yalan söylediği nasıl anlaşılır

Hepimiz herkese eşit mesafede yaklaşmak istesek de yalancıların azizliğine uğradığımızdan dolayı birçoğumuz çevremizdeki kişilere karşı mesafeli davranmak zorunda kalmaktayız. Yalancı insanların bizlerin temiz duygularını yok etmesinden dolayı toplum içerisinde hızlı bir kopuş yaşanmaktadır. Birçoğunuz eminiz bir bakışta yalancıları tespit etmek istemektedir ancak bunu kesin olarak belirlemek mümkün değildir. Bazı sosyal paylaşım içerikli programlarda beden dili ile insanların yalan söyleyip söylemediğini kolay bir şekilde anlaşılabileceği hususunda bilgiler verildiğinden dolayı okurlarımız kişinin yalan söylediği beden diliyle nasıl anlaşılır konusunda sorular sormaktadır. Bu nedenden dolayı yalancıların azizliğine uğramamanız için sizlere beden dili ile bir kişinin yalan söyleyip söylemediği nasıl tespit edilir konusunda bilgi vereceğiz.

Beden dili uzmanları insanların hal ve hareketleri iyi bir şekilde gözlemlendiğinde ilgili kişilerin yalan söyleyip söylemedikleri %80’lik bir yanılma payı ile tespit edilebilir demektedir. Bu söylemden yola çıkacak olursak bir insanın sadece hareketlerine bakarak yalan söyleyip söylemediğini belirlemek mümkün değildir. Yani bir insanın sadece hareketlerine bakarak sen yalancısın demek yanlış bir sonuca varmamıza neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı beden dili uzmanları insanları yargılamak yerine sadece hal ve hareketlerini izleyerek bu kişiler hakkında ipuçları almanızı tavsiye etmektedir. Bu makalemizde sizlere insanları gözlemleyerek bu kişiler hakkında nasıl bilgiler elde edebileceğinizi açıklayacağız.

Beyin doğrular ile doğru orantılı bir şekilde çalışan organdır. Kişi yalan söylemeye başladığında beyin gerçekleri bildiğinden dolayı bir yanılgıya düşer ve kişi strese girer. bu stres hali bir süre sonra insanın bedenine de yansır. Bir kişi ile ciddi bir sohbet içerisinde olduğunuzda karşınızda yer alan kişi nedensiz bir şekilde ciddi bir gerginlik içerisine girdiyse bu kişinin kolay bir şekilde yalan söyleyip söylemediğini anlayabilirsiniz. Uzmanlar bu tip analizlerin özellikle birbirlerini uzun zamandan beri tanıyan kişiler arasında yapılmasını tavsiye etmektedir. Yeni tanıdığınız kişilerin duygusal hallerini tam olarak bilmediğimizden dolayı sadece gözlem yaparak yanılgıya düşmeniz muhtemeldir.

Yalan söyleyen kişilerin metabolik faaliyetleri incelendiğinde özellikle kalp atımına bağlı olarak kan akışının arttığı gözlemlenmiştir. Artan kalp atışı kollara ve bacaklara normale oranla daha fazla kan pompalanmasına neden olduğundan dolayı ilgili kişiler yerinde duramaz ve hareket etme ihtiyacı içerisine girerler. Bunu karşı tarafın anlamaması adına da çeşitli bahaneler üreterek yerinden kalkarak hareket etmeye çalışırlar. Özellikle ciddi bir şey konuşurken karşı tarafa yönelttiğiniz ciddi sorular karşısında ilgili kişiler yerinde duramayıp sürekli hareket ediyorlarsa bu kişilerin yalan söylüyor olmalarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu tarz durumlarda özellikle kişinin kol ve bacak hareketlerine iyi bakın. Normale oranla daha fazla hareket söz konusu ise bunu bir kez daha düşünmenizde fayda var.

Beden dili uzmanları özellikle ellerin insanları ele verdiğini bu nedenden dolayı bir kişinin yalan söylediğini anlamak adına ellerin hareketlerine dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Karşınızda yer alan bir kişiyle konuştuğunuzda bu kişi konuşurken ellerini konuşmaları ile uyumsuz bir şekilde hareket ettiriyorsa ayrıca avuç içini kapatarak ellerini saklamaya çalışıyorsa bu yalan söylemenin en büyük belirtisidir. Bunun tam tersi olarak kişinin konuşması ile el hareketleri uyum içerisinde ise ayrıca konuşurken ellerini kapatmak yerine avuç içini gösteriyorsa bu durum kişinin doğru söylediğinin bir göstergesi olarak kabul edilir.
yalan söylediği nasıl anlaşılırYalan söyleyen bayanları ele veren en önemli kısım burunlarıdır. Burun yapısal olarak çok sayıda kılcal damarların yer aldığı bir bölgedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yalan söylendiği zaman kan akışı artar ve vücuda daha çok kan pompalanır. Burun bölgesinde çok sayıda kılcal damar yer aldığından dolayı aşırı kan pompalanması burunda kaşıntı meydana gelmesine neden olur. Bu kaşınma durumu özellikle bayanlarda daha iyi bir şekilde gözlemlenir. Bir bayanla ciddi bir şey konuşurken durduk yere birkaç defa burnunu karışıyorsa bu bayanın yalan söyleyeceğini ya da yalan söylediğini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bu durum erkeklerde de gözlemlenmektedir. Bazı erkeklerde bu durum meydana gelmediğinden dolayı burun kaşıma olayı özellikle bayanları analiz ederken dikkate alınması gereken bir beden dili ipucudur.

Kişiyi en çok ele veren şey şüphesiz gözleridir. Bir kişiyle konuşurken gözlerinin içine dikkatli bir şekilde bakın. Bu kişi doğru söylüyor ise gözlerini sizden kaçırmayacaktır ancak ortada bir yalan söz konusu ise bedende bir karmaşa meydana geldiğinden dolayı istemsiz bir şekilde gözlerini sizden kaçıracaktır. Bu analizi özellikle çok sayıda paylaşımınız olan kişiler üzerinde deneyebilirsiniz. Aldığınız doğru sonuçlar sizi emin olun hayrete düşürecek. Atalarımızın da dediği gibi gözler kalbin aynasıdır.

Sizlere kişinin yalan söylediği beden diliyle nasıl anlaşılır konusunda çok sayıda bilgi aktarmış bulunuyoruz. Bu saydıklarımızı dikkate alarak bir kişinin yalan söyleyip söylemediğini kolay bir şekilde anlayabilirsiniz ancak her zaman doğru sonuca ulaşamayacağınızı da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Sadece bu gözlemlemeleri yaparak karşınızdaki kişiye sen yalan söylüyorsun demeniz bazı zaman zor duruma düşmenize neden olabilir. Bu nedenden dolayı beden dili analizi yaparken dikkatli olmanızda fayda var.


Warning: mysqli_query(): (HY000/1021): Disk full (/tmp/#sql_213_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device") in /var/www/vhosts/bilgitimi.com/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 2056

WordPress veritabanı hatası: [Disk full (/tmp/#sql_213_0.MAI); waiting for someone to free some space... (errno: 28 "No space left on device")]
SELECT t.*, tt.*, tr.object_id FROM wp_terms AS t INNER JOIN wp_term_taxonomy AS tt ON t.term_id = tt.term_id INNER JOIN wp_term_relationships AS tr ON tr.term_taxonomy_id = tt.term_taxonomy_id WHERE tt.taxonomy IN ('category', 'post_tag', 'post_format') AND tr.object_id IN (101555, 104555, 105491) ORDER BY t.name ASC

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here