koltuk altı kızarıklık şişlik

Kızarıklık ve şişlik koltuk altı bölgesinde en fazla gözlemlenen sorunlardan birisidir. Bu sorunla mücadele etmekte olan kişiler koltuk altı şişliği ve kızarıklığı nasıl geçer sorusunun cevabını bulmaya çalışmaktadır. Koltuk altı kızarıklık tedavisi modern tıp dünyasında bulunmaktadır ancak koltuk altı şişlik problemi ortaya çıktığı zaman ciddi sorunların habercisi olabileceğinden dolayı vakit kaybetmeden alanında uzman bir doktora görünmek gerekmektedir. Koltuk altında kızarıklık ve şişlik meydana geldiği zaman beraberinde kaşıntı da meydana gelmektedir. Bu durum ister istemez akıllara koltuk altı neden kaşınır sorusunu da getirmektedir. Koltuk altı bölgesinde kaşınmaların meydana gelmesindeki temel neden ilgili bölgede şişkinliğin meydana gelmiş olmasıdır. Şişkinlik meydana geldiği zaman da kişi kaşınma gereksinimi duyar ve bu da bir süre sonra koltuk altı bölgesinde kızarıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden koltuk altınızda şişkinlik meydana geldiği zaman problemin daha da artmaması için ilgili bölgeyi kaşımayın. Eğer kaşıyacak olursanız şişkinliğe paralel olarak kızarıklık problemi de ortaya çıkacaktır.

Koltuk altı bölgesinde çıbanı andıran ve şiddetli ağrıların oluşmasına neden olan şişkinlikler sıklıkla meydana gelmektedir ve bu probleme tıp dünyasında hidraedenitis denilmektedir. İlgili problemin yağ bezesi oluşumu ve yağ bezelerinin iltihaplanması sonucunda ortaya çıktığı bilinmektedir. Yağ bezesi oluşumu gerçekleştiğinde kıl köklerinin çevresinde sivilceler meydana gelir. Bu sivilceler bulaşıcı nitelik taşımaktadır. Meydana gelen iltihap kısa süre içerisinde bağ dokusuna yayıldığından dolayı kısa süre içerisinde yayılmakta ve problem daha da büyümektedir.

Koltuk altında şişlik meydana geldiği zaman ilk etapta şişlik küçük boyutta olduğundan dolayı kişi bu durumu önemsemeyebilir ancak zaman içerisinde meydana gelen iltihap daha derinlere giderek apselerin oluşmasına neden olur. Bu durum iltihabın zaman içerisinde geniş bir bölgeye yayılması anlamına gelmektedir. İster istemez ilgili durumun şiddetli ağrıların oluşmasına neden olduğunu söyleyebiliriz. Tedavi gerçekleşmeyecek olursa bu şişlik bir süre sonra koyu renkli bir görünüme ulaşır ve yaraların oluşmasına neden olur. Yaralar zaman içerisinde iltihap akıtarak ağrıların çekilmez bir hale gelmesine neden olmaktadır. İlgili durum müdahale edilmediği zaman deri üzerinde kalıcı izlerin kalmasına da neden olmaktadır. Koltuk altında şişlik ve kızarıklık meydana gelen kişilere uzmanlar peynir tüketmemelerini tavsiye etmektedir çünkü peynir içerisinde yer alan bazı maddeler iltihabın daha da artmasına neden olmaktadır. Ayrıca ilgili problemi olan kişilerin asitli içeceklerden, çay ve kahveden uzak durması da gerekmektedir.

koltuk altı kızarıklık şişlik

Koltuk altı kızarıklığı ve şişliği nasıl geçer diyecek olursanız ilgili probleme koltuk altı bölgesinde meydana gelen iltihaplar neden olduğundan dolayı problemin etkilerini ortadan kaldırmak için iltihapların kurtulmasının gerektiğini söyleyebiliriz. Koltuk altı kızarıklığı ve şişliği nasıl geçer konusunda yapılan araştırmalar sonucunda ilgili problemin antibiyotik ilaçlar sayesinde ortadan kaldırılabileceği tespit edilmiştir. Bu yüzden hastanelerin ilgili birimlerine koltuk altında şişlik meydana gelmesi nedeniyle başvuru yapan kişilere antibiyotik ilaç tedavisi uygulanır. Bazı durumlarda iltihaplanma en üst noktalara ulaştığında dolayı ilgili sorunu antibiyotik ilaçlar ile geçirmek mümkün olmadığından ötürü çeşitli cerrahi müdahalelerin de yapıldığı biliniyor. Olayın bu noktalara gelmemesi adına koltuk altınızda şişlik, kızarıklık ve buna paralel olarak kaşıntı meydana geliyorsa vakit kaybetmeden alanında uzman bir doktora görünmeniz mantıklı bir karar olacaktır çünkü bazı durumlarda koltuk altında meydana gelen şişlikler çeşitli kanser türlerinin habercisi olabilmektedir. Sizlerin de bildiğiniz gibi kanserden korunmak için erken tanı aşırı derecede önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here