En iyi pilot okulları

Pilotluk gelecek vadeden meslekler arasında yer alıyor. Sadece 18 aylık pilotaj eğitimi alarak pilot olmanın mümkün olması, pilot olmak isteyen kişi sayısının artmasını sağlıyor. Birçok kamu kurumu pilot ihtiyacını karşılamak için ücretsiz pilotaj kursu açtığı gibi özel eğitim merkezlerinden de pilotluk eğitimi almak mümkün.

Pilot olmak isteyenlerin aklında çok sayıda soru var. Özellikle en ucuz pilotluk okulu fiyatları merak ediliyor. Sizin de aklınızda pilot olmak varsa hangi pilot okulu sizin için en uygun gibi konularda bilgilerin yer aldığı içeriği sizin için hazırladık.

1. Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi

Eğitim için peşin ödeme yapılmaması birçok kişinin pilotluk eğitimi almak için Türk Hava Yolları havacılık Akademisini tercih etmesinde büyük bir etkendir. Tabii ki kurum öğrenci alımında belirli şartlar sunmuştur. Bu şartları yerine getirmeyen kişilerin Türk Hava Yolları havacılık akademisinde pilotluk eğitimi alması mümkün değildir.

İstenen şartların bazıları arasında Lisans mezunu olmak, yabancı dil Belirleme Sınavı olan TOEFL da 60 puan ve üzerinde bir puan almak, 35 yaşını geçmemiş olmak gibi şartlar yer alıyor.

Türk Hava Yolları yardımcı pilot yetiştirmek için sıklıkla öğrenci alımı yapıyor. Eğitimi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları bünyesinde yardımcı pilot olarak görev almanız da bu sayede daha kolay oluyor. Sadece bu özelliğinden bile Türk Hava Yolları havacılık Akademisinin iş bulma garantili bir eğitim sunduğunu söylemek mümkün.

2. Girne Amerikan Üniversitesi

Girne Amerikan Üniversitesi

Girne Amerikan Üniversitesi’nde pilot olmak için yeterli eğitim verilmektedir. Burada eğitim alabilmeniz için ortalama olarak 14.000 Euro eğitim ücreti ödemeniz gerekiyor. Döviz kurlarındaki artıştan dolayı Girne Amerikan Üniversitesi pilotluk eğitimi almak için en pahalı kurumlardan birisi haline geldi. Her şeye rağmen dünyanın en iyi pilotluk eğitimini veren kurumlarından birisi olduğundan dolayı pilot olmak isteyen kişiler Girne Amerikan Üniversitesini tercih etmeye devam ediyor.

3. Okan Üniversitesi

Okan Üniversitesi

Pilotaj eğitimi alabileceğiniz bir diğer kurum Okan Üniversitesidir. SGHM tarafından uçuş eğitimi vermek için yetkilendirilmiş üniversitelerdendir. Okan Üniversitesi Pilotaj eğitimi vermek için belirlemiş olduğu ödeme miktarını döviz kurlarını baz alarak sürekli olarak değiştiriyor. Eğer pilotluk eğitimi almak için Okan Üniversitesini tercih edecekseniz ödemeniz gereken meblağının ne kadar olduğunu Okan Üniversitesi’nin web sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

4. Lufthansa Aviation Training

Lufthansa Aviation Training

Lufthansa Aviation Training, dünyanın en büyük 10 hava yolu şirketinden birisidir. Burada eğitim almak için 80000 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Avrupa’da eğitim almak her zaman daha değerli görüldüğü için Lufthansa Aviation Training bünyesinde eğitim alırsanız iş bulmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca mesleğinizde daha prestijli bir hale gelmeniz de mümkündür.

5. Barcelona Flight School

Pilotluk eğitimi

Her yıl binlerce kişinin pilotaj eğitimi almak için tercih ettiği kurumdur. Dünyanın en saygın kurumları arasında yer alır. Pilotluk eğitimi almak isteyenlerin hayallerini süsleyen Barcelona Flight School, sizin de tercihiniz olabilir. Eğitim almak için ödemeniz gereken miktarın ne olduğunu Barcelona Flight School web sitesinden öğrenebilirsiniz.

6. International Aviation Academy of New Zealand (IAANZ)

IAANZ

Yeni Zelanda kökenli bir şirkettir. Yaklaşık olarak 25 yıldan beri pilotluk eğitimi vermektedir. Burada eğitim alırken Ayrıca İngilizcenizi akıcı bir hale getirmeniz de mümkündür. Unutmayın ki pilotların akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmesi önemlidir. Sizi pilotluk anlamında ciddi anlamda geliştirecek olan bu kurumu eğer imkanlarınız varsa tercih etmenizi tavsiye ederiz.

7. Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Türkiye’deki en prestijli pilot okullarından birisidir. Burada eğitim almak için ortalama 70000 dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

Sektörde yer alan pilotluk ihtiyacına göre her yıl öğrenci alımını artırıp azaltabilmektedirler. Tercihinizi Türk Hava Kurumu üniversitesinden yana kullanacaksanız alımları sürekli olarak takip etmeniz gerekiyor.

Aksi halde Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde eğitim almak istemenize rağmen açıkta kalma ihtimaliniz bir hayli yüksek. Gelecek vadeden öğrencilere yardımcı olmak için tam burslu olarak öğrenci aldığı da bilinenler arasında yer almaktadır. Kendinize güveniyorsanız burs başvurusu yapmanızı da tavsiye ederiz.

8. Atılım Üniversitesi

Atılım Üniversitesi

Türkiye’de en ucuza pilotaj eğitimi alabileceğiniz kurumların başında yer alır. Ortalama olarak 55000 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir. Hazırlık eğitimi ile birlikte 5 yıl bir eğitim sürecinden geçtikten sonra gerekli olan belgelerin tamamına sahip olacaksınız.

Diğer kurumlardan farklı olarak buranın tam bir üniversite eğitimi verdiğini söylemek mümkündür. Yani kesinlikle 6 ay eğitim alıp sertifika almış olan pilotlardan ciddi anlamda önünde olursunuz.

9. Ay-Jet Uçuş Okulu

Ay-Jet Uçuş Okulu

Tercihinizi ticari Hava Yolları şirketlerinde çalışmaktan yana kullanacaksınız Ay-Jet Uçuş Okulu sizin için biçilmiş kaftan. Burada eğitim almak için ortalama 17000 Euro kurs ücreti ödemeniz gerekiyor. Tabii ki buna ek olarak ATPL lisansı almanızda gerekiyor. Bunun içinde ortalama 70000 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir. Kısacası toplam eğitimin 100 bin Euro’ya yaklaştığını söylemek mümkündür.

10. CAE

CAE pilot okulu

Bana göre dünyanın en saygı pilotaj eğitimi veren kurumlarından birisidir. Amerika’da ve İngiltere’de uçuş eğitimi vermektedir. Burada eğitim almak için 90000 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Türkiye’den kalkıp burada eğitim almaya giderseniz ekstradan konaklama masrafı gibi masraflar ortaya çıkacak. Eğitim sürecinizde ortalama 150 bin Euro civarında bir harcama yapmanız gerekebilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here