jilet izi

Jilet izi, kesici aletler sınıfında yer alan jiletle vücudun çeşitli yerlerinin kesilmesi sonucunda oluşan izledir. Jilet izi kapatma konusu özellikle zamanında girmiş olduğu ruhsal bunalımlar sonucunda vücudunun çeşitli yerlerini jiletle kesen ve sonrasında oluşan jilet izlerinden dolayı sıkıntı yaşayan kişiler tarafından merak ediliyor. Derin olmayan jilet izi nasıl geçer konusunda çok sayıda yöntem olsa da derin faça izlerinden kurtulmak için kesinlikle bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.

Kimisinin faça kimisinin ise jilet izi olarak tabir ettiği bu izler, tedavisi en zor cilt sorunları arasında yer almaktadır. Yüzdeki jilet izi nasıl geçer konusuna değinmeden önce tüm tedavi süresince sabırlı olmanızın gerektiğini belirtmek isteriz.

Bacaktaki jilet izi nasıl geçer konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa bu izlerden en kısa zaman içerisinde kurtulabileceğiniz tedavi yöntemlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yüzdeki Bacaktaki Derin Olmayan Jilet İzi Nasıl Geçer?

Jilet izi nasıl geçer

Cildimiz aşırı derecede hassastır. Bu yüzden cilde yapılacak her uygulamanın uzman gözetiminde yapılması gerekir. Jilet izini geçirmek için evde yapacağınız uygulamalar cildinizin zarar görmesine, telafisi olmayan daha kötü kalıcı izlerin oluşmasına neden olabilir.

Sizlere vereceğimiz derin olmayan jilet izini geçirme yöntemlerinin tamamı uzman gözetiminde yapılmalıdır. Aksi takdirde olumlu sonuç alınması mümkün olmayacaktır.

1. Jilet İzini Geçirmek İçin Buz Terapisi

Jilet izini geçirme konusunda en etkili yöntem buz terapisi olarak bilinmektedir. Buz terapisinin uygulanabilmesi için kesinlikle jilet izi sonucu oluşan yaranın tamamen iyileşmesi gerekmektedir. Yani buz terapisi kesinlikle açık yaralara uygulanmamaktadır.

Buz terapisi evde bireysel olarak yapılabilecek bir uygulama değildir. Buz terapisinin yanlış yapılması cilt üstünde yanıkların ve buna paralel olarak yanık izlerinin oluşmasına neden olabilir. Buz terapisinden önce cilt biz uzman tarafından analiz edilmeli. Analiz sonucunda cildin buza karşı direnci belirlenmeli ve bu doğrultuda tedavi süreci başlatılmalıdır. Buz terapisi yaptırarak jilet izlerinden kurtulabilirsiniz. Bunun için kesinlikle bir uzmandan destek almanız gerekmektedir.

Buz terapisi yeni keşfedilen bir yöntemdir ve bu nedenden dolayı zaman içerisinde geliştirilmesi de muhtemeldir. Bu terapisinin geliştirilmek istenmesinin en büyük nedeni tedavi sürecinin aşırı derecede uzun sürmesidir.

Derinin sadece üst kısmında yer alan jilet izlerinin ortadan kaldırılması ortalama olarak 8 seansta gerçekleştirilir. Eğer jilet izi aşırı derecede derinse izin tamamen yok edilmesi adına kişiye minimum 30 seans buz terapisi uygulanması gerekebilir.

Buz terapisi seansları arasında minimum bir hafta olduğundan dolayı tedavi süreci aşırı derecede uzun sürer. Bu nedenden dolayı tedavi süreci başladığı zaman aşırı derecede sabırlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde tedaviyi yarıda bırakıp izi yok etmekten vazgeçebilirsiniz.

2. Cilt Yenileyici İğnelerle Jilet İzi Tedavisi

En çok tercih edilen yöntemlerden birisi de jilet izlerine hücre yenileyici iğneler yaparak izlerin silinmesine dayalı yöntemdir. Jilet izine enjekte edilen iğnenin içerisinde çok sayıda mineral ve vitamin vardır. Ayrıca kimi uzmanlar hyaluronik asit de kullanmaktadır.

Bu iğneler cildin içerisinde iyileşmesini sağlayarak jilet izinin bir süre sonra kaybolmasına yardımcı olur. İğneler yeni kollajen oluşturarak izlerin görünürlülüğünün azalmasını sağlamaktadır.

3. Ameliyatla Jilet İzlerinin Geçirilmesi

Jilet izini geçirmek için kullanılan en eski yöntem ameliyattır. Deri üstünde çilek izi olduğu zaman bölgeye dikiş atılmadığı için yara olan kısımda kabartı olur. Bu kabartı dışarıdan bakıldığı zaman kötü bir görüntünün oluşmasına neden olur.

Ameliyat yönteminde kabarık oluşan bu kısım tekrardan kesilir. Daha sonra plastik cerrahi uzmanları tarafından dikilir. Böylelikle cilt üstünde jilet izinden dolayı meydana gelen kabarıklık yok edilmiş olur. Onun yerine dikiş izi yer alır. Kısacası ameliyat jilet izini kapatma konusunda geri kalmış bir yöntemdir. Bu yöntem uygulandığı zaman kişi ameliyat izleriyle yaşamak zorunda kalır.

Jilet İzi Nasıl Gizlenir?

Jilet izi nasıl gizlenir

Jilet izini yok etmek yerine bu izi gizlemeniz de mümkündür. Jilet izinden tamamen kurtulmak mümkün olmadığı için insanların büyük bölümü bu izleri gizlemeyi tercih etmektedir.

Jilet izini gizlemek için en çok tercih edilen yöntem izin yer aldığı bölgeye sövme yaptırmaktır. Jilet izinin olduğu bölgeye dövme yaptırarak bu izi gizlemeniz mümkündür.

Günümüzde kozmetik sektörü ciddi anlamda gelişmiştir. İzleri kaybetmek için geliştirilen cilt kapatıcı ürünleri kullanabilirsiniz. Fondöten en iyi cilt kapatıcılardan birisidir. Bu ürünü cildinizin üstüne sürerek kapatabilirsiniz. Özellikle özel günlerde bu izleri insanların görmemesi için bu ürünü kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Vücudunuzda jilet izi varsa bu izlerden tamamen kurtulamazsınız. Uygulanan tedavi yöntemlerinin tamamı izlerin görünürlülüğünü azaltmaya yöneliktir. Bu izleri psikolojik sorun haline getirmek yerine bunlarla yaşamayı öğrenmelisiniz. Uygulanan yöntemler sayesinde izlerin görünürlülüğü büyük ölçüde azaltılır. Bu azalma sizin hayata daha pozitif bakmanızı sağlayacaktır.

İnsan hassas bir ruh dengesi üzerinde yaratılmış olan bir varlıktır. Zaman içerisinde hassasiyet derecesi artıp azalabilir. Bu durum da kişinin duygusal yoğunluğa girip kendisine zarar vermesine neden olabilir. Eğer duygusal bir bunalım içerisindeyseniz her ne olursa olsun kesinlikle kendinize zarar vermeyin. Vücudunuza vereceğiniz zararlar ileride aşırı derecede pişmanlık duymanıza neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here