illuminati sembolleri

İnternet dünyasında aydınlanmışlar olarak geçen İlluminati, son zamanlarda dünyayı yöneten gizli güç olmalı ile gündeme gelmektedir. İlluminati üyesi olan ünlüleri merak edenler İlluminati kimlerdir konusu merak ettiğinden dolayı 1 Mayıs 1876 tarihinde kurulmuş olan bu topluluk hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

İlluminati topluluğunun bu denli gündeme gelmesinin en büyük nedeni, çok sayıda ülkenin başında yer alan kişilerin İlluminati üyesi olduklarına inanılmasıdır. İlluminati topluluğunda yer alan kişiler sadece topluluğun çıkarları doğrultusunda hareket ettiğinden dolayı bu topluluğun dünyayı yönettiğine inanılmaktadır. Özellikle çok sayıda ünlü kişinin bu topluluğun üyesi olması İlluminati topluluğunun herkes tarafından merak edilmesine neden oluyor.

İlluminati kavramının derinliklerine inildiğinde bu grubun Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron Von Knigge tarafından 1776 senesinde kurulduğu karşımıza çıkıyor. Kısa süre içerisinde düşüncelerini yaymayı başaran bu topluluk gizli kalmayı tercih etse de deşifre olan çok sayıda üyesi bulunuyor. İlluminati topluluğunun en büyük amaçları arasında dini kavramları yok etmek ve kendileri ile aynı düşüncede olan kişilerin düşüncelerini hür kılmak yer almaktadır. Deşifre olan çok sayıda üyesi olsa da topluluk içerisinde toplamda kaç kişinin yer aldığı bilinmemektedir. Bu durumun temel sebebi grup dahilinde yer alan kişilerin isimlerini kullanmak yerine takma isim kullanmayı tercih ediyor olmasıdır.

Dünya genelinde hakimiyet alanı çok geniş olan İlluminati, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde ciddi derecede faaldir. Bu alanda bilimsel çalışmalar yapan kişiler dünden bu güne kadar birçok Amerika Birleşik Devletleri başkanlarının İlluminati çıkarlarını gözetmek için faaliyetlerde bulunduğunu kanıtlamışlardır. Günümüzde de ABD’de yönetim içerisinde faal oldukları biliniyor. Bu durumda İlluminati topluluğunun ne denli güçlü bir topluluk olduğunu göstermektedir.

İlluminati alanında çalışmalar yapan kişiler ilgili topluluk içerisinde yaklaşık olarak 400 civarında kişinin olduğunu ve bu kişilerin dünya siyasetine yön verme becerisi olan kişilerin olduğunu söylemektedir. Özellikle film sektörünü elinde bulunduran bu grup, sinema filmleri içerisinde yer alan filmlerin bazı karelerine kendi sembollerini yükleyerek burada olduklarını göstermektedirler.

Yeni bir dünya oluşturma çabası içerisinde olan İlluminati topluluğunun tek amacı dünyayı tek devlet haline getirip, dünya üzerinde yer alan insanların tek bir dine inanmasını sağlamaktır. Şimdilerde bizlere bu durum aşırı derecede komik gelse de ilgili grubun bu hayalini gerçekleştirmek adına ciddi işleri başardıklarını bilmenizi isteriz. Özellikle televizyon dünyası ellerinde olduğundan ötürü çok ciddi derecede algı operasyonu yapılarak insanların bu duruma alışması sağlanmaya çalışılıyor.

İlluminati adı verilen topluluk düşüncelerini yaymak ve dünyaya bir yön vermek adına özellikle terör saldırılarından faydalanmaktadır. Yakın zaman içerisinde gerçekleştirilmiş olan 11 Eylül olayının altında da İlluminati adı verilen topluluğun yer aldığı ciddi kanıtlar ile tespit edilmiştir. Bu durum da ilgili sapkın grubun ne denli başarılı ve güçlü olduğunu göstermektedir.

İlluminati, kendisine has olan sembolleri okul kitaplarında, sinema filmlerinde ve çok sayıda bilgisayar oyunun da kullanarak insanlara var olduğunu göstermekte ve bu sayede bilinçaltımıza girerek güçlerine güç katmaktadır. Emin olun büyük bölümümüz farkında olmadan olsa bile bu topluluğa hizmet etmekteyiz.

İlluminati ünlüleri en çok merak edilenler arasında yer almaktadır. Bu güne kadar ilgili topluluğun üyesi olduğu düşünülen çok sayıda kişi deşifre olmuş durumda. Lady Gaga, Tarkan, Sertab Erener, Jay-Z, Beyonce, Rihanna, Britney Spears, Justin Timberlake, Madonna, Christiana Aguilera, Paris Hilton, Justin Bieber, Selena Gomez, Demi Lovato, Maroon 5, Nicki Minaj ve Eminem İlluminati üyesi olduğu düşünülen başlıca ünlü kişilerdir. Bu isimlerin yapmış oldukları çalışmaları takip edecek olursanız yapılan çalışmalarda çok sayıda İlluminati sembolünün yer aldığını gözlemleyebilirsiniz.

İlluminati kavramı birçoğumuza uzak bir kavram olduğundan dolayı çoğumuz ilgili grubun sembollerinin neler olduğunu bilmemektedir. Makalemizin devamından grup tarafından kullanılan sembollerin büyük bölümüne ulaşabilirsiniz.

İlluminati topluluğu özellikle çocukları hedef almış durumda. Çizgi filmler içerisine konulan görseller ile kendilerini çocuklara kabul ettirme niyetinde olan bu grup amacına ciddi anlamda ulaşmış görünüyor. Makalemizin devamında yer alan çizgi filmi dikkatli bir şekilde izleyecek olursanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

 

İlluminati topluluğu içerisinde yer alan kişilerin kıyamet gününe yakın zaman içerisinde geleceğine inanılan deccal ile iş birliği içierisinde oldupuna inanılıyor. Bu konunun detayları için ley hatları bağlantısına göz atmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here