filtreli sitelere giriş

Filtreli sitelere giriş işlemi son zamanlarda birçok web sitesinin çeşitli yasal gerekçeler nedeniyle kullanıma kısıtlanmış olmasından dolayı rağbet görüyor. Filtrelenmiş sitelere nasıl girerim diyen kişilerden birisiyseniz verdiğimiz bilgiler sayesinde bu tarz sitelere giriş yapabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

Filtrelenmiş sitelere nasıl girilir diyorsanız öncelikle bunun ancak DNS ayarlarında değişiklik yapılması ile mümkün olduğunu belirtmek isteriz. Filtreli sitelere giril işlemi için nasıl DNS değişikliği yapacağınızı eminiz birçoğunuz bilmemektedir. Bu yüzden makalemizin devamında yer alan adımları takip ederek DNS ayarlarınızı değiştirip filtrelenmiş sitelere giriş yapabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Sizlere sunacağımız bilgiler Windows işletim sistemi için geçerlidir. İlerleyen günlerde diğer işletim sistemleri hakkında da detaylı bilgi vermeyi düşünmekteyiz.

Masaüstünüzde yer alan ağ bağlantılarım adlı sembolün üzerine gelip Mouse sağ tuşuna basın ve ardından açılan sekmede yer alan özellikler bölümüne tıklayın. Yaptığınız bu işlem sonrasında karşınıza bir pencere gelecek. Bu pencerede yer alan internet protokolü sürüm 4 kısmını tıklayın ve ardından özellikler kısmına geçiş yapın. Açılan pencerenin alt kısmında yer alan DNS değerlerini 4.2.2.1 ve 4.2.2.2 olarak ayarlayın ve tüm işlemi onaylayın. Yaptığınız bu işlem sonrasında DNS değerleri değişeceğinden dolayı filtrelenmiş birçok web sitesine giriş yapabilirsiniz.
filtreli sitelere girişBazı siteler aşırı derecede zararlı bulunduğundan dolayı kullanıcıların kötü olarak etkilenmemesi adına bu tarz sitelere DNS değiştirerek girmekte önlenmiştir. Bu tarz durumlarda internet tarayıcınızı çeşitli eklentiler kurarak bu sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu işler için en etkili olan Mozilla Firefox eklentisinin adı Anonymox’tur. Bu eklentiyi kurup ip adresinizi yabancı ülkelere göre değiştirerek internette rahatlıkla sörf yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here