Vücuduna değişiklik yapanlar

Bugüne kadar vücudunuzda hiç değişiklik yaptınız mı? Vücudunuzda değişiklikler yaparak kendinizi daha iyi hissedeceğinizi düşünebilirsiniz.

Uzmanların bazıları vücutta çeşitli değişiklikler yapmanın pozitif yönde etkisinin olduğunu savunsa da bazı uzmanlar sınırların bilinmemesi halinde kötü sonuçların ortaya çıkabileceğini söylüyor.

Dünyada bazı kişiler var ki bunlar vücutlarında yaptığı değişikliklerle aşırı derecede göze batmış durumda. Şimdi sizi hayrete düşürecek, vücuduna akıl almaz değişiklikler yapan bazı insanlara şahit olacaksınız.

1. Kırmızı Kafalı Adam

Kırmızı kafalı adam

Bir insan ilgi çekmek için vücudunda ne gibi değişiklikler yapılır diyorsanız kafasını tamamen kırmızı hale getiren bu adamı görmelisiniz. Red Skull adlı kahramanı gördükten sonra vücudunda bu değişikliği yapmaya karar veren adam kesinlikle hedefine ulaşmış görünüyor. Yaptığı bu değişiklikle vücuduna akıl almaz değişiklikler yapan insanlar arasında yer almayı başardı.

2. Elf Kulakları

Elf kulaklar

Elfler dünyadaki en gizemli canlılardır. Yaşadıkları kesin olmasa da elflere inanan çok sayıda insan var. Elflere benzerse onları görebileceğini düşüne bu bayan özel bir operasyonla kulaklarını elf kulağına benzetmiş. Muhtemelen ameliyattan sonra elfleri göremeyince operasyonu yaptırdığına pişman olmuştur.

Kulakları elf kulağına haline getirmek için kulağın üst kısımdan kesilip buraya vücuttan alınan bir dokunun dikilmesi gerekiyor. Kaynama sürecinde enfeksiyon oluşabileceği gibi duyma yetisini tamamen kaybetme ihtimali de var. Eğer kulağınıza böyle bir operasyon yapma planınız varsa, bir defa daha düşünmenizi tavsiye ederiz.

3. Zürafa Boyunlu Kadın

Zürafa boyunlu kadın

Güzellik uzmanları uzun boynu olan bayanların daha güzel olduğunu söylediği için boynunu uzatmak adına denemedik yöntem bırakmayan insanlar var.

Bayanlar sırf boyunlarının daha uzun olması için boyunlarına halka geçirmeye başlamış durumda. Bunu yapan sadece resimde gördüğünüz bayan değil. Dünya genelinde bunu yapan çok sayıda bayan var.

Sizin de boynunuzu uzatmak gibi bir niyetiniz varsa kesinlikle bu yöntemi denemeyin. Özellikle yaşlılıkla beraber vücudunuzdaki kaslar güçsüzleştikçe uzun boyunlu olmak başınıza dert olabilir.

4. Göze Dövme Yapanlar

Göz dövmesi

Göz güzelliği, göz küresinin beyaz olması sayesinde daha net anlaşılır. Ancak bunun aksini düşünenler de var. Sırf farklı görünmek için beyaz renkte olan göz küresine dövme yapıp rengini değiştirenler var.

Gözde çok sayıda kılcal damar var. Dövme yaparken bu kılcal damarlar zarar görebilir ve beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir.

Göz küresine alanında uzman olmayan kişilere dövme yaptırdığı için kör olanlar dahi var. Sırf farklı görünmek için doğal güzelliğinizi bozmamanızı tavsiye ediyoruz.

5. Timsah Derili Adamlar

Timsah derili adam

Papua Yeni Gine’de yer alan bazı kabilelerde, erkekler daha sert görünmek için derilerini timsah derisine benzetmeye çalışıyor.

Erkeklerin timsah derisine sahip olması kabile içerisinde saygın kazanmasını sağlıyor. Bu yüzden kabilede yer alan erkeklerin tamamı çok acı verici yöntemlerle yapılsa da derisini timsah derisi haline getirmek için adeta yarışıyor.

Derinin timsah derisine benzemesi için yapılan işlem deri altında gerçekleştiriliyor. Deri altına yapılan bu uygulama kişinin enfeksiyon kapmasına neden olabiliyor. Sırf bu operasyon sonucunda hayatını kaybeden çok sayıda erkek var.

6. Kaplan Dövmeli Adam

Kaplan dövmeli adam

Vücuduna çok büyük dövme yaptıranları gördük. Ancak bu adam neredeyse vücudunda dövme yapılacak yer bırakmamış. Vücudunu tamamen kaplayan, kaplan desenlerine benzer dövmeler yapmış.

Bu adamında vücuduna akıl almaz değişiklikler yapan insanlar listesinde yer almasının gerektiğini düşündük.

Kaplanları çok sevdiğini, kaplan dövmesi yaptırdıktan sonra kendisini daha güçlü hissettiğini söyleyen bu adam, kesinlikle bizleri hayrete düşürmeyi başardı.

7. Dudağına Halka Takan Kabile

Dudağa halka takan kabile

Mursi kabilesinde yer alan kadınlar, herkesin bildiği kadınlardan çok farklı. Bu kadınlar dudaklarına kocaman halka takmalarıyla biliniyor.

Mursi kabilesindeki kadınlar dudaklarına ne kadar büyük halka takarsa o kadar güzel göründüğünü düşünüyor. Bu görüntü size göre kötü olabilir ancak mursi kabilesinde güzellik anlayışı dudakta yer alan halkadan ibaret.

Genç kızlar bu halkayı dudaklarına 16 yaşlarındayken takmaya başlıyor. Zaman içerisinde halkanın boyutunu büyülterek dudaklarında kocaman bir deliğin oluşmasını sağlıyorlar.

Kız evlilik çağına geldiği zaman dudağındaki halka ne kadar büyükse damadın kız için o kadar fazla başlık parası vermesi gerekiyor. Bu yüzden kız babaları kızlarının dudağındaki halkanın büyük olmasını kızlarından daha fazla istiyor.

8. Vampir Kadın

Vampir kadın

Vücudunun neredeyse her kısmına dövme ve piercing yaptıran Meksikalı Maria Jose Cristerna, yaptırdığı estetik ameliyatlardan sonra bir vampire benzemeyi başardı.

Maria Jose Cristerna, dövmecilik mesleğiyle ilgileniyor. Zaman içerisinde vücuduna küçük dövmeler yapmaya başlayan Maria Jose Cristerna’nın şuan neredeyse vücudunun her yerinde dövme var.

Tabi ki sadece dövmeyle yetinmemiş. Kafa derisinin altına yerleştirdiği toplarla bir vampire benzemeyi de başardı.

9. Kedi Adam

Kedi adam

Bir kediye benzemek için defalarca estetik ameliyat olan Dennis Avner, görenleri hayrete düşürüyor.

Dennis Avner, kediye benzemek için üst dudağını kaldırttı burnunu küçülttürdü. Bununla yetinmeyen Dennis Avner vücudunun birçok yerine dövme yaptırdı.

Dünya genelinde kedi adam olarak bilinen, Amerikalı bilgisayar teknisyeni Dennis Avner yakın zaman önce öldü. Sevenleri kendisini anmaya devam ediyor.

10. Kertenkele Adam

Kertenkele adam

Vücudunda kertenkele konseptli dövmeler yer alan ABD’li şovmen Erik Sprague, karnavallarda boy göstermeye devam ediyor.

Özellikle karnavallarda ön plana çıkan namı değer kertenkele adam, yeşil pul şeklinde dövmeleri, sivri dişleri ve çatallı diliyle ciddi anlamda farklılaşmış durumda.

İlk bakıldığı zaman vücudundaki renklerin boya olduğu düşünülse de kendisi vücudundaki tüm desenlerin kalıcı dövme olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here