mercan taşı

Halk arasında şans taşı olarak bilinen mercan taşı en çok kullanılan şifalı taşlardan birisidir. Can alıcı bir kırmızı renge sahip olan mercan taşı pozitif enerji yaydığından dolayı bu taşı kullanan kişilerin kendilerini daha mutlu ve daha şanslı hissettikleri bilinmektedir. Günümüzde aktif bir şekilde kullanılan çok sayıda şifalı taş bulunmaktadır. Mercan taşı da bunlardan birisidir. İnsanlar taşların şifa dağıtıcısı özelliğinin olduğuna inandıklarından dolayı mercan taşı faydaları nelerdir konusu sıklıkla gündeme geliyor. Bu yüzden sizlere elimizden geldiğince bahsi geçen şifalı taşın ne gibi faydaları olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Mercan taşı faydaları nelerdir konusunda araştırma yaptığımızda bu taşın özellikle çeşitli psikolojik sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olduğunu görüyoruz. Mercan taşı makalemizin başında da belirttiğimiz gibi pozitif bir enerji yaydığından dolayı kişinin üzerinde yer alan stresin yok olmasını sağlar. Bu sayede psikolojik hastalıkların daha kısa süre içerisinde ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. İnsana pozitif enerji yüklemesi yaptığından dolayı mercan taşının ayrıca özgüven eksikliği yaşayan kişilere de tavsiye edilebileceğini söyleyebiliriz. Mercan taşı pozitif enerji yaydığı için kişinin daha fazla özgüven sahibi olmasını sağlamaktadır. Çağımızda birçok insan özgüven eksikliği nedeniyle ciddi problemler yaşar. Birçok iş görüşmesinin dahi başarısız geçmesindeki en büyük neden özgüven eksikliğidir. Sizler de özgüven eksikliği yaşıyorsanız mercan taşının faydalarından kesinlikle nasiplenebilirsiniz. Bu sayede kaybetmiş olduğunuz özgüveni tekrardan geri kazanacağınızdan şüpheniz olmasın.

Mercan taşı faydaları tabii ki bunlarla sınırlı değildir. Bu taşın ayrıca çeşitli cilt problemlerine de iyi geldiği biliniyor. Çağımızda özellikle sedef hastalığının tedavisinde mercan taşı aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu taşı diğer taşlardan farklı kılan en önemli şeylerden birisi de taşın temin edilmiş olduğu kaynaktır. Bu taş üzerinde inceleme yaptığımızda denizlerde yaşam süren organik yapıdaki canlıların iskeletlerinden bu taşın elde edildiğini görüyoruz. Sıcak olan denizlerde mercan taşına rastlamak daha mümkündür. Mercan taşının faydalarını insanlar çok eski zamanlarda keşfetmiştir. Bu taşın şifa dağıtıcı özelliğinin ilk olarak eski mısırlılar döneminde ortaya çıktığı düşünülüyor.

Şifalı taş uzmanları mercan taşı denizden temin edildiğinden dolayı bu taşın zamanla etkisini kaybolacağını belirtiyorlar. Taşın eski etkisini kazanabilmesi adına bu taşın zaman zaman suda bekletilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Eğer mercan taşını kullanıyorsanız ve taşınızın etkisini kaybettiğini düşünüyorsanız belirli zaman aralıklarında sahip olduğunuz mercan taşını deniz suyu içerisinde bekletin. Suyun berrak ve temiz bir yapıda olması önemli olduğu gibi tuz oranının yüksek olması gerekmektedir. Bu tarz bir suyun içerisinde mercan taşı bekletilecek olursa sahip olunan bu taş kısa süre içerisinde eski şifa dağıtıcı özelliğini tekrardan kazanacaktır.

mercan taşı

Şifalı taşlara olan ilgi her geçen gün arttığından dolayı şifalı taş satışı yaparak gelir elde edilen çok sayıda kişi bulunmaktadır. Böyle bir gelir kapısı oluştuğu için bu taşların sahteleri de piyasaya sürülmektedir. Bu yüzden sadece gerçek olduğunu düşündüğünüz mercan taşlarını almanızı tavsiye ederiz. Mercan taşı ciddi anlamda bir enerji yaydığından dolayı kişinin bu enerjiden rahatsız olmasına da neden olabilmektedir. Bu yüzden şifalı taş kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle bir taş uzmanına görünün. Aksi takdirde taşın faydalarından ziyade zararlarından nasiplenebilirsiniz. Bu da sıkıntılarınızın daha da artmasına neden olabilir. Taşlara olan ilginiz yüksekse diğer bir şifalı taş türü olan ametist taşını da incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here