kurban bayramı mesajları

Kurban bayramı, İslam dünyasında kurban kesme ibadeti gerçekleştirilerek kutlanan özel günlerden birisidir. Kurban bayramı mesajları sevdiklerini bu özel günde hatırlayıp bayramlarını tebrik etmek adına kullanılmaktadır. Facebook paylaş sistemi geliştirildiğinden bu yana özellikle resimli mesajlar güzel sözlere oranlara daha fazla ilgi görmektedir. Bu nedenden dolayı resimli Kurban bayramı mesajları özel olarak sayfamıza eklenmiştir.

Kurban bayramının İslam dünyasına kazandırılmasındaki en büyük neden, özellikle yoksul ailelere yardım edilmesini sağlamaktır. Durumu iyi olan Müslümanların üzerine farz kılınmış bir ibadet olan kurban kesme ibadeti sayesinde evine normal şartlarda et giremeyen kişilerin evine et girmektedir. Bu da kurban bayramının aslında bir dayanışma bayramı olduğunun en büyük göstergesidir. Bazı insanlar sadece kan akıtmanın farz olduğunu düşünerek çevresinde yer alan yoksullara et dağıtmamaktadır. Bu yanlış bir tutum olduğundan dolayı kestiğiniz kurbanın etlerini özellikle çevrenizde yer alan yoksullara dağıtmanızı temenni ederiz. Bu sayede kurban kesme ibadeti daha doğru bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Kurban bayramını diğer günlerden farklı kılan bir diğer husus ise insanları bir araya getiriyor olmasıdır. Kurban bayramında göndereceğiniz mesajlar sayesinde akrabalık bağlarınız ve arkadaşlık bağlarınız güçlenecektir. İnsan her zaman hatırlanmaktan hoşnut olur. Bu nedenden dolayı çevrenizde yer alan kişileri Kurban bayramı gibi özel günlerde hatırlamanızı temenni ederiz. Bayramlar küslerin barıştığı özel günlerden birisidir. Eğer hayatınız içerisinde derin küslükleriniz varsa kesinlikle bu bayramı fırsat bilerek bu küslükleri ortadan kaldırmaya çalışın. Böylesine erdemli bir davranışta bulunmanız Allah katında değerinizin artmasına vesile olacaktır. Şimdi icraat zamanı diyerek gelin sizler için hazırlamış olduğumuz resimli kurban bayramı mesajları nelermiş göz atalım.

Resimli Kurban Bayramı Mesajları

Sizler için editörlerimiz tarafından hazırlanan resimli kurban bayramı mesajları bu şekildedir. Dostluk bağlarınızı güçlendirmek, akrabalıklarınıza daha sevecen bir hava katabilmek adına zaman içerisinde yeni resimli mesajlar sayfamıza eklenecektir. Bu sayede yakınlarınızı Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden daha rahat bir şekilde hatırlayabileceksiniz. Hepinizin Kurban bayramını kutlar, bu bayramın hanenize huzur ve bereket getirmenizi temenni ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here