Hipertrikoz

Halk arasında kurt adam sendromu tıp dünyasında ise hipertrikoz olarak adlandırılan bu rahatsızlık, vücutta normale oranla daha fazla kıllanma görülmesi olayıdır. Hipertrikoz bir cilt hastalığıdır. Aşırı derecede nadir şekilde görülen bu rahatsızlık esaret altına aldığı kişinin ciddi psikolojik sorunlar yaşamasına neden olur. Fiziki bozukluklar meydana geldiğinden dolayı bu rahatsızlık ile mücadele eden kişiler kendisini diğer insanlardan farklı gördüklerinden dolayı sosyal çevrelerinden koparlar ve yalnız bir yaşam sürmeyi tercih ederler. Yaşanan bu durumda ciddi psikolojik sorunları beraberinde getirir.

Hipertrikoz adı verilen kurt adam sendromu, kişi doğduğunda meydana gelebileceği gibi ilerleyen yaşlarda da ortaya çıkabilmektedir. Kurt adam efsanesinde yer alan kurt adamlara benzer bir görüntü oluştuğundan dolayı halk arasında bu hastalığa kurt adam sendromu denilmiştir. İlk olarak 1960’lı yıllarda Avustralya’da görülen bu rahatsızlık zaman içerisinde incelemeler yapıldıktan sonra genlerde meydana gelen bozulmalardan dolayı ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Normal bir bireyin bu rahatsızlığa yakalanma olasılığı olduğundan dolayı uzmanlar üzerinde uzun yıllar boyunca araştırmalar yapsa da henüz hastalığa neyin neden olduğunu keşfedilmemiştir.

Hipertrikoz adı verilen kurt adam sendromunun en önemli belirtisi yüz, kol ve bacak bölgelerinde aşırı derecede tüylenme meydana gelmesidir. Bu hastalığa yakalanan kişiler üzerinde çalışmalar yapılsa da henüz tedavi yöntemi bulunamamıştır. Amansız bir hastalık olmasından dolayı da olayın farkına varan rahatsız olan kişiler durumu kabul edemediğinden dolayı ciddi psikolojik sorunlar yaşamaktadır. İlgili hastalığının bulaşıcı olup olmadığı henüz keşfedilmediği için bazı ülkelerde görülen vakalar karantinaya alınarak toplumdan uzaklaştırmaktadır ve bu da kişinin ciddi anlamda yalnızlığa mahkum edilmesine neden olmaktadır.
Hipertrikoz

Yapılan araştırmalar sonucunda bu hastalıkta meydana gelen aşırı tüylenmenin testosteron hormonundan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Bugüne kadar yaklaşık olarak 100 vakanın saptandığı bu hastalık, dünyanın en korkulan hastalıklarından birisidir. Bunun temel sebebi ise hastalığın tedavisinin mümkün olmamasıdır. Kurt adam sendromu üzerine yaptığımız araştırmalar sonucunda en yakın gözlemlenen vakanın Hindistan’da olduğunu öğrendik. Normalde tek kişide görülen bu rahatsızlık bu sefer üç kız kardeşte meydana gelmiştir. Kız kardeşlerin ciddi psikolojik sorunları olduğunu gören uzmanlar meydana gelen kılları epilasyon yöntemi ile ortadan kaldırmaya çalışsa da bir süre sonra kıllar tekrardan çıkmaya başlamıştır. Hastalığa testestoron neden olduğundan dolayı uzmanlar testestoron üzerinde ciddi araştırmalar yapmaya devam ediyor. Yakın zaman içerisinde testosteron hormonunun salgılanmasını durdurarak kurt adam sendromunun tamamen ortadan kaldırılması beklenilmektedir.

Kimi efsanelerde kurt adamların ölümsüz olduğuna inandığımdan dolayı birçok kişi kurt adam olmak istemektedir. Bu doğrultuda çok soru aldığımızdan dolayı sizlere daha önceden kurt adam nasıl olunur konusunda bilgi vermiştik. Verdiğimiz bağlantıyı kullanarak bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here