Pandemi Sürecinde Saç Ekimi

İnsanların estetik görünümünde önemli bir etkiye sahip olan saçlar, çeşitli sebeplerden dolayı zaman dökülüyor. Erkeklerin daha çok karşılaştığı saç dökülmesi probleminin giderilmesi için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler arasında kalıcılığı ve başarısıyla öne çıkan saç ekimi son dönemlerde sıkça tercih ediliyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte estetik uygulamalara olan talep ve uygulamalarda tercih edilen yöntemler de farklılık göstermektedir. Pandemi sürecinde saç ekimi talepleri arttığı için bu alandaki hizmetler önem kazanmıştır.

Taleplere hijyenik ortamlarda cevap veren estetik merkezler daha çok tercih edilmektedir. Çünkü hijyen koşullarına uygun bir şekilde hizmet sunabilme kabiliyetine sahip olanm klinikler; güvenli bir şekilde saç ekimi hizmeti de sunabilmektedir! Pandemi kurallarına uygun bir şekilde hareket eden Zen Poliklinik, saç ekimi operasyonlarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Böylece saç ekimi konusunda başarılı uygulamaları hayata geçiren Zen Poliklinik, aynı zamanda Covid-19 önlemleri bakımından da hassas bir çalışma sistemini sizlerle buluşturmaktadır.

Modern Saç Ekimi Yöntemleri

Kişilerden alınan saç köklerinin yeniden kişilere transfer edilmesiyle birlikte modern saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Her dönem daha çok tercih edilen ve kişiler için önemli pozitif etkileri olan uygulama profesyonel estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. DHI saç ekim yöntemi ve Fue Saç ekimi yöntemi bunlar arasında en güncel olanlarıdır. Günümüzde virüs salgınıyla birlikte değişen şartlarda modern uygulamalar büyük önem kazanmıştır. Pandemi süreciyle birlikte ertelenmek zorunda kalan saç ekimi operasyonları, normalleşme ile birlikte yeniden başlamıştır.

Son dönemlerde uygulanmaya devam eden saç ekimi operasyonlarının hijyenik ortamlarda yapılması gerekmektedir. Cerrahi bir operasyon olan saç ekiminde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için yapılan çalışmalar oldukça önemlidir. Saç ekimi alanında hizmet veren kliniklerin uyması gereken bazı kurallar vardır. Kliniklerde salgına karşı alınabilecek bazı önlemler şu şekildedir;

  • Klinik odalarında virüse karşı etkili UVC lamba kullanılması,
  • Düzenli ve etkin temizlik yapılması,
  • Mesafeye ve yoğunluğa dikkat edilmesi,

Belirtilen hususlara dikkat eden ve profesyonel uygulamalar gerçekleştiren Zen Poliklinik, saç ekimi operasyonlarındaki başarısıyla öne çıkmaya devam ediyor. Pandemi sürecinde başarılı saç ekimi tedavilerinden yararlanmak isteyen kişiler, uzman kliniğe müracaat edebilir.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popüler bir estetik uygulama olan saç ekiminde uygulanabilecek birçok yöntem vardır. Yöntem sayısı fazla olsa da doğru yöntem seçimi oldukça önemlidir. Saç ekimi öncesinde gerekli testlerin yapılması ve profesyonel uygulamaların gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu alanda hijyen kurallarına dikkat edilmesi de önemli hususlar arasında yer alır.

Elbette ki Covid-19 süreciyle birlikte saç ekimi sektörü de birtakım yenilikler yapmak durumunda kalmıştır. Özellikle hijyen koşullarında dikkat etmek ve Koronavirüs önlemlerini alıyor olmak; bu alanda hizmet sunan kliniklerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Pandemi sürecinde saç ekimi operasyonlarında sağlık standartlarına uygun olarak hareket edilen Zen Poliklinik tercih edilerek sorunsuz bir süreç geçirilebilir.

https://zenpoliklinik.com/tr/hair-transplantation

Yorum yapın