Reenkarnasyon

Reenkarnasyon testi yaptırmak popüler hale geldiği için reenkarnasyon nedir diye merak edilmeye başlandı. Reenkarnasyon gerçek mi diyecek olursanız öncelikle bunun dinimiz açısından bir gerçeklik payının olmadığını söyleyebiliriz. Anlatılan reenkarnasyon hikayeleri özellikle batılı ülkelerde dilden dile dolaştığı için batılı halklar reenkarnasyon olayına büyük oranda inanmaktadır. Peki, reenkarnasyon nedir? Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bu kavram öldükten sonra yeniden dünyaya gelme olayıdır. Bu inanışa göre bir kişi öldüğünde farklı formlarda dünyaya geri gelir ve yaşamaya devam eder. Kişinin illa insan olarak tekrardan dünyaya gelmesi şart değildir. Bir kişi çiçek ya da herhangi bir hayvan olarak da dünyaya gelebilir. İnsanlardaki ölüm korkusu daim olduğundan ötürü reenkarnasyon gibi kavramlar ortaya atılmıştır. İnsanlar da inanmak istediklerine inandığından dolayı reenkarnasyon büyük ilgi görmüş ve kabullenilmiştir.

Öldükten sonra başka bir forma dünyaya gelme olayını araştırdığımızda aslında bu inancın çok eski medeniyetlerde de olduğunu görüyoruz. İnsanlar tekrardan dünyaya geldiğinde eski yaşamını hatırlayamamaktadır. Bu nedenden dolayı reenkarnasyon net bir şekilde kanıtlanamamaktadır. Bilim insanlarının önde gelenlerinden dolan Howard, Tutankhamun’un mezarında araştırma yaptığı sırada içeride dipdiri duran çiçeklerin olduğunu gördü. Bu olaydan yola çıktığında mısır firavunu olan Tutankhamun’un çiçek formuna dönüşerek tekrardan dünyaya geldiğine inandı. İşte reenkarnasyon olayının tam olarak doğuşu da bu tip olaylar sonrasında meydana geldi.

Reenkarnasyon olayını kanıtlamak isteyen Carter adlı kişi sadece reenkarnasyon olayı için bir cetvel oluşturmuştur. Bu cetvel içerisinde doğum tarihi ve doğum tarihine paralel olarak değişen harfler bulunmaktadır. Ana harfler tespit edilerek bu cetvelden yola çıkılır ve kişinin daha önceden ne tür bir canlı olduğu tespit edilir. Tabi ki bu bizim inancımıza göre saçmadır ancak reenkarnasyon olayına inanan insanlara hiçte saçma gelmemektedir.

Reenkarnasyon

İslam dininde de öldükten sonra yaşama inanılmaktadır ve bu yüzden bazı imanı zayıf olan kişilerin ister istemez reenkarnasyon olayına inandıkları görülmektedir. İslam dinine göre mahşer gününe kadar kimse diriltilmeyecektir. Bu yüzden reenkarnasyon adı verilen olay dinimize göre hükümsüzdür. Ölüm korkusu maalesef insanları bu tarz anlamsız şeylere yönlendirmektedir. Reenkarnasyon gibi durumları irdeleyip imanınızı zedelemeyin. Çünkü reenkarnasyona inanmak islam dininin bazı hükümlerini yok saymaktır. Doğaüstü olaylar ilginizi çekiyorsa telepati nasıl kurulur sayfasına da bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here