Uyumlu Çift Nasıl Olunur? Uyumlu Eş Olmak İçin 10 Altın Kural

Uyumlu çift olmak için romantizm şarttır. Romantizm kendiliğinden gelmesini bekliyorsanız daha çok beklersiniz. Her şeyde olduğu gibi uyumlu çift olmak için de emek vermelisiniz. Sizlere uyumlu eşler için geçerli olan 10 altın kural hakkında bilgi vererek uyumlu çift olmanızı sağlayacağız.

Uyumlu çift nasıl olunur sorusuna cevap vermek için öncelikli olarak uyumlu olan çiftler gözlemlenmelidir. Bizler sizi büyük bir zahmetten kurtarmak için uyumlu çiftleri inceledik. Yaptığımız testler sonucunda 10 altın kural belirledik.

Uyumlu çift olmak için birlikteliğinizde eksik olan şeyleri bu 10 altın kurala göre giderin. Bu sayede tüm olumsuzluklar ortadan kalkıp sizler de uyumlu birer çift haline geleceksiniz.

Uyumlu Çift Olmanın 10 Altın Kuralı

İnsanların ruh halleri birbirinden farklı olsa da temelde aynı düşünce yapıları vardır. Uyumlu çift olmanız için hazırlanan altın kurallar temelde aynı olan özellikler referans alınarak hazırlanmıştır.

1. Eşinizle Birlikte Olmanın Tadını Çıkarın:

İlişkiler yeni başladığı zaman eşler sürekli birlikte vakit geçirir. Zaman ilerledikçe birçoğumuz günlük alışkanlıklarımıza geri dönerek eşimizi boşlarız.

Düne kadar birlikte gülmekten, gezmekten, film izlemekten keyif aldığımız eşimizle daha az vakit geçirmeye başlarız. Enteresan bir şekilde bu durum hiçbirimizi rahatsız etmez.

Aslında rahatsız olmayan sadece siz olabilirsiniz. Eşiniz içten içe birlikte zaman geçirmeyi özlüyor olabilir. Tekrardan eşinizle vakit geçirmeye özen göstermemeniz durumunda kavgalar başlayabilir. Bu durum eşinizle olan uyumunuzun tamamen ortadan kalkmasına neden olur. Uyumlu bir çift olmanın en büyük sırrı eşinizle birlikte olmanın tadını çıkarmaktır.

Eşinizle uyumlu olup olmadığınızı test etmek ister misiniz? Saatlerin anlamları konusu uyumlu olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

2. Dürüstlük ve Güven:

Güven, her zaman kalite ilişkilerinin temeli olmuştur. Eşinize güvendiğiniz zaman hayatta her koşulda güvenebileceğiniz bir kişinin olduğuna inanıyorsunuz.

İşten ayrıldığınız ya da ciddi bir hastalık geçirdiğiniz zaman eşinizin her zaman yanınızda olacağını bilirsiniz. Bu duygunun oluşmasında dürüstlük ve güvenin büyük etkisi vardır.

Uyumlu bir çift olabilmek için eşlerin birbirine her koşulda güvenmesi gerekir. Eğer bir ilişkide güven ve dürüstlükle alakalı sorunlar varsa uyum yakalanmasının ihmali %0’dır.

3. Empati Yapmak İçin Zaman Ayırın:

Empati yapmak insanlar arasında duysal köprü kurulmasını sağlar. Empati kurduğunuz zaman bir süre sonra olayları anlayışla karşılamayı öğrenirsiniz.

Eşlerin birbirine anlayışlı davranması uyumlu olduklarını gösterir. Eşinizin söylediklerine direkt olarak parlayıp karşı çıkıyorsanız empati yapma vaktiniz geldi. Bu kusuru tamamen ortadan kaldırarak uyumlu çift haline gelebilirsiniz.

4. Eşinizle Ortak Sevebileceğiniz Şeyler Bulun:

Bugüne kadar gördüğüm mutlu çiftlerin her zaman ortak sevdiği bir şey vardı. Onlar için özel olan bir şeyi paylaştıkları için mutlu olabiliyorlardı.

Ortak bir neden, eşlerin birlikte yapmaktan mutlu olduğu aktivitelerdir. Ortak mutluluklar çocuk yetiştirmek, eski evleri restore etmek, yeni yerler keşfetmek, dans etmek gibi şeyler olabilir.

Eşler küçük şikayetlerden korktukları için birlikte ortalaşa sevebilecekleri şeylerden uzak durmaktadır. İnsan sevdiği bir şeyin eleştirilmesinden çekinir. Sırf birbirlerini kırmamak için eşler bu yüzden birbirlerinden uzaklaşabilir. Bu korkunuzu yenin ve ortak sevebileceğiniz şeyler yapın. Bu durum uyumu yakalamanızı sağlayacaktır.

5. Ortak Sorunlarınızı Yenin:

Birlikte yapmaktan keyif aldığınız şeyleri geliştirmeye çalışın. Sorunları ortadan kaldırmak için problem çözme yöntemleri geliştiren çiftlerin istikrarlı ilişkileri vardır.

Ortak sorunlarınızı belirleyip bunları ortadan kaldırmak için fikir alışverişi yapın. Ortak sorunlar uyumlu çiftlerin önündeki büyük bir engeldir. Sorunların kaldırılması uyumlu çift olmayı sağlayacaktır.

6. Kendinize Eşiniz İçin Bakın:

Birçoğumuz eşimiz bizi nasıl olsa seviyor diyerek kendimize bakmaktan vazgeçiyoruz. İlişkimizin ilk günlerinde giyim kuşamımıza gösterdiğimiz özen bir süre sonra yok olabiliyor.

Her kadın ve her erkek eşinin diğer kişiler tarafından beğenilmesini ister. Kendinize eskisi gibi özen göstererek eşinizin size daha çok bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede küçük hatalarınız bile görmezden gelinip uyumlu çift halini alabilirsiniz.

7. Eşinize Karşı Toleranslı Olun:

Eşiniz sinirlendiğinde ya da herhangi bir duygusal durum yaşandığında sizi kırma ihtimali yüksektir.

Aslında sizi kırmasının sebebi sizi sevmemesi değildir. Bu durum tamamen duygu durum değişikliğinden kaynaklanmaktadır. Duygusal durum değişikliklerinden eşinize karşı toleranslı olun. Toleranslı yaklaşımınız olayın büyümeden bitmesini sağlayacaktır. Bu uyumlu olduğunuzun göstergesidir.

8. Eşinize Sevginizi Gösterin:

Özellikle erkekler seni seviyorum cümlesini kurma konusunda başarısızdır. Sürekli olarak seni sevdiğimi bakışlarımla söylüyorum derler.

Ancak kadınlar her zaman sevildiklerini duymak ister. Bazen sevgi dolu bir bakış onlar için yetersiz olabilir.

Aynı şekilde erkeklerin duygusal açıdan daha sert oldukları yönünde yanlış bir inanç vardır. Erkekler de en az kadınlar kadar sevilmek ister.

Uyumlu bir çift olmak için sevginizi göstermekten korkmayın. Siz sevginizi gösterdikçe eşiniz de size karşı olan sevgisini gösterecektir. Sevgi uyumun kalıcı olmasına sağlayan en önemli kriterdir.

9. Bağlıkla Özgürlüğü Karıştırmayın:

Elbette eşiniz olmadan da bir yaşam sürebilirsiniz. Kimi zaman eşinizin istediklerini yapmanız özgürlüğünüzün kısıtlandığını düşünmenize neden olabilir. Bu düşünce çiftler arasındaki uyumun yok olmasına neden olmaktadır.

Eşinize bağlı olmanız özgürlüğünüzün kısıtlandığı anlamına gelmez. Sırf o istediği için elbette yanlış olan şeyleri yapmanız gerekmemektedir.

Bağlılıkla özgür olmayı karıştıran kişiler yalnız yaşamayı tercih eder. Siz eşinizin istediklerini özgürlüğünüz kısıtlandığı için değil onu sevdiğiniz için yapıyorsunuz. Uyumlu çift nasıl olunur derseniz kesinlikle bu düşünceyi benimseyerek olur deriz.

10. İletişime Açık Olun:

Uyumlu çiftlerin iletişimde açık olması gerekir. İstediğiniz bir şeyi anlatmak için dolaylı yollara başvurmadan direk olarak söyleyin.

Örneğin “benimle sinemaya gelmesini istiyorum” yerine “birlikte sinemaya mı gitsek?” demeyin. İsteklerinizi direkt olarak söylemeniz baskı altında kaldığınızı hissetmemenizi sağlayacaktır.

Aynı şekilde iletişim konusunda eşinize karşı açık olun. Size bir şey söylediği zaman o an uğraştığınız şeyleri bir kenara bırakıp onu dinleyin. Bu etkili iletişim kurabilmeniz için önemlidir.

Sizlere uyumlu çift nasıl olunur konusundaki 10 altın kural aktarıldı. Bu kurallar dahilinde ilişkinizde olan sorunları ve eksikleri belirleyin. Sorunları onarıp eksikleri birlikteliğinize dahil ederek uyumlu çift haline gelebilirsiniz.

Yorum yapın