kınalı saç

Kınalı saç açılır mı konusu bir anlık heves uğruna saçlarına kına süren ancak aldığı sonuçlardan memnun olmayanlar bayanlar tarafından soruluyor. Kınalı saç nasıl açılır konusunda özellikle bayan kuaförlerinden çeşitli bilgiler aldık ve Hint kınası saçtan nasıl çıkar konusunda elde ettiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Hint kınası saçtan ne kadar sürede çıkar sorusuna uzmanlar bunun çeşitli etmenlere bağlı olarak farklılık gösterdiğini dile getirdiler. Saçın kınadan arınmasındaki en büyük etkenin ise saçları yıkamak olduğunu da sözlerine ekleyen uzmanlar saçlarını günde 3 defa yıkayan bayanların saçlarını kınadan yaklaşık olarak 1 ay içerisinde arındırdıklarını dile getirdiler. Saçlar aşırı derecede yıkanmaktan dolayı öz yağını kaybedeceği için bu süreç sonunda saçlarınızı kestirmeniz gerekmektedir. Bu yüzden saçınıza kına yakmadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

Kınayı saçlarınızdan çıkarmak için başka etkin bir yöntem bulunmuyor. Saçınızı boyamaya kalksanız bile boya tutmayacak ve akacaktır. Saçlarınıza zarar vermemek için bize göre bir süre sabretmenizde yarar var. Gün içerisinde 3 defa yıkama yapmak yerine 1 defa yıkama yapacak olursanız kınadan 3 ay içerisinde kurtulabilirsiniz ancak sabırlı olduğunuz için saçlarınız zarar görmeyecek ve saçlarınızı kestirmek zorunda kalmayacaksınız.
kınalı saçSaç uzmanları bayanların kına yakmaktan dolayı dert yanmayı bırakmasını söylüyor. Bunun gerekçesini ise saçlar için kınanın aşırı derecede yararlı olduğunu gösteriyorlar. Kına doğal bir saç besleyicisidir ve saçlarınızın ciddi manada beslenmesini sağlar. Bu yüzden özellikle saçları aşırı derecede cansız olan bayanların yılda en az 1 defa olmak üzere saçlarını kınalaması öneriliyor.

Birçok kişi saçlarındaki kınayı çıkarmak için bir sağlık ürünü olan oksijen suyunu kullanmaktadır. Oksijen suyunu kullanırsanız saçlarınız aşırı derecede açık renge döner. Zaman içerisinde ise bakır rengini andıran bir rengin oluşmasına neden olur. Saçlarınız siyah olsa dahi bu tarz şeyler ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here