Evrim Alasya

Son zamanlarda Evrim Alasya vikipedi bilgileri başarılı oyuncunun bir yaz sezonu dizisi olan Güneşin Kızları dizisinde rol alacak olmasından dolayı merak ediliyor. Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyunculuk dünyasının en tanınmış kişilerinden birisi olan Evrim Alasya, çok sayıda projede rol almış olmasına rağmen özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldıktan sonra hızlı bir çıkış yakaladı. Daha birçok projenin önemli isimlerinden birisi olan başarılı oyuncunun ismi şu sıralar Güneş Kızları projesinde anılmaktadır.

Birçoğunuzun Benim Adım Gültepe dizisinde canlandırmış olduğu Suna karakteri ile tanıdığınız Evrim Alasya, 1979 senesinde İstanbul ilinde dünyaya geldi. Halen bu ilde yaşam süre oyuncunun soyadı Zeki Alasya ile aynı olduğundan dolayı kendisinin merhum oyuncunun akrabası olup olmadığı merak ediliyor. Öncelikle yaptığımız araştırmalar sonucunda iki arasında akrabalık olmadığını belirtmek isteriz.

Küçük yaşlarda oyuncu olmaya karar veren Evrim Alasya, kendisini bu alanda yetiştirmek adına Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde yer alan tiyatro bölümüne gitti ve mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre şehir tiyatrolarında çalışan Evrim Alasya dizi yapımcılarının kendisini keşfetmesi ile birlikte izleyici karşısına ilk olarak Ihlamurlar Altında projesinde rol alarak çıktı. Bu projede kendisini kanıtladıktan sonra dizi yapımcılarının gözdesi haline geldi ve daha birçok projede rol aldı.

Benim Adım Gültepe, Muhteşem Yüzyıl, Gönülçelen ve Güneşin Kızları gibi başarılı projelerde rol almış olan oyuncuya meslek hayatında başarılar dileriz. Eğer ünlü oyuncu ile iletişime geçmek ve kendisi hakkındaki güncel bilgilere ulaşmak istiyorsanız twitter.com/evrimalasya bağlantısı üzerinden başarılı oyuncuya ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here