Kasir Şeker

Türkiye, son zamanlarda kadına yönelik şiddet haberleriyle yankılanıyor. Bu sorun aslında insanların kadına şiddete sessiz kalmasından kaynaklanıyor. Bu duruma sessiz kalmayan Kadir Şeker, kadına şiddete dur demeye çalıştı.

Konya’da yaşayan Kadir Şeker’e büyük destek devam ediyor. İlgili haber sosyal medya üstünde açılan #Kadiriicinadalet büyük kitlelere ulaştı.

İnsanların temel beklentisi Kadir Şeker’in kasten adam öldürme suçundan dolayı hakim karşısına çıkmaması. Cesur genç kadına şiddete hayır diyerek bir kadının daha ölmesine engel oldu.

20 yaşında olan Kadir Şeker, fen lisesinden başarıyla mezun olan bir genç. Üniversite sınavına hazırlanmak için gittiği kütüphaneden dönerken duyduğu kadın çığlığının geldiği yöne doğru gitti.

Parkta olan Özgür Duran adlı şahıs sevgilisi Ayşe D‘yi darp ediyordu. Bunu gören Kadir, olay yerine koştu. Kadir, Ayşe D.’yi kurtarmak için uğraşırken Özgür Duran’ın saldırısına uğradı.

Bunun üstüne kendine korumak isteyen Kadir Şeker katil oldu. Boğuşma esnasında cebinde yer alan bıçağını çıkarıp Kadir Şeker’e saldıran Duran, kendi bıçağının kurbanı oldu.

Bıçağı gören Kadir, kendini korumak isterken katil oldu. Yaşanan olay üstüne polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Yaşanan olayda hayatını kaybeden Özgür Duran, tam bir suç makinesi çıktı. Ölen şahsın toplamda ayrı suçlardan olmak üzere 19 adli kaydının olduğu yetkililer tarafından açıklandı.

Yaşanan olayda yer alan Ayşe D. Kadir’in sadece kendisini korumak istediğini belirtti. Topluma yansıyan bu olayın sonucu merakla bekleniyor. İnsanlar, Kadir’in meşru müdafaa hakkını kullandığının mahkemece göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here