Zeynep Koltuk

Zeynep Koltuk, Ezra dizisinde hayat verdiği Rukiye karakteri ile gündemde olan genç oyuncudur. Zeynep Koltuk hayatı özellikle Ezra dizisini severek takip edenler tarafından merak edildiğinden dolayı Zeynep Koltuk nereli ve kaç yaşında gibi temel bilgilerin yer aldığı ünlü oyuncunun vikipedi bilgilerini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

Zeynep Koltuk 1989 yılında İstanbul ilinde dünyaya geldi. Oyunculuk ve sunuculuk alanında faal olan Zeynep Koltuk, birçoğunuzun tanıdığı test pilotu olarak görev yapan Şener Koltuk beyin biricik kızıdır.

Oyuncu olmaya çevresinde yer alan kişilerin yönlendirmesiyle birlikte çok küçük yaşlarda karar veren Zeynep Koltuk, üniversite tercihini de bu yönde yaparak Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümüne gitti ve buradan başarılı bir şekilde mezun oldu. Mezuniyetinin ardından sunuculuk ve diksiyon üzerine çeşitli eğitimler aldı. İzleyici karşısına TRT ekranlarında yayınlanan Bir Başka Ankara adlı televizyon programının sunucu olarak çıkınca dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.
Zeynep Koltukİlerleyen yıllarda kendisine gelen proje tekliflerini değerlendiren oyuncu Kanal D ekranların yayınlanan, bir dönemin en popüler projelerinden birisi olan Kod Adı Kaos aslı projede rol aldı. Ardından Bizim Evin Halleri, Adanalı ve Aramızda kalsın adlı projelerde rol almış olan oyuncu şu anda Ezra dizisinde Rukiye karakterine hayat vermektedir.
Zeynep KoltukAşırı derecede dans tutkusu olan oyuncunun özellikle bale konusunda profesyonel olduğu biliniyor. Yer aldığı her projeye ayrı bir katan ünlü oyuncuya meslek hayatında başarılar dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here