Doğal Kas Gevşeticiler Nelerdir?

0
13

Kas sistemi insan vücudunun gün içerisinde en çok hareketlilik gösteren kısımlarından birisidir. Kasların gereğinden fazla zorlanması kaslarda ciddi ağrıları oluşmasına paralel olarak kas spazmlarının meydana gelmesine neden olabilmektedir. Doğal kas gevşetici bitkiler kaslarda meydana gelen bu sorunları ortadan kaldırmak için modern tıp dünyasında yer alan ilaçlardan yararlanmak istemeyen kişiler tarafından büyük ilgi gördüğünden dolayı sizlere doğal kas gevşetici şifalı bitkiler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Kaslarda meydana gelen ağrıları ve spazmları ortadan kaldırmak için modern tıp dünyasında kullanılan ilaçların büyük bölümünün yan etkisi bulunmaktadır. Yan etkisi bulunan bu ilaçlar yerine doğal bitkilerden yararlanmak istiyorsanız makalemizin devamında doğal kas gevşeticiler nelerdir konusunda maddeler halinde bilgiler yer almaktadır. Alternatif tıp dünyası uzmanları yaptıkları araştırmalar sonucunda doğal bitkilerin herhangi bir yan etkisinin olmadığını tespit etmiştir. Sizler her ihtimale karşı kas gevşetici niteliği olan bu ürünleri doktor gözetiminde kullanmaya özen gösteriniz.

Kedi otu: Kas spazmları özellikle boyun bölgesinde meydana geldiğinde, meydana gelen spazmlara paralel olarak ortaya çıkan kas ağrılarını kedi otunun kullanarak kurtulabilirsiniz. Kedi otu geçmişi çok eskilere dayanan bir bitkidir. Birçok medeniyetin meydana gelen kas ağrılarından kurtulmak için kedi otu bitkisini yaygın bir şekilde kullandığı bilinmektedir.

Şeytan tırnağı: Kaslarınızda aşırı derecede gerginliğe paralel olarak ağrılar oluşuyorsa bu durum hareket etmenizde ciddi anlamda kısıtlamaların oluşmasına neden olabilir. Bu tip durumlarda aktarlardan kolay bir şekilde temin edebileceğiniz şeytan tırnağı bitkisi oluşan tüm kas ağrılarınızın kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacaktır. Şeytan tırnağı bitkisi halk arasında fazla bilinmeyen bir bitki türüdür. İlgili bitkinin yan etkilere maruz kalmamak için bu ürünü doktor gözetiminde kullanmanızda fayda var.

Papatya: Sizinde bildiğiniz gibi papatyanın en önemli etkisi insanı sakinleştirici yönde bir etkisinin olmasıdır. Papatya bitkisi kasların rahatlamasını sağladığı gibi bayanların en büyük problemlerinden birisi olan adet düzensizliği sorununu da deyim yerindeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Günlük yaşantınızda karşılaştığımız sorunlar ortaya çıkan gerginlikten dolayı bir kas ağrısı yaşıyorsanız papatya ile bu kas ağrılarından kurtulabilir ve iç dünyanızın daha rahatlamasını sağlayabilirsiniz

Kırmızı biber: Kaslarınızda sürekli olarak kramp meydana geliyorsa ve her şeyi denemiş olmanıza rağmen bir türlü meydana gelen bu kramplardan ve oluşan ağrılardan kurtulamıyorsanız kırmızı biber tüketmeyi denemenizi tavsiye ederiz. Kırmızı biber içerisinde yer alan maddeler sayesinde kaslardaki meydana gelen krampları ortadan kaldırıp mücadele etmiş olduğunuz kas ağrılarının kısa süre içerisinde yok olmasını sağlayacaktır.

Kava kökü: Kava kökü adı verilen bitki insanı sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Özellikle iş yaşamında kaslarını aşırı derecede kullanan ve bundan dolayı kas yorgunluğu yaşayıp şiddetli ağrılar ile mücadele etmek zorunda kalan kişiler kava kökü adı verilen bitkiyi kullanarak kaslarında meydana gelen ağrıların yok olmasını sağlayabilirler. Kava kötü kas gevşetici yapısının olmasından dolayı son zamanlarda en çok kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.
Kedi nanesi: Kötü bir tadının olmasından dolayı insanların tercih etmediği bir bitki türü olsa da doğal kas gevşeticiler arasında en etkili etkiye sahip olan bitki şüphesiz kedi nanesi adı verilen bitkidir. Özellikle eklem bölgelerinde yer alan kaslardan şikayetçiyseniz kedi nanesi adı verilen bitki eklem bölgesinde yer alan kasların gevşemesini sağlayacaktır. Bu sayede kaslardan kaynaklanan hareket kısırlılığı büyük ölçüde ortadan kalkacaktır.

Lavanta: Lavanta hem yağından hem de çiçeğinden yararlanılan bir bitkidir. Lavanta çiçeği ile yapılan çay tüketildiğinde insanın iç dünyasının rahatlamasını sağlar. Lavanta yağı ile yapılan masajlar ise kaslarda meydana gelen kasılmaları ortadan kaldırır. Kas ağrısı yaşayan ve kas spazmı ile mücadele edenler lavanta yağı ile kendilerine masaj yaptırarak bu sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Doğal kas gevşeticiler her ne kadar insanlar tarafından ilgi görse de bu bitkilerin bazı kas sorunlarına şifa olmadığı bilinmektedir. Bu şifalı bitkilerden deva bulamadıysanız ve kas problemleriniz devam ediyorsa olayın altında farklı sorunlar yatabilmektedir. Daha ciddi sorunlar ile mücadele etmek adına kas problemlerinden kurtulmak için alanında uzman bir doktora görünmenizde yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here