telekinezi

Telekinezi, kendisini son zamanlarda sihirbaz olarak tanıtan birçok kişinin bu yöntemi kullanarak cisimleri sadece düşünce gücüyle hareket ettirmesinden dolayı merak edilen bir konudur. Telekinezi nedir diyecek olursanız bir kişinin herhangi bir cisme fiziksel temasta bulunmadan sadece düşünce gücünü kullanarak ilgili cisimleri hareket ettirmesi duruma telekinezi denildiğine söyleyebiliriz. Sizlerin de bildiğiniz gibi herhangi bir cismi bulunduğu konumdan hareket ettirmek için fiziksel bir müdahalede bulunmak gerekmektedir. Telekinezi yönteminde herhangi bir fiziksel müdahale olmadan cisimler hareket ettirildiğinden dolayı insanlar ister istemez telekinezi nasıl yapılır sorusunu kendisine sormaktadır. Telekinezi aşırı derecede merak uyandıran bir yöntem olduğundan dolayı uzun yıllar boyunca cisimlere herhangi bir fiziksel müdahalede bulunmadan bu cisimlerin nasıl hareket ettiği konusunda araştırmalar yapılsa da henüz bilimsel olarak telekinezinin nasıl yapıldığına dair bir veriye ulaşılamamıştır. Bu da telekinezi adı verilen yöntemin gizemini korumaya devam etmesine neden olmaktadır.

Telekinezi nasıl yapılır konusu normal insanların yanı sıra bilim insanlarının da ilgisini çekmiş ve bu nedenden dolayı telekinezi üzerinde yüzyıllardan beri bilimsel çalışmalar yapılmıştır. Telekinezi üzerinde yüzyıllardan beri çalışmalar yapılsa da ilk bilimsel veriye sadece 2006 yılında ulaşılmıştır. Elde edilen bilimsel veri yetersiz olduğundan dolayı bu yöntem üzerindeki bilimsel çalışmalar yapılmaya devam etmektedir.

2006 senesinde telekinezi üzerine yapılan araştırmalar sonucunda çokta küçük olsa bir bilimsel veri elde edilmiş olsa da birçok bilim insanı insanların önyargılarından dolayı bu bilginin ortaya çıktığını, gerçekte bilimsel olarak kabul edilen bu durumun olmadığını söylemektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı telekinezi üzerine yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bilim insanlarının birbirleri ile çatıştıkları, fikir birliğinin oluşmadığı görülmektedir. Uzmanlar bilimsel bir veriye ulaşılabilinmesi için bu bilimsel verinin kendisini tekrarlaması gerektiğini söylemektedir ancak 2006 senesinde elde edilen veri maalesef kendisini tekrarlayamamıştır. Bu da elde edilen ve bilimsel olarak kabul edilen verinin aslında bilimsel bir veri olmadığını açık bir şekilde göstermektedir.

Dünya genelinde yapılan araştırmalar sonucunda telekinezi yeteneği olan birçok kişinin olduğu tespit edilmiştir ancak telekinezi yöntemini güçlü bir şekilde uygulayanlar halk arasında cinlenmiş olarak nitelendirildiklerinden dolayı telekinezi yeteneğine sahip olan kişiler bu yeteneklerini gizlemeyi tercih etmektedir. Bazı kişiler ise bilim insanlarının telekinezi konusunda bilimsel bir açıklama getirememesinden dolayı bu yeteneklerini gün yüzüne çıkartarak bilim insanlarını çıldırtmaya devam ediyor.
telekinezi
Cisimlerin sadece zihin gücüyle hareket ettirilmesi bilimsel açıdan mümkün olmadığından dolayı bazı bilim insanları telekinezi yöntemini uygulayan kişilerin doğaüstü güçler ile bağlantılı olduklarını söylemektedir. Bu varsayım tabii ki anlam kargaşasına giren bilim insanlarını bir nebze de olsa rahatlatmak içindir. Eğer etrafınızda telekinezi konusunda kendisini kanıtlamış olan kişiler varsa bu kişilere bu durumu nasıl gerçekleştirdiğini sorduğunuzda sadece cismi odaklandığını ve bu sayede hareket ettiklerini söyleyeceklerdir. İlgili duruma bilimsel bir açıklık getirilmediği müddetçe telekinezi gizemini koruyarak insanların en çok merak ettiği şeylerden birisi olmaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here