papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır

Papatya suyu ile saç rengini açmak, saçını boyamak istemeyen ancak saçının renginden de memnun olmayan kişiler için en ideal yöntemlerden birisidir. Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır konusu çok eski bir yöntem olmasından dolayı neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Hayat eskisine oranla daha modern hale geldiği için insanlar bu tarz doğal yöntemler yerine saçlarını boyatarak saç rengini değiştiriyor ancak boyaların içerisinde kimyasal maddeler yer aldığından dolayı saçlarınızın rengini papatya suyu ile açmanızı tavsiye ederiz.

Saç rengini açıcı etkisi olan kimyasal maddelerin neredeyse tamamı saçların aşırı derecede yıpranmasına neden olur. Mesela oksijenli su gibi maddelerle saçınızın rengini açacak olursanız saç uçlarınızda kırılmalar ve saçlarınızda ciddi anlamda güçsüzleşmeler meydana gelir. Papatya suyu saçınızın rengini açarken ayrıca saçlarınızın ciddi anlamda güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Papatya suyuyla saç rengini açma

papatya suyuyla saç rengini açma

Papatya suyunu saç rengini açmak için kullanan çok sayıda kişi var ve herkesin kullanmış olduğu yöntem neredeyse birbirinden farklı. Saça uygulanan papatya suyu bazen kişinin istemediği bir renk tonunun oluşmasına neden olabiliyor. Papatya suyunu saçınıza uyguladıktan sonra istenmeyen bir durumla karşılaşmamak için bu karışımı saçınızın tamamına uygulamak yerine bir kısmına uygulayın. Eğer aldığınız sonuç sizi mutlu ederse saçınızın tamamına uygulama yapabilirsiniz.

Saç rengini açmak için papatya suyu nasıl yapılır: ortalama olarak bir avuç kuru haldeki papatyaları 4 su bardağı suyun içerisine atın ve kaynatın. Su kaynamaya başladığı zaman papatyalar papatyaaasuyun içerisine rengini salmaya başlayacak. Bir süre kaynama devam ettikten sonra ocağın altını kapatın ve papatya suyunun soğumasını bekleyin. Papatya suyu soğuduktan sonra bu suyu saçınıza sürün ve yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saç renginin aşırı derecede açılmaması için saçlarınızı ılık suyla yıkayın. Bu işlem sonrasında saçlarınız büyük ölçüde açılacaktır. Daha açık tonlara ulaşmak için diğer günlerde papatya suyunu saçınıza uygulamaya devam edebilirsiniz.

Papatya suyunu saçınıza sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkmayın. Güneş ışınları papatya suyunun daha etkili hale gelmesine neden olarak saç renginin çok aşırı derecede açılmasına neden olabiliyor. Bu durum saçların ciddi anlamda yıpranmasına ve kırıkların meydana gelmesine neden olur. Saç sağlığınızı korumak için bu uygulamayı ev ortamında yapmanızda fayda var. Ayrıca saç renginizi açtıysanız saçlarınızı güçlendirmek için saçlarınıza badem yağıyla yapılan maskeleri de uygulamanızı tavsiye ederiz. Badem yağı saç derisinin ve saçların daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

Papatyanın saça faydaları

papatyanın saça faydaları

Papatya ve papatya suyunun saça faydaları, çok eski zamanlardan beri bilindiği için saç sağlığını korumak adına sıklıkla kullanılır. Kullanılan papatyalar saçın parlaklık kazanmasında etkilidir. Birçoğumuzun mücadele etmek zorunda kaldığı kepek problemini papatya sayesinde gidermek mümkündür.

Papatyaların yatıştırıcı etkisi vardır. Saç derinizdeki huzursuzluk saçlarınızın güçsüzleşmesine neden oluyorsa bu huzursuzluğu papatyayla giderebilirsiniz. Papatya ayrıca çay şeklinde tüketilecek olursa ruh halinizin sakinleşmesini sağlar. Üzerinizde yer alan gerginlikten yaptığınız papatya çayı sayesinde kurtulabilirsiniz. Saç derimiz tahriş olduğu zaman bu durum saçların güçsüzleşmesine neden olur. Bu tip durumlarda saç derinizde olan tahribatı papatya ile ortadan kaldırabilirsiniz. Papatya suyu cildi hassas olan kişilerde alerjik reaksiyonların oluşmasına neden olabiliyor. Bu tip durumlarda tıbbi destek almaktan kaçınmayın ve papatya kullanımını sonlandırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here