Protez saç

Tıbbi müdahale gerektirmeden saça uygulanabilen protez saç, günümüzde en çok tercih edilen saç onarımı ve yapımı işlemidir. Fiyatlarına bakıldığında ise, genel olarak uygun olduğu söylenebilir. Yalnız bilinmelidir ki protez saç fiyatları standart değildir. Protez saçın fiyatı, kullanılacak ürünün kalitesi ve uygulaması doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Sırf ucuz diye bir protez saç uygulaması tercih edilmemelidir. Çünkü bu uygulamanın bir de sağlık boyutu vardır. Eğer kalitesiz ürünlerin kullanıldığı saç protezi uygulamasını tercih ederseniz; sağlık sorunları yaşamanız olasıdır. O zaman da ucuza yaptırdığınız protez saçı, her koşul ve ortamda kullanamayabilirsiniz.

Bu nedenle saç protezi uygulaması yaptırırken mutlaka yüksek kalite standardı ile üretilen protez saçları tercih etmelisiniz. Ayrıca kalite standardı yüksek olan ürünlerin kullanım süreleri de uzundur. Kişiye özel bir saç uygulaması olan protez saç, fiyat olarak kişinin sorunlu olan saç bölgesi ve istekleri üzerine belirlenmektedir. Uygulanacak olan protez saçın fiyatında etkili olan faktörler; saçın büyüklüğü, alt yapısının çeşidi, saçın uzunluğu ve kısalığıdır.

Protez Saçın Ömrü Ne Kadardır?

Yaptırılan protez saçın ömrü, kalitesine ve bazı nedenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Protez saç uygulamasını kişinin nasıl kullandığı son derece önemlidir. Saçına gerekli özeni göstermemiş olan bir kişi aynı uygulamayı 6 ayda kullanılmaz hale getirebilirken; saçına gereken özeni gösteren bir kişi uygulamayı bir sene kullanabilmektedir.

Protez saçın kullanım süresi; tercih edilen sistem ve modele göre değişik göstermektedir. Bunun yanı sıra, kişinin protezi nasıl kullandığı saçın ömrünü etkileyebilmektedir. Uygulamayı yaptırırken de protez saçınızı ne kadar kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Protez saç ömrünü tamamladığında, yenileme uygulamasıyla ömür boyu da kullanılabilmektedir. Eğer protez saçınızın bakımını düzgün bir şekilde yaparsanız; uzun süre kullanabilirsiniz. Bakımlarınızı düzenli olarak yaptırdığınız takdirde, protez saçın ömrü oldukça uzayabilir. Saçlarınızı tararken dişli ve yumuşak başlıklı fırçaları tercih etmenizde yarar vardır. Protez saçı iyi bir şekilde bakım yaparak, uzun süreli kullanabilirsiniz.

Protez Saçın Bakımı Nasıldır?

Protez saça sahip olan kişiler, saçlarını protez saça uygun olan şampuan ile yıkamalıdır. Saç kremini de protez saça uygun olacak özellikte seçmelidir. Böylece kişiler protez saçlarının yumuşaklığını, parlaklığını ve diğer özelliklerini korumasını sağlayacaktır. Saça fön çekilirken ılık fön tercih edilmesi, protez saçın korunması açısından son derece önemlidir. Saçların yumuşak olması için yumuşatıcı fön suyu kullanılabilir. Saçların kaşınmamasına özen gösterilmelidir. Mutlaka kaşınması gerekiyorsa; parmak uçlarıyla kaşınmalıdır. Bakımın düzenli yaptırılması, protez saçın kullanım süresini uzatmaktadır.

Kaynak: https://hairhotel.com.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here