Allahumme Salli Duası Anlamı Tecvidli Okunuşu

Allahumme Salli, namazda oturma esnasında okunan namaz dualarından birisidir. Allahumme Salli duasının okunuşu biraz karmaşık olduğundan dolayı sizlere bu duanın anlamı ve okunuşunu hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca tecvidli olarak okuma arzusunda olan kişilerden birisiyseniz sayfamızdan Allahumme Salli duasının tecvidli okunuşu hakkında da bilgi almanız mümkün.

Daha önceden hiç dua ezberlememiş kişilerdenseniz dua ezberlerken diliniz zor dönebilir ancak zaman içerisinde yapılan tekrarlar sayesinde duayı kusursuz bir şekilde ezberleyebilirsiniz.Allahumme Salli duası namaz kılarken selam vermeden evvel okunan dualardan birisidir. Müslümanların üzerine farz kılınan ibadetlerden birisi de namaz olduğu için hepimiz namaz kılarken kurallarına göre layıkıyla kılmalıyız. Bu yüzden eğer Müslüman’ım diyorsanız ve Allahumme Salli duasını bilmiyorsanız kesinlikle bu duayı ezberlemenizin gerektiğini belirtmek istiyoruz. Sizlere öncelikli olarak bu duanın nasıl okunduğunu düz bir şekilde vereceğiz. Duayı iyi bir şekilde öğrendikten sonra tecvidli olarak nasıl okunduğu hakkında da fayfamızdan bilgi alabilirsiniz. Allah okuduğunuz duaları ve kıldığınız namazları kabul eylesin.

Allâhumme Salli Duasının Anlamı Okunuşu

Allahumme Salli duası okunuşu: Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidun mecîd.

Allahumme Salli anlamı: Allah’ım! Muhammed’e ve Muhammed’in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

Allahumme Salli duası, gerçekleştirdiğimiz birçok ibadette en çok okumuş olduğumuz dualar arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı inançlı bir Müslüman olan herkesin bu duayı iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. Allahumme Salli duasını tecvitli olarak okumak istiyorsanız makalemizin devamında yer alan video bu konuda sizlere ciddi anlamda yardımcı olacaktır.

Allâhumme Salli Duasının Tecvidli Okunuşu

Allahumme Salli duasının tecvitli okunuşu da bu şekildedir. Türk diline ters gelen bazı sesler olduğu için bu sesleri çıkarmanız zaman alabilir ancak kesinlikle pes etmeyin. Videoda yer alan duayı sürekli olarak tekrarlarsanız bir süre sonra diliniz duaya alışacaktır ve anlamı gerçekten de güzel olan bu duayı bir süre sonra tecvidli olarak okumaya başlayacaksınız. Sayfamızda diğer namaz duaları ve tecvitli okunuşları hakkında bilgiler de bulunuyor. Bu duayı iyi bir şekilde öğrendikten sonra diğer dualara da bakmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here