aşk ve daha birçok şey bu dizide sizleri bekliyor.

Demir Tahtın sahibi olmak için asillerden düzenbazlara, Kraliçelerden Krallara kadar herkes büyük bir mücadeleye girer. Yaşamam büyük mücadele izleyiciyi de diziye çekmeyi başardı. Özellikle ağzında ateş saçan ejderhalar bir sonraki bölümü merakla beklemenize neden olacak. Final bölümü beklentilerin altında olsa da kesinlikle izlenmesi gereken yabancı diziler listesinde yer almayı hak eden bir başyapıttır.

12. Better Call Saul

Better Call Saul

 • Kanal/Platform: Netflix
 • IMDB Puanı: 8.7
 • Tür: Suç, Dram, Komedi
 • Oyuncular: Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito

İzlenmesi gereken diziler arasında yer alan Breaking Bad dizisinin, öncesinde neler olduğunu merak ediyorsanız kesinlikle Better Call Saul dizisini izlemelisiniz.

Better Call Saul dizisinin baş kahramanı sizlerin Kaygan Jimmy olarak bildiği avukattır. Better Call Saul dizisi tamamen Kaygan Jimmy üstüne kurulmuştur. Özellikle Breaking Bad dizisini severek izlemiş olan kişiler Better Call Saul dizisini bir solukta izleyecek. Bu dizi size yoktan var olmayı, risk alarak nerelere gelebileceğinizi anlatıyor.