orhan kılıç

Oyuncu Orhan Kılıç, 2000’li yıllar şöhret basamaklarını tırmanmaya başlayan ve çok sayıda popüler projede rol alan yakışıklı oyuncudur. Orhan Kılıç 19 Ekim 1974 tarihinde dünyaya geldi. Gurbet toprakları olan Almanya’nın Berlin şehrinde doğan oyuncunun aslen Giresunlu olduğu bilinmektedir.

İzleyici karşısına ilk olarak 2000 senesinde gösterime girmiş olan Evdeki Yabancı dizisiyle çıkan Orhan Kılıç, mesleki kariyerindeki zirveye 2006 senesinde rol almış olduğu Sağır Odası dizisinde canlandırdığı Aras Dağlı karakteri ile ulaşmıştır.

Terazi burcu olan Orhan Kılıç, Türk ve Alman yapımı olan birçok projede rol aldı. Sinema çalışmaları da bulunsa da ağırlıklı olarak dizi projelerinde rol aldığı göze çarpıyor. Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi oyunculuk bölümü mezunu olan Orhan Kılıç, Evdeki Yabancı, Freunde, Kalp Gözü, Mezar Arasında, Gül’ün Çilesi, Güz Yangını, Sağır Oda, İlk Aşk, Elveda Rumeli, Dalgakıran, Derdest, Aşk Bir Hayal, Korkma, Zehirli Sarmaşık, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Böyle Bitmesin, Korkma, Taş Mektep, Osmanlı’da Derin Devlet, Diğer Yarım ve Tanıklar adlı projelerde rol almış olan oyuncu şu anda Kara Kutu dizisinde Mehmet karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor.
orhan kılıçMagazin dünyasında yer almak yerine yaptığı işlerle ön planda olmayı tercih eden Orhan Kılıç, evli ve çocuk sahibidir. Ünlü oyuncu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek adına kendisinin hayranları tarafından oluşturulmuş olan twitter.com/orhannkilicc Twitter sayfasını takip etmenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here