Ettehiyyatu

Ettehiyyatu duası namaz duaları içerisinde yer almaktadır. Namazda oturma esnasında okunan dualardan birisi olan Ettehiyyatu duası anlamı ile de etkileyici bir duadır. Ettehiyyatu duasının anlamı ve Ettehiyyatu duasının Tecvidli okunuşu henüz bu duayı ezberlememiş olan Müslüman’ım diyen kardeşlerimize yardımcı olmak adına web sitemize eklendi.

Ettehiyyatu Anlamı ve Okunuşu

Ettehiyyatu okunuşu: Ettehiyyâtu lillâhi vessalevâtu vettayibât. Esselâmu aleyke eyyuhen-Nebiyyu ve rahmetullahi ve berakâtuhu. Esselâmu aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn. Eşhedu en lâ ilâhe illallâh ve eşhedu enne Muhammeden abduhû ve Rasuluh.
Ettehiyyatu anlamı: Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah’a dır. Ey Peygamber! Allah’ın selamı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selam bizim üzerimize ve Allah’ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O’nun kulu ve Peygamberidir.

Ettehiyyatu

Ettehiyyatu Tecvidli Okunuşu

Ettehiyyatu duasını tecvidli olarak okumak istiyorsanız web sitemizde yer alan videoyu birkaç kez dinlemeniz yeterli olacaktır. Diyanet işleri tarafından hazırlan bu video tecvidli okuma yapmak için yeterli olacaktır.

Ettehiyyatu duasının ezberlenmesine katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Web sitemiz içerisinde arama yaparak diğer namaz surelerine de ulaşabilirsiniz. Din alimleri kılınan namazların Allah katında kusursuz olabilmesi için kesinlikle okunan duaların tecvitli bir şekilde okunmasını tavsiye ediyor. Diliniz döndüğünce biraz vaktinizi alacak olsa da hiç değilse namaz surelerini tecvitli bir şekilde öğrenmeye çalışın. Allah okuduğunuz duaları ve kıldığınız namazları kabul eylesin. Sübhaneke duası bağlantısını kullanacak olursanız bu duanın okunuşu ile alakalı detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here