En zeki burç sıralaması, burçların insanlar üzerinde ciddi anlamda etkisinin olmasından dolayı yapılan incelemeler sonucunda belirlenmiştir. En zeki burçlar hangileridir diye merak edenleriniz illaki vardır. Bu neden dolayı sizlere zekilik derecesine göre burçlar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

En zeki burçlar sıralaması listesinde baş sırada koç burcu yer almaktadır. Matematiksel zekalarının yüksek olması ve hırslı yapıları sayesinde koç burçları burçlar içerisinde en zeki burç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sıralamada ikinci sırada akrep burçları yer alıyor. Her ne kadar kolay pes eden bir yapıları olsa da aşırı derecede şanslı olmalarından dolayı her işlerini basit bir şekilde halletmektedirler. Bu şansa zekilikleri de eklenince üstesinden gelemeyecekleri iş yoktur.

Duygusal olarak karmaşık bir tavır sergilen terazi burcuna sahip olan kişiler çoğu insan tarafından sinsi olarak değerlendirilir ancak onların sinsi görünmesindeki temel neden tüm olayları biz süzgeçten geçirip doğru karar vermek istemeleridir. Tedbirli hallerinin olması hata yapma olasılıklarını düşürdüğü için bu burç en zeki burçlar sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor.
en zeki burçListemizin dördüncü sırasında boğa burcu yer alıyor. Birçok kişi tarafından şiddet yanlısı olarak bilinse de bu burcun en önemli özelliği merhametli olmasıdır. Aşırı derecede zekilerdir ancak merhametli yapılarının olmasından dolayı zaman zaman hata yaptıkları ve bu hataların bedelini kötü ödedikleri bilinmektedir.

İkizler burcunda olan kişiler duygusal oldukları kadar zeki görünmektedirler. Plan yapabilmek kabiliyetleri bir hayli yüksektir ve bu nedenden dolayı duygusal olmalarına rağmen pek hataya düşmezler. Zekiliklerinin sorgulanmasından da hiçbir şekilde hoşlanmamaktadırlar.

Burçlar içerisinde en asil burçlardan olan aslan burcu aynı ikizler burcunda olduğu gibi plan yapabilme becerisine sahiptir. Her zaman üstünlük kurmak ister ancak kimi zaman daha zeki burçlar karşısında boyun eğmek zorunda kalabilir. Konu ailesi olduğunda en zeki burç haline gelmektedir ancak çok zaman problemleri ezerek çözmeyi seçer.

Sizler için hazırladığımız en zeki burçlar sıralaması bu şekildedir. Astroloji ile yakından ilgilenen bir kişiyseniz burçların zekilik dereceleri ile alakalı bildiklerinizi ve düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. ikizler en az duygusal olan burçtur ve plan yapmaya ihtiyaç duymazlar.Anlık karar almakla meşhur olmuşlardır.Senin o calışmayan beynine diyeceğim o ki ikizler tartışmasız,diğer burçları devasa bir farkla zeka pozisyonunda alt eder.Gezegeni merkür zeka,yaratıcılık,iletişimi temsil eder.Bulunduğu element aynı şekilde zeka, iletişim,yaratıcılığı.Aynı zamanda ona burçlar aleminin en güçlü sezgilerini ve uyum sağlama yetilerini veren çifte kişilikleri söz konusudur.Çok fazla yetenek alanına sahip olmaları,maymun iştahlı olmaları,yalan söyleme ve manipülasyondaki olağanüstü üstünlükleri bunu doğrulayan 10 larca nitelikten bazılarıdır.

  2. başak olmalı ben basagim ve bütün notlarım 5 her sene takdir alıyorum denemelerde 1. oluyorum arkadaslarim dalga geçiyor kapıya sınıfta inek var yazalım diyorlar öğretmeni dinlersen başarılı olursun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here