okul sınıf temsilciliği

Liderlik topluluklara yön verme yeteneği olan kişiler tarafından gerçekleştirilen, sorumluluğu aşırı derecede fazla olan bir sosyal sıfattır. Liderlik ülkemizde genel olarak okul ve sınıf temsilcikleriyle başlar. Ülkemizde siyasete yön veren kişileri inceleyecek olursanız birçoğunun zamanında okul ve sınıf temsilciliği yaptığı görebilirsiniz. Okul sıralarındayken liderlik vasfınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız özellikle insanlara hitap gücünüzün gelişmiş olması gerekiyor. Bunu da yapacağınız konuşmalar ile gösterebilirsiniz. Okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri sayesinde sizler de adaylığınızı yapacağınız bu konuşmalar ile gösterebilirsiniz.

Bazı kişilerin liderlik vasfı aşırı derecede gelişmiş olmasına rağmen konuşma metni hazırlarken zorlanabilir. İçinizde bu tarz kişiler olabileceğini bildiğimiz için sizlere okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri sunacağız. Sizler bu konuşma metinlerini kendinize göre hazırlayarak yapacaklarınız ve hedefleriniz konusunda seçmeni bilgilendirebilirsiniz. Aday konuşması sizi seçecek olan kişiler ile ilk tanışmanız olacaktır. Bu yüzden kesinlikle etkili bir konuşma yapmanız gerekiyor. Yapacağınız konuşma etkili olursa yani oy verecek olan kişileri etkileyebilirseniz seçilme ihtimaliniz o oranda artacaktır. Bu yüzden çalışmalara başlayalım ve sizler için hazırladığımız okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri nelermiş göz atalım.

Okul temsilcisi adaylığı konuşma metni

Örnek1: Saygıdeğer müdürüm, sevgili öğretmenlerim ve değerli arkadaşlarım. Okulumuz ile alakalı ciddi sorunlar bulunmaktadır. Elimi taşın altına koyma gereğini hissettim ve mevcut sorunları ortadan kaldırmak için okul temsilciliğine aday olmaya karar verdim. Kişiliğimi sizler de biliyorsunuz. Hangi sorun olursa olsun hırsım sayesinde tüm sorunların üzerine gidip sorunların ortadan kalkmasını sağlayacağım. Bu yüzden sizlerin okul temsilcisi olabilmem adına oylarınızı bana vermenizi bekliyorum.

Örnek2: Değerli arkadaşlar. Her gün meydana gelen gelişmeler çoğu okulun gelişmesini sağlasa da bu gelişmelerden en son bizim okulumuz etkilenmektedir. Eğitimi geliştirmek ve okul içerisinde siz öğrenci arkadaşlarımın sosyalleşmesini sağlamak adına bu gelişmeleri okulumuza en kısa süre içerisinde uyarlamak için okul temsilciliğine aday olmuş bulunuyorum. Mücadeleci yapım sayesinde gerekli mercilere ulaşarak hem gelişmeleri okulumuza getirmeyi hem de sorunlarınızın son bulmasını sağlamayı hedefliyorum. Bu kapsamda okul temsilcisi olabilmem adına oylarınızı bana vermenizi temenni ederim.

okul sınıf temsilciliği

Örnek3: Değerli öğretmenlerim ve sevgili okul arkadaşlarım. Eğitimin gelişmesi ve eğitimin sıradanlıktan çıkıp sevilen bir hale gelmesi için koordineli bir şekilde çalışılması gerekmektedir. Başına buyrukluğu ortadan kaldırıp el ele vermeyi hayata geçirmek adına okul temsilciliğine aday olmuş bulunuyorum. Öncelikli olarak okulumuzda olan spor salonunun aşırı derecede eski olması ile ilgileneceğim. Gerekli sponsorlar bulunarak spor salonu tamamen yenilenecektir. Ayrıca arkadaşlarımın daha iyi bir şekilde sosyalleşebilmesi için kantin binasını da yenilemeye çalışacağım. Tabi ki bu projelerin hayat geçmesi için sizlerin oylarına ihtiyacım var. Bazılarının kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştürebilmem için oylarınızı bana verin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here