Gonca Sarıyıldız

Oyuncu Gonca Sarıyıldız, Bedel adlı dizide canlandırdığı karakter ile popüler olan bayan oyuncudur. Gonca Sarıyıldız biyografisi aslında ünlü oyuncunun Diğer Yarım dizisinde canlandırdığı Esma Zeynep karakterlerinden ötürü merak edilmektedir. Diğer Yarım dizisinde yıldızı parlayan oyuncunun Bedel dizisi sayesinde daha tanınmış bir isim haline geleceği düşünülüyor. Başarılı oyuncu kaç yaşında ve nereli gibi bilgilere ulaşmak istiyorsanız Gonca Sarıyıldız vikipedi bilgilerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Gonca Sarıyıldız doğum tarihi 10 Şubat 1986’dır. Diğer Yarım dizisinde Esma ve Zeynep karakterlerine hayat verdikten sonra ünlü olan oyuncu Ankara ilinde dünyaya geldi. 1.75 boyunda ve 55 kilo ağırlığında olan Gonca Sarıyıldız, uzun zamandan beri İstanbul ilinde yaşıyor. Ankara Anıttepe Lisesinde temel eğitimlerini alan Gonca Sarıyıldız, küçüklüğünden beri hayalini kurmuş olduğu oyunculuk alanında yer almak adına Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne giderek buradan başarılı bir şekilde mezun oldu.

Gonca Sarıyıldız, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk alanında kendisini geliştirmek için bir süre çeşitli tiyatrolarda görev aldı. Kamera karşısına ilk defa Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın cariyesi olan Fatma Sultan karakterine hayat vererek geçti. Bu projede büyük başarı göstermiş olduğundan dolayı yapımcıların ilgisini çekmeyi başardı ve çok sayıda oyunculuk teklifi aldı.
Gonca Sarıyıldız

Gonca Sarıyıldız Gelen tüm teklifleri hataya düşmemek adına süzgeçten geçiren Gonca Sarıyıldız, Diğer Yarım dizisinin senaryosunu beğenince bu dizide rol aldı ve ilgili dizide Zeynep ve Esma karakterlerine hayat vererek herkesin tanıdığı bir isim haline geldi. Şu anda Bedel adlı dizide rol alan oyuncuya meslek hayatında başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here