Yabancı Dizi Önerileri 2021 En İyi Yabancı Diziler Sıralaması

Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler sıralaması özellikle IMDB puanları referans alınarak hazırlandı. Dünya genelinde en çok izlenen yabancı diziler bu listede yer alıyor.

Zamanını boşa harcamak istemeyen kişiler en iyi yabancı diziler sıralaması hakkında verdiğimiz bilgileri incelesin. Yabancı dizi öneleri sayesinde gözünüzden kaçan birçok kaliteli yapım hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

The Queen’s Gambit En İyi Yabancı Diziler

The Queen’s Gambit en iyi yabancı diziler
The Queen’s Gambit en iyi yabancı diziler

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.8
Tür: Dram
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp

En iyi yabancı diziler sıralaması yapılırken kesinlikle yeni yapımlara yer vermek önemli. En iyi yabancı dizi önerileri listesinde yer alan The Queen’s Gambit dizisinin konusu, izleyiciyi kendine çekmeyi başardı. Yetimhaneye düşen küçük bir kızın müthiş satranç yeteneğinin ortaya çıkması ve sonrasında olanlar yabancı dizi severleri deyim yerindeyse büyüledi.

1950’li yıllarda Kentucky’de yer alan bir yetimhanede, küçük bir kız çocuğunun sıra dışı satranç yeteneği olduğu ortaya çıkar. Yetimhanede aldığı antidepresan ilaçlar bir süre sonra bağımlılıkla mücadele etmesine neden olur.

The Queen’s Gambit dizisi 8 yaşında yetimhaneye düşen Beth Harmon adlı öksüz bir kızın hayat hikayesini konu alıyor. Dizinin başlarında çok sakin tavırlarıyla dikkat çeken Beth Harmon’ın satranç yeteneği ortaya çıkınca hayatı tamamen değişiyor.

İlk satranç oyununu, yetimhanenin bodrum katında hademeyle oynayan Beth Harmon, sonrasında tüm dünyanın tanıdığı bir satranç oyuncusu oluyor. 16 yaşına geldiğinde, ABD Açık şampiyonasında yarışıyor. Bizi dizi turnuvadan sonra dünya satranç şampiyonu olan rakibini yenerek “Dünya Satranç Kraliçesi” unvanını alıyor. Başarıyı, yoktan var olmayı bu dizide iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

The Walking Dead

The Walking Dead yabancı dizi önerileri
The Walking Dead yabancı dizi önerileri

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.2
Tür: Gerilim, Dram, Korku
Oyuncular: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride

Nefes kesen yabancı diziler arasında yer alan The Walking Dead dizisinde tipik virüs konusu işleniyor. İnsanların beynine hükmedip onları zombiye (yaşayan ölüler) dönüştüren virüs insanlığı tehdit ediyor. Enfekte olmamış bir grup insanın virüs karşısındaki yaşam savaşı dizide ele alınıyor.

Amerikan yapımı olan The Walking Dead dizisi, her bölümde sürükleyici bir akışa sahip. Bu özelliği en iyi diziler arasında yer almasını sağlıyor. Dram, gerilim ve korku türündeki dizileri seviyorsanız The Walking Dead kesinlikle izlemeniz gereken diziler arasında yer alıyor.

Kasabanın şerifi Rick Grimes, vurulup hastaneye kaldırılır. Rich Grimes, hastanedeyken ortaya çıkan bir virüs bildiği dünyayı tamamen değiştirir.

Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerin elindedir. Atlanta’da virüsten etkilenmeyen küçük bir grup insanınsa, kendilerinden başka tutunacak kimsesi yoktur.

Sherlock

Sherlock yabancı dizi tavsiyeleri
Sherlock yabancı dizi tavsiyeleri

Kanal/Platform: BBC, Netflix
IMDB Puanı: 9.1
Tür: Gizem, Suç, Dram
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington

Klasik Sherlock Holmes karakterinden farklı olarak bu sefer olaylar modern dünyada gerçkeleşiyor. Yabancı dizi tavsiyeleri arasında olması gereken bir başyapıt.

Kimsenin göremediği detayları görebilen Sherlock Holmes, dizide polis danışmanı olarak yer alıyor. Ayrıca toplumdan gelen bilgileri değerlendirerek çözülmesi zor olan olaylardaki gizem perdesini aralıyor.

Sir Arthur Conan Doyle’un eserinden ilham alınarak hazırlanan dizide, Sherlock Holmes bilinenin aksine farklı bir karaktere bürünmüş durumda. Kesinlikle dizide Doktor Watson ile kıyasıya rekabeti izlenmeli. Her kesme hitap eden dizide gizem perdeleri aralandıkça keyif alacaksınız.

Bu dizi Modern dünyayla özdeşleştirilen Sherlock Holmes uyarlamasıdır. Olaylar günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüme kavuşuyor. Adresimiz her zaman olduğu gibi Baker Street…

The Witcher

The Witcher yabancı dizi önerisi
The Witcher yabancı dizi önerisi

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.2
Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Oyuncular: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra

En çok izlenen Netflix dizileri arasında yer alan The Witcher, fantastik konusuyla fantastik film ve dizi sevenleri etkilemeyi başardı. Canavarları avlayan Geralt of Rivia’yı (Henry Cavill) ve Prenses Ciri’ye (Freya Allan) ile birbirine bağlı olan hayat hikayesini konu alıyor.

The Witcher dizisinin bu kadar tutulmasının en büyük sebebi şüphesiz kitaptan uyarlanmış olması. Dizinin konusu, ünlü yazar Andrzej Sapkowski’nin romanlarına dayanıyor.

The Witcher dizisinde; uzun yıllar bir arada yaşayan insanlar, cüceler ve elfler arasında olan barışın sona erip ırklar arası savaşın ortaya çıkması ele alınıyor.

Dizinin başkahramanı olan The Witcher, vaat edilen çocuğun doğmasını bekliyor. Doğacak olan çocuk tüm dünyanın dengesini tamamen değiştirecek becerilere sahip olacak.

Rivialı Geralt çocuk yaşlarda ailesinden koparılıp mutasyona uğratılmış ve The Witcher adını alacağı yaratık avcısına dönüştürülmüş. Eğer fantastik yapımlar hoşunuza gidiyorsa bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

La Casa De Papel

La Casa De Papel en iyi yabancı diziler
La Casa De Papel en iyi yabancı diziler

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.4
Tür: Aksiyon, Gizem, Suç, Dram
Oyuncular: Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Pedro Alonso

Banka soygunu nasıl tasarlanır ve hayata geçirilir biliyor musunuz? Cevabınız hayırsa kesinlikle izleyebileceğiniz en iyi yabancı diziler arasında La Casa De Papel yer alıyor.

Seyirciyi kendisine adeta bağlayan, bir sonraki sezonun gelmesini merak içerisinde bekleyeceğiniz La Casa De Papel hem konusu hem de oyunculuk performansıyla muhteşem bir dizi.

Uzun yıllar üstünde çalışılmış, kusursuz bir plan hazırlanmış, bunun için doğru ekip elemanları bulunmuş harika bir banka soygunu hikayesi…

Ekran başında diziye kendinizi verdiğiniz zaman kusursuz bir soygunun nasıl olduğunu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Dizi genel olarak size plan yapmanın başarıya ulaşma konusunda nasıl etkili olduğunu hissettirecek.

Yabancı dizi önerileri arasında bir başyapıt olan La Casa De Papel, kesinlikle her kesimden insanın izlemesi gereken bir yapıttır.

Dark

Dark en iyi yabancı diziler

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.8
Tür: Dram, Korku, Fantezi
Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari, Jördis Triebel

Yabancı dizi önerisi arıyorsanız ve zamanım boya gitmesin diyorsanız, en iyi yabancı diziler sıralamasında yer alıp 8.8 imdb puanına sahip olan Dark dizisi kesinlikle size göre.

Alman yapımı bir dizi olan Dark, izleyicide kafa karışıklığı oluşturmasıyla biliniyor. Netflix kesinlikle Dark dizisiyle tam bir paradoks oluşturmuş.

Dizi Almanya’nın Winden kasabasında geçiyor. Anlam karmaşası yaşamanıza neden olacak olaylar kasabada küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlıyor. Dizi zamanda yolculuk gibi doğaüstü olaylara tanık olacaksınız.

Daha önceden Almanya’ya gitmediyseniz ve Alman kültürünü merak ediyorsanız Dark izleyerek Alman aile yapısının nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Zamanda yolculuk temel konu olduğu için karakterlerin hem gençlik hem de yaşlılık hallerini göreceksiniz. Bu kesinlikle kafanızın karışmasına neden olacak.

Peaky Blinders

Peaky Blinders yabancı dizi sıralaması

Kanal/Platform: Netflix
IMDB Puanı: 8.8
Tür: Suç, Dram
Oyuncular: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson

Peaky Blinders, yükselme arzusuyla yapamayacağı hiçbir şey olmayan birinin ailesini de yanına alıp hızlıca yükselmesini konu alıyor. Tabi ki amacına ulaşmak için tüm illegal yöntemleri deniyor.

1. Dünya savaşında sonra İngiltere’de otorite boşluğu oluşur. Bu durum illegal faaliyetler içerisinde olan çetelerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu çetelerin en hızlı yükseleni Peaky Blinders olur.

At yarışı ve soygun gibi yöntemlerle kısa sürede çok büyük para kazanırlar.

Peaky Blinders dizisinde sizi etkileyen bir diğer şey film müzikleri olacak. İngiltere’nin savaş sonrası çamurlu sokaklarını gezerken arka planda çalan dizi müzikleri, filmi adeta yaşamanızı sağlayacak.

Türlerine göre yabancı diziler bir kategoriye ayrılırsa, Peaky Blinders şüphesiz suç kategorisinde baş sırada yer alır.

Gangs of London

Gangs of London yabancı dizi tavsiyeleri

Kanal/Platform: Sky Atlantic
IMDB Puanı: 8.1
Tür: Suç, Aksiyon, Dram
Oyuncular: Ray Panthaki, Joe Cole, Lucian Msamati

Bu yıl en çok izlenen yabancı diziler arasında kendisine yer bulan Gangs of London, kesinlikle tüm övgüleri hak ediyor. Gangs Of London dizisi, çetelerle küçük parçalara ayrılan günümüz Londra’sında geçiyor.

Bölgedeki güç uzun zamandan beri Finn Wallace elindedir. Ancak bir suikast sonucunda ölür. Bu suikastı kimin yaptığı bilinmemektedir.

Finny’nin oğlu Sean Wallace babasının intikamının peşine düşer. Bu durum çeteler arası savaşı kaçınılmaz kılar. Dizinin başrolünde birçoğunuzun Peaky Blinders dizisinden tanıdığı John Shelby yani Joe Cole yer alıyor.

Babylon Berlin

Babylon Berlin yabancı dizi

Kanal/Platform: Sky Deutschland
IMDB Puanı: 8.4
Tür: Suç, Dram, Gerilim
Oyuncular: Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Leonie Benesch

Babylon Berlin dizisi, 1920 yıllarında Berlin’de geçmektedir. O yıllarda yaşanan kriz sonrasında yaşanan olaylar derinlemesine bir şekilde ele alınıyor.

Babylon Berlin dizisi 1920’li (Altın Yirmili Yıllar) yıllarda, çetelerin, uyuşturucunun ve cinayetlerin çokça yaşandığı bir dönemi detaylarıyla ele alıyor. Bu dizi sayesinde zamanında yaşanan dramatik olayları daha iyi anlayacaksınız.

Dizide genel olarak 1.Dünya savaşı sonrasındaki Almanya ele alınsa da sonraki başarılı döneme nasıl ulaşıldığı da izleyiciye yansıtılıyor. Suç, dram ve gerilim türündeki bu dizi, tüm dizi severlerin beğenisini kazanmayı başardı. Kore dizilerine ilginiz varsa en yeni Güney Kore dizileri sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.