türkiye posta kodu

Türkiye posta kodu numarası, özellikle yurt dışına gönderi yapacak kişiler tarafından gereksinim duyulan bir koddur. Türkiye’nin posta kodu nedir sorusunu kendimize sorduktan sonra araştırma yaptık ancak net bilgilere ulaşamadık. Türkiye’nin posta kodu kaç sorusuna verilmiş çok sayıda cevap olsa da bu cevapların kesin bilgiler olmadığını gözlemlemiş bulunuyoruz.

Neredeyse her ülkenin kendisine has bir posta kodu olsa da ülkemizin uluslar arası alanda kullanmış olduğu herhangi bir posta kodu bulunmamaktadır. Ülkesel bazda posta kodu kullanmak yerine her şehrimize bir posta kodu tayin edilmiş durumda. İnternet ortamında Türkiye’nin posta kodu nedir sorusuna verilmiş birkaç cevap bulunmaktadır. Bu cevaplar içerisinde yer alan numara şu şekildedir.

Türkiye Telefon Kodu: +90
Türkiye’nin Posta Kodu: 38000

Türkiye posta kodu numarasına gönderi yapmak için ihtiyacınız varsa ülke bazlı posta kodu yapmak yerine gönderi yapacağınız şehrin posta kodunu kullanabilirsiniz. İlgili kodları kullanmanız durumunda tüm gönderilerinizin herhangi bir aksaklığa uğramadan istediğiniz yere ulaşacağını bilmenizi isteriz.
türkiye posta koduYukarıda verilen kod deyim yerindeyse bir efsane niteliği taşımaktadır. Eğer bir kodun varlığına halen inanıyorsanız size en yakın PTT şubesine giderek Türkiye’nin posta kodunun ne olduğunu sorabilirsiniz. Eğer yaptığımız araştırmalar sonrasında herhangi bir değişiklik meydana gelmediyse alacağınız cevap “Türkiye’nin posta kodu yoktur” şeklinde olacaktır.

Gönderi yapacağınız şehrin ya da ilgili şehirlere bağlı olan ilçelerin posta kodunun ne olduğunu bilmiyorsanız PTT resmi web sitesi üzerinden sorgulama yaparak aramış olduğunuz kodların neler olduğunu basit sorgulamalar ile öğrenmeniz mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here