Psişik Güçler Nasıl Geliştirilir?

Psişik güç kişinin sahip olduğu ruhsal güç anlamına gelmektedir. Psişik güç farkında olunması bile her insanda vardır ve geliştirilmesi mümkündür. Psişik güçler nasıl geliştirilir konusu insanların ruhani şeylere ilgi duymasından dolayı merak edilmektedir ancak bazı insanlar kendi özlerini daha iyi keşfettiklerinden dolayı psişik güçleri daha aktiftir. Bu yüzden sizler de bu konuma gelmek için kendinizi keşfetmelisiniz. Birçok psişik gücü kanıtlanmış olan kişi bu durumu çok küçük yaşlarda fark etmiş ve olayın üzerine giderek psişik güçlerinizi geliştirmiştir. Günümüzde medyumluk, telepati, telekinezi ve paranormal özellikler psişik güç olarak değerlendirilmektedir. Psişik güçler çoğu zaman gizli tutulur çünkü insanlar bu tarz şeyleri görmeye alışık olmadıklarından dolayı psişik güçleri olan kişiler toplum tarafından dışlanabilmektedir. Son zamanlarda ilgili duruma bilimsel açıklamalar getirildiğinden dolayı psişik güçleri olan kişiler toplum arasında kabul görmeye başlamış ve dışlanmışlık büyün oranda ortadan kaldırılmıştır. Bu da bu tarz güçlere sahip olan kişilerin rahatlıkla benim psişik güçlerim var demesine imkan tanımıştır.

Psişik güçler bilimsel olarak da açıklanabildiğinden dolayı ilgili durumun içerisinde herhangi bir sahtekarlığın olmadığını bilmenizi isteriz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her insanın psişik güçleri vardır ancak bunun gün yüzüne çıkması için kişinin psişik güçlerini geliştirmesi gerekmektedir. Psişik güçler nasıl geliştiril diyecek olursanız öncelikli olarak gevşemeyi ve beyninizi boşatmayı öğrenmelisiniz diyebiliriz. Gevşeyip beyninizi boşalttığınız zaman odaklanma kabiliyetiniz arttığından dolayı gevşediğiniz zamanlarda psişik güçlerinizi gün yüzüne çıkarmanız daha kolay olacaktır.

Birçok insan psişik güçlere merak sarıyor ancak kısa süre içerisinde sonuca ulaşmak istediklerinden dolayı pes ederek psişik güçlerle ilgilenmeyi bırakıyor. Öncelikli olarak psişik güçler nasıl geliştirilir diyen kişilere aşırı derecede sabırlı olmanız gerektiğini söylemek istiyoruz. Sabredip doğru adımlar atacak olursanız psişik güçleriniz daha kolay bir şekilde ortaya çıkacaktır. Psişik güçleri olan kişiler gevşemenin aşırı derecede önemli olduğunu belirtiyor. Bu yüzden öncelikli olarak gevşemeyi öğrenmelisiniz. Vücut sabah kalkıldığı zaman daha dingin olduğundan dolayı psişik güç geliştirme egzersizlerinin sabah yapılması daha uygundur. Yani sabah yapılan egzersizler sonuca daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır. Tabi ki bu güçleri elde etmek için illa egzersiz yapmaya gerek yoktur. Psişik güçleri kendiliğinden gelişmiş olan kişiler de bulunmaktadır. Gevşeme egzersizleri yapacaksanız kesinlikle sabah saatlerini seçin. Gün içerisinde stres yaşama ihtimaliniz yüksek olduğundan dolayı gevşemeniz mümkün olmaya bilir. Sabah saatlerinde egzersizlere başlamış olmanıza rağmen derinlemesine bir gerginlik söz konusuysa gerginliği gidermek için geliştirilmiş olan egzersizleri de yapabilirsiniz. Uzmanlar kesinlikle gergin haldeyken gevşeme egzersizlerinin yapılmamasını, gerginlik atıldıktan sonra gevşeme egzersizlerine geçilmesini tavsiye ediyor.

Psişik Güçler

Üzerinizdeki gerginliği atıp gevşeme egzersizlerine başladıysanız doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Gevşeme egzersizlerinizden sonuç almanız uzun zaman alabilir. Zaten psişik güçlerin ortaya çıkarılmasında en uzun solukla olan süreç gevşeme sürecidir. Kişi gevşemeyi iyi bir şekilde öğrendiği zaman psişik güçlerini daha kolay bir şekilde ortaya çıkarabilir. Aylar boyunca gevşe egzersizleri yaptıktan sonra doğru zamanın geldiğini anlayacaksınız. O zaman geldiğinde bir konu belirleyin ve ona odaklanın. Mesela kaygan zemin üzerinde yer alan bir objeyi hareket ettirdiğinizi düşünün. Duruma iyi bir şekilde odaklanacak olursanız zaman içerisinde zemin üzerinde yer alan cismi hareket ettirebildiğinize şahit olacaksınız. İnsanlar iyi bir şekilde gevşeme egzersizleri yapmasına rağmen içlerinde daimi olarak ben bunu yapamayacağım korkusu yer aldığından dolayı psişik güçlerini geliştiremez. Güçlerinizi geliştirmek için öncelikli olarak kendinize inanın. Kendinize inanacak olursanız psişik güçleriniz daha kolay bir şekilde gelişme gösterecektir.

Yorum yapın