Tibet Mastifi

Tibet Mastifi, köpek beslemek isteyen kişilerin rüyalarını süsleyen ancak aşırı pahallı olmasından dolayı birçoğumuzun uzaktan baktığı köpek türüdür. 1 milyon dolar gibi rakamlara satılan Tibet Mastifi özellikleri ile de tüm hayvan severleri büyülemeye devam ediyor. Tibet Mastifi fiyatı neredeyse her yerde bir milyon dolar olarak geçse de bu köpeğin gerçek fiyatı bu değildir.

Tibet Mastifi yaklaşık olarak 10 bin TL gibi rakamlara satılmaktadır ancak ülkemizde safkan bir Tibet Mastifi bulmanız bir hayli zordur. Bu yüzden safkan köpek almak için yurtdışına çıkmanız ve köpeği ülkeye sokmak adına özel izinler çıkarmanız gerekebilir. Kaçak yollar ile getirilen köpeklerin büyük bölümünün ırkının kırık olduğu biliniyor. Sadece bu köpeğe benzesin yeter diyorsanız eğer Kars çoban köpeği de benzer özellikler sergilediğinden tercihleriniz arasına Kars çoban köpeğini ekleyebilirsiniz.

Tibet Mastifi özellikleri arasında büyük yani iri ve güçlü olmaları yer almaktadır. Kulakları V şeklinde aşağıya doğru sarkık olan bu köpeklerin büyük bölümünde duyma problemi olduğu biliniyor. Aslana benzer bir yeleğe sahip olması bu köpeği diğer köpeklerden farklı kılan en büyük özelliğidir. Yaklaşık ömürleri 15 yıl olan bu köpeklerin iyi bakılmaları durumunda 20 yıl dahi yaşadıkları biliniyor.

Aşırı zeki olmaları ile bilinen Tibet Mastifi birçok ülkede güvenlik amacı ile kullanılmaktadır. Safkan ırkların Amerika Birleşik Devletlerinde olmasından dolayı burada satılan köpeklerin 1 milyon dolar gibi rakamlara satıldığı biliniyor. Bir çılgınlık yapıp bu köpeğe bu kadar para veren kişilerin köpeklerin yavrularını alıp dağıtmasından dolayı Tibet Mastifi eski önemini koruyamamıştır.
Tibet Mastifi

Tibet Mastifi

Tibet Mastifiİlerleyen yıllarda bilinçsiz yavru dağıtılmasından dolayı Tibet Mastifi pazarının ciddi anlamda zarar görmesi ve bu köpeklerin çok düşük fiyatlara satılması bekleniyor. Ülkemizde 10 Bin TL gibi rakamlarda Tibet Mastifi adı altında satılan köpeklerin safkan olmadıklarını, hatta bu satılan köpeklerin büyük bölümünün Kars çoban köpeği olduğunu bilmenizi isteriz.

Bir gün elinize safkan bir Tibet Mastifi geçecek olursa zengin olduğunuzu anlayın ve bu köpeğin ölmesini beklemeden elinizde olan Tibet Mastifi cinsi köpeği paraya dönüştürmeye bakın. Emin olun bir çılgın çıkıp elinizdeki bu köpeği satın alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here